Skocz do zawartości

Pomoc w skreceniu do końca kompa kilka pytań


Recommended Posts

Witam mam mały problem toznaczy jestem laikiem w skrecaniu kompów ale kiedyś musiało to nadejść!

mój sprzet to:

OCZ StealthXStream 2 SLI 600W

Kingston DDR3 4GB(2x2GB) PC1333 HyperX Blu. CL9

MSI GeForce GTX460 Hawk 1GB DDR5/256bit DVI/mHDMI PCI-Express

MSI P55-GD65 MOA Edition Intel P55 LGA1156 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3)

Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3 sATA-2

Intel Core i5-760 2,8 GHz 8MB cache s. 1156 Box

LG DVD Recorder GH-22LS50 LightScribe Sata Black Oem

Cooler master dominator 692 lite

i chodzmi juz tylko o podpiecie dobrze kabli!

moje pytania:

1) Dysk, napęd podpinam do płyty za pomocą kabli sata2 i tak dysk jest sata 1 napęd sata 2 i teraz jak jest z zasilaczem czy tez musze podpiąć zgodnie z numerami podpiecia do płyty głównej bo na zasilaczu tez mam oznaczenia sata1-3

2)Wtyk CUP1 i CUP2 na płycie mam jedno wejście czyli podpinam CUP1? a ten drugi moze tak swobodnie lezeć czy czymś to zabezpieczyć?

3)Karta grafiki ma 2 miejsca na zasilanie to mam dwie wtyczki PCI-E podpiąć pod nią czy tylko jedna? bo moze zasilacz ma 2 jak chce zrobić crossa?

4)Jak podłączam dzwiek audio to włożyc wtyczke AUDIO HD czy AC'97 czy jakos tak?

5)czy inne kable mogą sobie tak lezeć swobodnie na dole obudowy czy jakoś je połączyc zeby był obieg zamkniety zeby mi tam cos nie poszło

no i wszystko :) :help: :co:

Link to post
Share on other sites

1) Nie musisz podpinać zgodnie z żadnymi numerami

2) Podpinasz obojętnie który, drugi np związujesz opaską zaciskową

3) Musisz podpiąć dwie

4) HD AUDIO

5) Lepiej pospinać kable żeby nie było bałaganu (lepsza cyrkulacja powietrza)

 

PS: W twojej obudowie zbędne kable można wsadzić za tackę płyty głównej. Wygląda to estetycznie i jest niesamowicie praktyczne.

Link to post
Share on other sites

Witam podłączyłem juz kompa i wszsytko działa cacy tylko mam problem z DVD LG DVD Recorder GH-22LS50 LightScribe Sata Black Oem :D na początku zainastalowałem nero i chciałem nagrać płyte CD niestety nie nagrało sie :) ! teraz juz DVD nie widzi płyt wczesniej instalowałem system i Wowa wszsytko było ok po tym nagrywaniu (nieudanym) DVD nie reaguje!

przepinałem kable SATA oraz gniazda i nic!!

Czy to oznacza tylko jedno LG jest do du*y i musze wymienić DVD? :help:

Link to post
Share on other sites

dlaczego przeciesz dobrze chodziła czytała mi wszystkie płyty DVD i CD jezeli chodzi o instalacje a na drugi dzień nie czyta płyt? czy to moze miec rzeczywiście cos wspólnego z biosem?

jak tak to powiedzcie jak mam to ustawić w biosie :help:

Link to post
Share on other sites

dlaczego przeciesz dobrze chodziła czytała mi wszystkie płyty DVD i CD jezeli chodzi o instalacje a na drugi dzień nie czyta płyt? czy to moze miec rzeczywiście cos wspólnego z biosem?

jak tak to powiedzcie jak mam to ustawić w biosie

zajrzyj do tego tematu

viewtopic.php?f=6&t=20790

 

ja mam podobny problem spróbuj sposobów jakie były tam opisane może pomoże

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...