Skocz do zawartości

optymalny laptop do max 3400zł


Recommended Posts

Jak Autor lubi ryzyko, to czemu nie.. ;)

 

A tak na poważnie, sam posiadałem Y50, ale z GTX 860M. Swoją sztukę dokładnie sprawdziłem przed kupnem. W ciągu kilku miesięcy użytkowania nie miałem najmniejszych problemów, tylko te temperatury... Wymiana pasty wyłącznie w serwisie producenta. Wysłałem laptopa z własną pastą. Wrócił do mnie po 2 tyg, ale pastę zatrzymali...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak Autor lubi ryzyko, to czemu nie.. ;)

 

A tak na poważnie, sam posiadałem Y50, ale z GTX 860M. Swoją sztukę dokładnie sprawdziłem przed kupnem. W ciągu kilku miesięcy użytkowania nie miałem najmniejszych problemów, tylko te temperatury... Wymiana pasty wyłącznie w serwisie producenta. Wysłałem laptopa z własną pastą. Wrócił do mnie po 2 tyg, ale pastę zatrzymali...

co do ryzyka to wole w sporcie :) a do sprzętu to jednak chce sprawdzone i pewne rozwiązania :) a jak zdążyłem zauważyc w przedziale do 3,5 tys zł najlepsza konfig ma lenovo :) tylko ta niezawodność...

Link to post
Share on other sites

A w co masz zamiar grać ? bo jeśli programy typu cad itp to raczej używają procka głownie, a procek jest taki sam - i7 4720h, jeśli masz zamiar grać w lekkie gry to problemu nie ma. Ale np. Wiesiek 3 nie będzie zbyt płynnie chodził na 950m.

Link to post
Share on other sites
Tak średnio, przydałaby się 960, ale jest poza budżetem.

 

Wydajność mobilnych kart graficznych:

http://www.notebookc...ch.31531.0.html

 

 

Masz podaną średnią wydajność (post #12), zaznacz sobie o których myślisz i mniej więcej zobacz.  W W3 często zdarzają się sytuacje,że masz te 35-40 klatek i miejscami do dwudziestu kilku-trzydziestu na sekundę/dwie spada a to obniża (przez te 100-150 h) radość i wrażenia z rozgrywki.

Na średnich w HD ~ te 35fps.

 

Jeszcze chciałbym zwrócić uwagę na jeden szczegół:

skoro aktualnie komputer nie wyrabia to co będzie później (bo chcesz przecież grać w nowsze gry) ? 

 

więc nie wierz w to co ludzie mówią

 

Co do tego wieska 3 bym nie przesadzał bo ludzie. Na medium w fhd grali i te 40 fps mieli :-)

 

 

Twój komputer - Twój wybór, Twoje powodzenia i Twoje rozczarowania.

Link to post
Share on other sites

zastanawiam sie nad takim rozwiązaniem

http://www.x-kom.pl/p/218871-notebook-laptop-156-acer-vn7-591g-i5-4210h-8gb-1000-gtx860m.html

+

http://www.x-kom.pl/p/266853-dysk-ssd-crucial-240gb-25-sata-ssd-bx200-7mm.html

co prawda nie ma rodzielczości fhd ale nie będe nad tym jakoś strasznie ubolewał. a taki zestaw jest jednak chyba skrojony na moje potrzeby bo i pogram na tym i spokojnie popracuje.

Link to post
Share on other sites

Temperatury, oj temperatury. Ekran średni, brak dvd chociaż mi to nie przeszkadza, jak dokładnie będziesz pracował? Co będziesz na laptopie robił?

 

Poza tym w tym acerze lepszym wyjściem będzie montaż ssd na m2, i wtedy będziesz miał 2 dyski w środku. Ja chce tak zrobić.

Edytowane przez ramzesx
Link to post
Share on other sites

Lenovo Y50 nie jest złym laptopem, jeżeli trafisz na dobrą sztukę (jakość wykonania) i zdecydujesz się od razu zmienić pastę termo-przewodzącą (konieczna jest wysyłka laptopa do serwisu producenta). Inaczej nawet o nim nie myśl. Temperatury na pulpicie roboczym przekraczają 50 stopni. Brak możliwości instalacji dysku SSD wraz z HDD to spory minus tego modelu.

 

i5-tka w Acerze osiąga ponad 90 stopni, więc zmiana pasty również będzie konieczna. Niestety, ale aby nie stracić gwarancji, musisz wysłać laptopa do serwisu producenta.

 

Idealnym laptopem dla Ciebie będzie Asus R510, ponieważ posiada wydajny procesor i nie najgorszą kartę graficzną. Do pracy i okazjonalnego grania nadaje się idealnie.

http://www.x-kom.pl/p/251240-notebook-laptop-156-asus-r510jx-dm149h-i7-4720hq-8gb-1tb-dvd-win8-gtx950.html

 

Jeżeli chciałbyś coś wydajniejszego z lepszą matrycą, to polecam dołożyć do N551:

http://www.komputronik.pl/product/265049/Elektronika/Laptopy_Tablety/ASUS_N551JW_CN097H.html

 

Jeżeli pomimo naszych uwag, że i7 bardziej nadaje się do pracy, chcesz wybrać coś z i5, to koniecznie 4-rdzeniową (najnowsza generacja CPU - Skylake):

http://www.x-kom.pl/p/270726-notebook-laptop-156-asus-gl552vw-cn019d-8-i5-6300hq-8gb-1tb-gtx960.html

 

Ten model nie jest tak dobry jak poprzednicy, ale kosztuje mniej. Poczytaj recenzje i sam ocenisz.

 

Budżet nie jest wielki, więc polecam kupno dysku SSD odłożyć na przyszłość.

 

Przy wyborze laptopa powinieneś się kierować przede wszystkim wydajnością i temperaturami - podzespołów jak i pulpitu roboczego. Pamiętaj że podzespołów nie wymienisz, a wydając 3500 zł chciałbyś mieć pewnie sprzęt przynajmniej na 2/3 lata. Kolejną sprawą jest rozdzielczość. Do pracy to minimum FHD - przynajmniej według mnie. Dobrze by było, gdyby matryca była typu IPS. Ważną kwestią jest również możliwość rozbudowy pamięci RAM. Asus R510 obsłuży maksymalnie 12 GB. Rozsądnym minimum jest 16 GB. Dodatkowy slot na dysk twardy (ewentualnie napęd) może nam zdecydowanie pomóc. W końcu nie każdy chce mieć dysk zewnętrzny. Jakość wykonania i użyte materiały.. Laptop musi być trwały i znieść nie jedno lekkie uderzenie, ale nie koniecznie musi posiadać obudowę z innych materiałów niż plastik. Przecież będzie nam służył do pracy/rozgrywki, a nie jako ozdoba. Oczywiście fajnie mieć laptopa klasy 'premium', ale nie to jest najważniejsze. Klawiatura nie powinna się uginać, ani wydawać zbyt głośnych 'dźwięków'. Każdy ma inne preferencje, więc wypadałoby sprawdzić wygodę pisania w sklepie.

 

Podsumowując: Asus R510 -> Asus GL552 -> Asus N551. Tak przedstawia się na chwile obecną twoje pole wyboru - według mnie, ponieważ uważam że są to najbardziej opłacalne modele, które wyjmiesz z pudełka, włączysz i nie będziesz się niczym martwić.

 

PS. Do tego Acera z postu 43 zdecydowanie lepiej kupić dysk SSD pod interfejs M.2. W innym przypadku będziesz musiał do HDD dokupić zewnętrzną obudowę. MX200 od BX200 jest droższy zaledwie o 80-100 zł, wiec warto dołożyć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...