Skocz do zawartości

Podkręcenie Athlona x2


Recommended Posts

Posiadam PCta;
Zasilacz: Antec VP 500 - 500W
Procesor: AMD Athlon x2 245 2,9 GHz
Płyta główna: Gigabyte GA-M61PME-S2P
Pamięć: GOODRAM GR800D264L6/4GDC
DDR2 2GB PC2-6400DIMM 2 SZTUKI
Karta graficzna: Sapphire Radeon VAPOR-X R7 250X OC, 1GB GDDR5 (128-Bit), HDMI, 2xDVI, DP, LITE (11229-01-20G)
HDD: Segate Baracuda 500 GB ST3500418AS

 

Chciałbym podkręcić trochę procesor. Jak to wykonać? Do ile mógłbym to zrobić?

Link to post
Share on other sites

Dużo tego  Athlona chyba nie wykręcisz. OC w granicach 3.2-3.4 w zalezności od sztuki bez zwiększania napięcia.

Włazisz w BIOS i zwiększasz mnożnik.

 

/edit

Faktycznie, nie da się na tym Athlonie bawić mnożnikiem. 

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

To zależy od sztuki oraz czy posiadasz procesor Black Edition (z odblokowanym mnożnikiem). Mój kreci się na stocku do około 3,5Ghz (choć idzie dobić nawet do 4.0 z lepszym chłodzeniem). zeby podkręcić wystarczy wejść do biosu odnaleść opcje CPU Frequency i tam zwiększasz wartość

Edytowane przez alladen
Link to post
Share on other sites

Dużo tego  Athlona chyba nie wykręcisz. OC w granicach 3.2-3.4 w zalezności od sztuki bez zwiększania napięcia.

Włazisz w BIOS i zwiększasz mnożnik.

 

Jeżeli podniesiesz mnożnik w jakimkolwiek Athlonie x2 2**, x3 4**, czy x4 6**choćby o x0.5 to wygrałeś internety... To jest Athlon, a nie Phenom BE (Black Edition), tutaj nie ma ani jednego modelu z odblokowanym mnożnikiem.

 

Podniesiesz takty tylko przez FSB, ale przyrost to co najwyżej 2-3 kl/s i to tylko w grach które żrą CPU bardziej niż GPU.

 

 

 

To zależy od sztuki oraz czy posiadasz procesor Black Edition (z odblokowanym mnożnikiem). Mój kreci się na stocku do około 3,5Ghz (choć idzie dobić nawet do 4.0 z lepszym chłodzeniem). zeby podkręcić wystarczy wejść do biosu odnaleść opcje CPU Frequency i tam zwiększasz wartość

 

Nie on nie posiada Black Edition, a Ty najwyraźniej nie posiadasz Athlona tylko Phenom BE.

 

Orientujcie się trochę zanim wypiszecie głupoty i wprowadzicie innych w błąd.

 

 

Edytowane przez TMStoke
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@up

Faktycznie, przyznaję się do blędu, miałem tyle Athlonów oraz Phenomów, że aż mi się pomyliło ;) - poprawiłem posta wyżej.

Ale warto dodać, że były Athlony w BE.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

@up

Faktycznie, przyznaję się do blędu, miałem tyle Athlonów oraz Phenomów, że aż mi się pomyliło ;) - poprawiłem posta wyżej.

Ale warto dodać, że były Athlony w BE.

 

Owszem, ale we wcześniejszej generacji. Athlon II to seria bez BE. Pewne źródło - pełna lista wypuszczonych modeli:

 

Athlon II x2 - http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/TYPE-Athlon%20II%20X2.html

Athlon II x3 - http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/TYPE-Athlon%20II%20X3.html

Athlon II x4 - http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/TYPE-Athlon%20II%20X4.html

 

Przyjemnej lektury :)

Edytowane przez TMStoke
Link to post
Share on other sites

TMStoke, czyli zrobię to w BIOSie czy nie? Podkręciłbym do 3,1 -3,2

 

 

Zrobisz, przetaktowując tylko poprzez FSB co nie ma żadnego sensu...

3.1GHz to u Ciebie x14,5 (Mnożnik) x 214 (FSB)

3.2GHz to u Ciebie x14,5 (Mnożnik) x 221 (FSB)

 

ale musisz pamiętać - podkręcając przez FSB podkręcasz PCIE (grafika), RAM i dyski twarde. Idąc coraz wyżej coś może w końcu nie zadziałać. FSB ustala się w krokach - FSB na 202 i restart, kolejny mały krok i restart - i tak aż do pożądanego efektu.

 

Pytanie tylko po co? Bo jest to tylko kręcenie dla zobaczenia wyższego numerka - poza tym żadnego, ale to żadnego zysku... tych 300MHz więcej nawet nie odczujesz.

 

 

 

a nie masz przypadkiem w biosie funkcji  odblokowania rdzeni bo niektóre athlony to po prostu uszkodzone lub poblokowane phenomy 

 

Tutaj macie dokładną rozpiskę odnośnie rdzeni Athlonów II i Sempronów na Socket AM2+/AM3

 

Wszystkie Athlony II i Semprony to jądro Sargas - jednordzeniowce, które mają zablokowane jeden rdzeń.

 

Wszystkie Athlony II x2 i Semprony X2 to jądro Regor - które jest wyprodukowane jako dwurdzeniowe, a nie kastraty, czyli nie ma tam zablokowanego rdzenia, czy dwóch.

 

Wszystkie Athlony II x3 i Semprony X3 to jądro Rana - które jest wyprodukowane jako trzyrdzeniowe, a nie kastraty, czyli nie ma tam zablokowanego rdzenia.

 

Athlony II x4 były zbudowane na dwóch rożnych jądrach.

Wszystkie Athlony II x4 na jądrze Propus to czterordzeniowce, a nie kastraty, czyli nie ma tam zablokowanego rdzenia, czy dwóch.

Wszystkie Athlony II x4 na jądrze Zosma to czterordzeniowce, plus dwa zablokowane jądra i całkowicie zablokowane L3 - prawdopodobieństwo odblokowania jest naprawdę znikome - to są sześciordzeniowce, które odrzucono jako Phenom x6, przetestowano jako Phenom x4 i najprawdopodobniej oprócz porażki rdzeni w testach również L3 je oblało. Czyli 2x "failed" :/

 

Także nawet jeżeli by kolega posiadał funkcję core-unlock, to na nic mu się ona nie zda w jego przypadku...

Edytowane przez TMStoke
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...