Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak kolega wyzej napisal dyski SSD o pojemnosci 120 GB sa w tej chwili kompletnie nieoplacalne - lepiej dolozyc do wersji 250 GB.

Podstawowe pytanie - jaki masz budzet na zakup dysku ?

Zeby zainstalowac w obudowie dysk SSD musisz zaopatrzyc sie w adpter 3.5'' na 2.5'' tzw. sanki.

http://www.ceneo.pl/Komputery;szukaj-sanki+ssd

Link to post
Share on other sites

Jak kolega wyzej napisal dyski SSD o pojemnosci 120 GB sa w tej chwili kompletnie nieoplacalne - lepiej dolozyc do wersji 250 GB.

Podstawowe pytanie - jaki masz budzet na zakup dysku ?

Zeby zainstalowac w obudowie dysk SSD musisz zaopatrzyc sie w adpter 3.5'' na 2.5'' tzw. sanki.

http://www.ceneo.pl/Komputery;szukaj-sanki+ssd

Jestem zorientowany i dla mnie dysk 250 gb jest bezużyteczny, ponieważ ma on służyć głównie do instalacji Windowsa i wrzuceniu tam paru często używanych programów. Budżey to max 300 zł.

nie kupuj tego dysku :pokey:

 

BX100 jest polecany na prawie wszystkich stronach komputerowych i w jego stronę bym się skłaniał, ale możesz coś zaproponować. Albo inaczej, co jest nie tak z tym Crucialem?

Link to post
Share on other sites

 

 

A jest między nimi jakaś różnica? Przecież BX100 250 gb ma takie same parametry jak wersja 120 gb, tak?
 
Niestety nie. MA 2 razy mniej kostek pamięci, przez co kontroler działa zupełnie inaczej ( o wiele gorzej ), co zresztą widać w testach.  

Dlatego wszyscy polecają wersje 250GB, nie tylko dlatego, że wychodzi lepiej cenowo ( za dodatkowe 80 zł dostajemy 120 GB ), to jeszcze jest zdecydowanie szybszy. 
Przy SSD jest zależność, im większy tym szybszy 

Link to post
Share on other sites

dysku na kostkach TLC nikt na tym forum ci nie poleci ( jak tani by nie był )
Jak chcesz coś większego taniego to minimalnie BX250GB lub sp920 256GB ( odpowiednio 249 i 259 zł ) 

 

po to jest forum, żebyś nie kierował się, na ślepo ceną   ;)   

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Ta obudowa nie była nowa?

Przecież z tą obudowa są takie sanki x 4szt.

 

Nowa, ale całość była składana przez sklep internetowy, więc nie wiem czy je mam. Jest szansa, że są po prostu zamontowane w środku?http://www.silentiumpc.com/wp-content/uploads/2013/05/spc-brutus-m23-99.jpg

Link to post
Share on other sites

Jak kupujesz samą obudowę, to wszystkie dodatki są w środku. Nie wiem jak w M23, ale w M40 w jednych sankach umieszczaja pudełko ze wszystkimi śrubkami i innymi dodatkami.

Powracam jeszcze do tematu. Otworzyłem obudowę i jednak sanki są w środku, więc nie będę musiał ich kupować. Interesuje mnie jedna rzecz, czy razem z dyskiem dostane też kabel do podłączenia SATA 3?

Link to post
Share on other sites

Po co kupować tą zatokę 2,5 do SDD?

 

Ja przykleiłem swój dysk SSD przezroczystą taśmą klejącą i tyle. SSD to nie HDD, że będą jakieś drgania, czy coś.

Trzeba tylko uważać przy podłączaniu przewodów do dysku (najlepiej przytrzymać go wtedy).

 

Nie popadajmy w paranoję i nie dokupujmy zbędnych, niepotrzebnych rzeczy. Ale jak kto woli. :)

Link to post
Share on other sites

nie, kable są z płytą, lub trzeba kupować osobno ( to parę zł jest, oczywiście kabel SATA III 6Gb/s ), w niektórych rozszerzonych zestawach są, ale nie w tym. 

tak jak już mówiłem komputer nie był składany przeze mnie i jedyne kable jakie dostałem to kable zasilające, żeby podpiąć taki dysk do zasilania, kable uwzględnione w zamówieniu

To by było na tyle, dzięki za pomoc.

Edytowane przez CannonFodder
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...