Skocz do zawartości

Neostrada szybsza niż być powinna


Recommended Posts

Czy zdarzało się komuś coś podobnego? Miałem do tej pory 1Mb w neo, a tu widzę, że mi pokazuje 5,8, w speedteście 4 z górką. Nie wiem czy dobrze robię, że się z tym obnoszę ;), ale ciekawi mnie to czy to może marketingowy zabieg, jak z dragami - dadzą spróbować żeby przyzwyczaić, zachęcić ;)

Link to post
Share on other sites

Wiem coś o tym - mój wujek któremu doradzałem laptopa również wykupił 1 MB, a ma ponad 4 MB :co: (ściąga mu ponad 300kb./s.). Czy to dają za darmo "by się przyzwyczaić" to ja nie wiem w każdym razie nikt nie narzeka i to błąd firmy internetowej, a nie użytkowników :) Ciesz się puki masz takiego speeda :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jak byś nie chciał płacić to wystarczyło objechać Ich na infolini. Kombinować to oni potrafią, wiem coś o tym.

Wracając do tematu zanim mi zrobili dobrze :oops: zrywałem celowo połączenie, żeby zmienić IP - taki fetysz :co:

Może, mogło mieć to jakiś wpływ? Od razu mówię, że nie znam się za dobrze na sieciach.

Link to post
Share on other sites

Wracając do tematu zanim mi zrobili dobrze :oops: zrywałem celowo połączenie, żeby zmienić IP - taki fetysz :co:

Może, mogło mieć to jakiś wpływ? Od razu mówię, że nie znam się za dobrze na sieciach.

Czyli składałeś zamówienie na szybsza opcję czy nie?

Zmiany IP nie maja znaczenia bo i tak prędkość jest przydzielana do Twojego loginu neo.

Link to post
Share on other sites

Wracając do tematu zanim mi zrobili dobrze :oops: zrywałem celowo połączenie, żeby zmienić IP - taki fetysz :)

Może, mogło mieć to jakiś wpływ? Od razu mówię, że nie znam się za dobrze na sieciach.

Czyli składałeś zamówienie na szybsza opcję czy nie?

Zmiany IP nie maja znaczenia bo i tak prędkość jest przydzielana do Twojego loginu neo.

 

Prędkość jest przydzielana do lini a nie do loginu :co:

Link to post
Share on other sites

Prędkość jest przydzielana do lini a nie do loginu :]

dokladnie tak, nawet nie do linii co do zakonczenia u nich w centrali

bzdura

 

Prędkość transferu dla użytkownika jest przypisana do loginu i ograniczana na BRASach.

Wy mówicie o zwykłej synchronizacji linii.

 

Czy ktoś z Was korzystał z Pakietów Tv? Czy przy każdej prędkości można je zamówić? Ma to jakiś wpływ na funkcjonowanie neta?

Jak jest z ewentualnymi awariami? tzn. czy BOK szybko reaguje w takich sytuacjach?

W tej chwili TV można zamówić już przy każdej opcji (z tego co pamiętam). Oczywiście linia musi znieść "obciążenie" kolejnymi 4Mbps.

 

Awarie jak to awarie. Sa proste i rozwiązanie zajmuje chwilę ale zdarzają się również trudne problemy nie do rozwiązania :)

Link to post
Share on other sites

Mnie się jeszcze umowa nie kończy, więc nie czas na to, ale sprawdzałam z ciekawości na stronie i wygląda na to, że ktoś musiał się pomylić.

Okres testowania w przypadku internetu to 1 miesiąc+2 pierwsze miesiące abonamentu za darmo

W przypadku pakietów Tv - do 6 miesięcy za darmo (w tym okres testowania)

Link to post
Share on other sites

Gratuluje jak potrafisz się połapać w tych regulaminach :/ (niektórzy pracownicy tp nawet ich nie znają jak trzeba).

Wydaje mi się, że ta "próbna zmiana" to wynik porozumienia tp z inną zewnętrzną firmą - to ma być zachęta i przyzwyczajenie do szybszego neta, normalnie podczas trwania umowy, potem możesz zmienić ją lub zostać przy starej.

Kolega ma np. też Neo 1Mb, a wyświetla ikona na pasku 5,8Mb (jak u mnie) z tym, że on ma w speedtest.net 1 a ja koło 5Mb 8-)

 

p.s. Wie może ktoś o co chodzi z blokowaniem serwerów przez operatora. Mniej więcej od czasu uzyskania opisywanego wyżej "bonusa" mam zablokowany m.in. Filesonic download do 20kB :) Może jest tam jakiś miesięczny, roczny limit etc. dla użytkowników bez premium.

Link to post
Share on other sites

To nawet nie jest kwestia śledzenia regulaminów, bo właściwie wszystko jest na stronie - aktualne promocje, możliwość otrzymania dodatkowych bonów za zakupy etc. Opcje testowania były już w neostradzie od dawna, więc pod tym względem nic się nie zmieniło, ale przy takiej ilości promocji faktycznie można się pogubić - od tego właśnie są strony www:)

Co masz dokładnie na myśli z tą "próbną zmiana"?

Link to post
Share on other sites

Nie sprawdzałem, ale myślę, że opcji 6Mb na 2 tygodnie nie ma na stronie tp - zaproponowali mi to telefonicznie. Kiedyś wcześniej zadzwoniła taka jedna i proponowała przejście z 1Mb na 1Mb, ale z mniejszym abonamentem i tv gratis. Jak sądzę takiej oferty na stronie też nie było.

Podobnie jak z upc, gdzie u operatora na danym osiedlu, można wyłapać np. kablówkę z netem za 50zł. :/

Link to post
Share on other sites

dil ale to bardzo możliwe. To że na stronie nie było oferty to nie znaczy, że konsultant nie mógł zaoferować Ci specjalnej oferty. Tak samo jest z dodatkowymi prezentami, niektóre są tylko przy zamówieniu online (bony na zakupy) inne są w salonie, a czasem konsultant może jeszcze inne gadżety załatwić

Link to post
Share on other sites

Coś Ty, po prostu wiedzą kto dzieli i rządzi w tym miascie ;)

Zresztą jakbym zmieniał umowę to by papierek przysłali.

Za parę dni będę wiedział raczej o co chodzi, bo minie drugi tydzień jak mam tą zwiększoną szybkość. Jak przytną prędkość to znaczy, że ktoś mi zafundował - bez mojej zgody - te 2 tygodnie testowania 6Mb, czy ile tam dają.

p.s. Może po prostu tp chcę się zrehabilitować, bo kiedyś coś namieszali mi z winy jednego pracownika ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...