Skocz do zawartości

pytanie o laptopa


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez _Skipper_,

Recommended Posts

A ten polecany przez cb crucial on jest taka jakby kostka format a ten na zdjęciu mały prostokacik czy ten crucial montuje się podobnie ale inaczej wygląda i więcej miejsca zajmuje w tej obudowie "?? Od. Jak mam 2 dyski to w mój komputer jak mam odróżniać który hdd a który ssd są jakoś oznaczone one specjalnie?

Link to post
Share on other sites

Dyski pod SATA III są tańsze, dlatego Ci go zaproponowałem, chociaż specjalistą od dysków nie jestem. W przypadku kupna Cruciala MX200, zamontujesz go tak jak na zdjęciu numer 2 w poście 25 - po lewej stronie.

 

Mam dla Ciebie radę kolego - poproś o montaż pracownika sklepu. Przy takim zamówieniu będziesz miał taką usługę za darmo. ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak mam 2 dyski to w mój komputer jak mam odróżniać który hdd a który ssd są jakoś oznaczone one specjalnie?

SSD ma pojemność 250 GB w tym przypadku, więc łatwo rozróżnisz. Będzie to dysk systemowy, więc tym bardziej.


O ile dobrze pamiętam to ten Asus zawiera drugi koszyk na dysk.

Link to post
Share on other sites

Ok a jak zamontuje ssd to win 8.1 odrazy na ssd będzie czy nahddd zostanie bo standard na hdd jest a pobierać nam czy warto bo zainstalowany dysk w tym asusie chyba orginalny ? Wiec szkoda by orginalny Windows tracic

Nam czy warto pobierać bo dysk zainstalowany ••• tam niewyraźnie napisałem bo na szybko troszkę pisze

Link to post
Share on other sites

Ok ostatnie pytanie juz wiem wszystko oprócz ostatniej rzeczy gdy zrobię to tzn Windows na pendrive i zainstaluje na ssd z tego ISO to nie będzie przez to komputer bardziej zacinać lub nie zmniejszy to fps w grach bo wtedy będzie przegrany Windows a nie od nowości . Pytanie z czystej ciekawosci

albo powiedzcie mi jescze czy ten msi ge72 6qf vs lenovo y50-70 lepsze bedzie msi czy lenovo ? wiem ze msi kosztuje 6,5k a lenovo 4k  ale lenovo podobno tez bardzo dobry do gier temu tak pytam

Link to post
Share on other sites

Wybralem asusa w poniedzialek zamawiam go a tak z ciekawosci jeszcze pytanko ten msi z podkladka chlodzaca mialby stosunkowo nizsze temperatury I grzanie I czy z podkladka Chlodzaca byl by tak jak Asus ? Ze mniej wiecej temp I grzanie podobne jam w asusie czyli duzo lepsze czy moze ta podkladka tylko troche zmniejsza tempy I grzanie ?

Link to post
Share on other sites

mowisz ze 8 gb wystarczy ale czemu mam miec mniej jak stac mnie na wiecej ? 16 gb jest lepszym rozwiazaniem niz 8gb bo mozna duzoo wicej zrobic.  A z jakiego powodu dysk lepiej osobno ? dysk to dysk przeciez. a dzieki 16gb kiedys za pare lat bedzie mozna sie zajac np grafika. A 16 gb a 8 gb chyba nie obciaza komputera?


duzo pytan zadaje bo to pierwsza w zyciu moja taka droga maszyna komputerowa i ma to byc wrecz torpeda w grach itp.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Pamięć RAM zawsze można dokupić. To dobrze że Ciebie stać, ale skoro nie potrzebujesz, to po co... Jak będziesz zajmował się grafiką, to wtedy dokupisz kolejny moduł.

 

Dyski SSD montowane fabrycznie przeważnie nie są opłacalne - cena - wydajność. Każdy Ci to powie.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...