Skocz do zawartości

Czy jest tańsza sensowna alternatywa płyty pod Skylake ?


Recommended Posts

Hej

Zastanawiam się czy jest jakaś tańsza płyta pod skylake z niezłą sekcją. Chciałbym by płyta dawała radę z i5 6600k na 4.5 bez jakiś problemów. Jest odpowiednik z97-g43 do 500 zł?

Patrzę na te modele i dalej nic nie jestem w stanie powiedzieć o tych płytach. No i druga rzecz. Czy jest sens pakować ddr3 na skylake? Pozdrawiam

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

Co do ddr3L(1.35v) nie ma to sensu kupna produkt raczej na wymarciu i mała liczba płyt głównych obsługujących ten ram. powiem szczerze jak chcesz kupować procesor za około 1300zł to i warto kupić solidną podstawę, za około 600 zł można kupić naprawdę dobre mobo z sli, crossF, dobrą kartą dziękową i wydajnmi sekcjami zasilania do oc itd. owszem można kupić tańszą konstrukcji np takie msi z170 pc mate okolice 500 zł. A czy da radę zależy na jaką sztukę cpu trafisz jedni osiągają 4.5 przy 1.3v a inni w okolicach 1.4v. cpu w wersji k plus mobo i ddr 4 to wydatek około 2tys. ceny nadal wysokie ale cóż płaci się za podatek od nowości ;-)

Link to post
Share on other sites

Nie potrzebuje specjalnie SLI ani tym bardziej dobrej integry(używam innej karty, duzo lepszego układu niż te integry). Zależy mi na sekcji dlatego pytam. A procek kosztuje 1159 (wersja oem) ;)

Co do RAMu- skąd info że to"gatunek na wymarciu"?

Z tego co przeglądałem to mała jest różnica w wydajności pomiędzy ddr3 a ddr4, dlatego pytam czy jest to dobry zakup na przyszłość-czy coś to da, bo jednak 2 razy droższe ;)

Link to post
Share on other sites

Oem 1 rok gwarancji, box 3 lata warto dopłacić te 150zł takie moje zdanie, ale mówimy cały czas o ddr3L te z niższym napięciem no chyba że chcesz wsadzić tradycyjne ddr3 1.65 ale to na własną odpowiedzialność. Cytuje podsumowanie jednego z testów na pclab myślę że to ci podpowie sporo ;-)

Należy pamiętać, że

procesory Skylake oficjalnie obsługują wyłącznie

niskonapięciowe moduły DDR3L (1,35 V) i że Intel

przestrzega przed stosowaniem

wysokonapięciowej pamięci. Ponadto wybór płyt

głównych obsługujących DDR3 jest zdecydowanie

mniejszy niż płyt z obsługą DDR4, przy czym

duża część to tanie konstrukcje. Nie wszystkim

będą odpowiadać, a już szczególnie nie

przypadną do gustu wymagającym użytkownikom

komputera, którzy jakiś czas temu sporo wydali

na moduły DDR3.

Ci, którzy dopiero kompletują platformę i nie są

obarczeni sentymentem do obecnych modułów,

naszym zdaniem nawet nie powinni się

zastanawiać, tylko wybrać DDR4. Różnica cenowa

między umownymi odpowiednikami DDR3 i DDR4

jest albo pomijalna, albo niewielka, więc

zdecydowanie lepiej wybrać nowszy standard, tym

bardziej że wybór zarówno modułów DDR4, jak i

obsługujących je płyt głównych jest większy. Sry za błędy pisane z tel ;-)

Link to post
Share on other sites

Cóż. Z tego co widzę to i5 6600 (bez K) jest podobnej wydajności co i5 4690k na 4.5 ghz. I tu pojawia się pytanie czy lepiej zainwestować w nową platformę, czy może lepiej kupić haswella. Mnie zastanawia różnica odnośnie pamięci - czy te wyższe taktowania zmienią coś za jakiś czas czy to po prostu "nowość", która po prostu zmusza posiadaczy Skylake'a by wydać więcej pieniędzy na nowy typ Ramu.. Jest jeszcze Broadwell, z którym platforma na z97 jednak wyjdzie taniej. Ciężki orzech do zgryzienia. Człowiek nie wie na co się zdecydować.

Link to post
Share on other sites

Jeśli składasz PC od podstaw sugerował bym skylake, pamięci DDR4 są bardziej przyszłościowe i jeśli zdecydujesz się na wymianę komputera możesz wykorzystać już posiadane pamięci ddr4 a z ddr3 już nic nie zrobisz zostaną one z czasem zepchnięte na bok przez nowsze ramy które będą wchodziły jako standard. Powiem Ci szczerze że i tak ddr4 zostanie z czasem wepchnięte na rynek przede wszystkim że maja niski pobór prądu i i producenci będą je wykorzystywać w laptopach urządzeniach przenośnych tablety itd więc sądzę że to technologia przyszłościowa która i tak zdominuje z czasem PC.

 

A co do wyboru kupujesz Broadwella zaoszczędzasz te 300 - 400 zł ale nie masz już w zasadzie możliwości rozbudowywania PC. Skylak daje Ci ta możliwość poza tym na 1151 na pewno wyjdą jeszcze procesory nie wiem czy dobrze kojarze ale intel ma wydać jakieś modele pod koniec 2016 i to z obsługą L4 eDRAM więc będzie ogień.

 

Wszystko zależy od zasobności twojego portfela jak masz gotówkę na skylake to go bierz jak nie to albo 4gen i 4690 lub czekaj na obniżkę cen, choć pewnie szybko ona nie nastąpi :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...