Skocz do zawartości

Gtx 780 ti vs GTX 970


Recommended Posts

Witam, mam nadzieję że w dobrym dziale piszę, jeżeli nie to proszę o przeniesienie.

 

PŁYTA GŁÓWNA:       Gigabyte Z68AP-D3   Rev 2.0 Niebawem przyjdzie 

Fatal1ty Z68 Professional Gen3 

(Mam nadzieję że dobrze zrobiłem zakupując ją)

 

PROCESOR:                2500K OC 4,5 Na offsecie, a na nim Fortis.

KOŚCI RAM:                2x2 GB Good Ram 1333

                                     2x2 GB Samsung 1333

KARTA GRAFICZNA:  (Jak narazie) MSI R9 280x Gaming 3G

ZASILACZ:                  Corsair HX620w

DYSK:                          WD 1TB

 

Piszę tutaj z zapytaniem jaka karta będzie lepsza do gier mianowicie GTX 780 TI czy GTX 970 tylko na takie mnie stać, no może by jeszcze wcisnął Radeona R9 290x do rywalizacji, 

 

Gram w rozdzielczości FULL HD i nie zapowiada się prędko żebym zmienił na 4K.

Proszę o konkretne wypowiedzi i poważne

Nie pytajcie o budżet ponieważ idę najtańszym kosztem i będe kupować używaną kartę

 

Chce grać w nowe gry te które są i te które będą wkrótce na jak najwyższych detalach najlepiej w minimalnie powiedzmy tych 45 FPS-ach z wygładzaniem MSAA x4 najlepiej.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

 generalnie to mysle ze gtx 970 byłby lepszym wyborem bo gtx 780 ti sztucznie ograniczana jest przegrywa obecnie z ową karta mimo ze była wydajniejsza kazdy to pamieta jak zrobili ,r9 290x  jest pórównywalny do reszty zestawu wniektórych grach wyprzedza 970 o te pare klatek a nie którym przegrywa wielkiej róznicy az takiej nie ma natomiast pobiera wiecej prądu co z reszta kazdy obeznany wie .

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak mówisz, jeszcze zauważyłem że Radeony mają dziwne przycięcia (nie wiem czym są spowodowane) mimo że np. FRAPS pokazuje ponad 30 klatek, dlatego chciałbym teraz przejść na zielonych, pamiętam jak kiedyś miałem od nich kartę to nie było żadnych problemów no i jeszcze dochodzi do tego mniejszy pobór prądu = niższe temperatury jak mniemam a w O/C karty nie mam zamiaru się bawić, moim zdaniem za niski przyrost mocy żeby katować sprzęt.

 

Czy ewentualnie jest jeszcze jakaś karta z tego segmentu wydajnościowego jak i cenowego poza w/w kartami?

 

A teraz pytanie z innej beczki, czy dobry ruch zrobiłem zakupując tą płytę główną pod swój zestaw? W sumie zrobiłem to z myślą o podkręcaniu procka do 5 Ghz

 

Czy ta płyta jest dużo lepsza od mojej aktualnie posiadanej oraz czy odczuje różnicę w grach czy może też niepotrzebny zrobiłem Misz-Masz?

Edytowane przez DworaczeQ
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie gtx 970 będzie lepszą opcją a nie podkręcanie takiej karty to grzech przyrost wydajności po oc jest bardzo wysoki.jest jeszcze r9 390 też niezły wybór sam posiadam i jestem bardzo zadowolony o żadnych przycieciach nie ma mowy nawet na mojej poprzedniej karcie 7870xt też tego nie było

Link to post
Share on other sites

Pewnie ma problem ze sterownikami. Czytałem też dużo o GTX970 i kilka osób również skarżyło się na dużo niższą odczuwalną liczę klatek tzn. 60fps odczuwali jako ~40. Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale powiedzieć mogę.

Dodatkowo przemyśl OC karty. GTX970 spokojnie idzie w turbo na ~1450MHz jak jest dobra sztuka.

Link to post
Share on other sites

Wystarczy odpalić monitoring z licznikiem klatek i frametime by stwierdzić, że wszystko jest w porządku. Duże skoki frametime to niestety domena amd.

Oczywiście zdarzają się gry gdzie frametime skacze również na nv.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Ten skok frametime wiąże się z przesunięciem klatki czy spadkiem FPS?
W sumie to nie doświadczyłem takich problemów nigdy, ale może to dla tego że nie mam super wydajnego sprzętu :D

Edytowane przez PLSBX
Link to post
Share on other sites

Skoki frametime są ściśle związane ze sterownikiem graficznym i relacjami cpu-sterownik.

Jeżeli spada ilość kl/s to frametime rośnie ale zdarzają się sytuację gdzie masz stałą wartość fps np 60kl/s a frametime skacze jak szalony nawet do 30ms co przekłada się na pogorszoną płynność obrazu.

Ostatnio opisywałem sytuację z Wiedźmina 3 - Novigrad  Główny rynek

Robiłem pomiary na i5 4460 3.4Ghz + R9 290/GTX980. Na obydwu kartach graficznych ustawiłem detale tak aby utrzymały stałe 60kl/s. Przy takiej ilości kl/s frametime powinien wynosić ~16.6ms. Na 980 frametime wynosił 16.5-16.8ms a na R9 290 14.0-28.0ms. Pomimo stałych 60kl/s obraz na R9 290 szarpał dość mocno i skoki framtime do 28ms dało się odczuć. Przy 28ms płynność obrazu wygląda jak przy 33kl/s.

Te same pomiary wykonałem również na i7 6700k - efekt. Na obydwu kartach frametime był identyczny i był niemalże idealny ~16.6ms.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź kolego wyżej, tak właśnie się zastanawiałem nad tym G1 czytając opinie że niby jest trochę głośna, ale sam mam zestaw wiatraków który pewnie będzie ją zagłuszał tak więc nie będzie to problemem, tylko pytanie czy 1200 zł to dużo za używaną taką kartę? 

 

Czy lepiej po wigilii poczekać na okazję aż ktoś będzie chciał sprzedać dobry sprzęt w niższej cenie, nie ukrywam że każdy grosz się liczy.(Typowy Janusz, z tym że mam na imię Konrad :):P).

Edytowane przez DworaczeQ
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...