Skocz do zawartości

Komputer multimedialny do 1900zł +/-100 zł (sama buda)


Recommended Posts

Witam :)

Przychodzi mi złożyć komputer dla kuzynek (dzieci w wieku szkolnym) do kwoty ~1900zł (max 2000zł). Oto wytyczne:

1. Sklep: http://www.morele.net/

2. Zastosowanie: internet, filmy, office, jakieś mniej wymagające gry.

3. Karta sieciowa Wi-Fi wymagana, więc odchodzi z kwoty ~55zł.
    I tu kwestia czy na USB czy na PCI. Jak na interfejsie PCI ma być szybciej, to może idźmy w kierunku lepszej płyty głównej co PCI posiada.

4. Wersja tylko i wyłącznie z kartą graficzną.

5. Dysk SSD + HDD.

Macie jakieś propozycje na optymalny zestaw?

Z góry dzięki! :)
Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

3. Karta sieciowa Wi-Fi wymagana, więc odchodzi z kwoty ~55zł.     I tu kwestia czy na USB czy na PCI. Jak na interfejsie PCI ma być szybciej, to może idźmy w kierunku lepszej płyty głównej co PCI posiada.

Na USB wystarczy i jest niedrogie.

 

5. Dysk SSD + HDD

Odpuść sobie HDD jeżeli zależy ci na SSD w kwocie SSD + HDD będziesz mieć trochę oszczędności jeżeli wydasz na 250GB SSD.

 

Macie jakieś propozycje na optymalny zestaw?

Moja propozycja wygląda tak:

 

Procesor Intel Core i3-4170, 3.70GHz, 3MB

Płyta główna MSI H81M-P33

Karta graficzna Palit GeForce GTX 750 Ti 2GB DDR5

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz

Dysk SSD Crucial BX100 250GB

Zasilacz Corsair VS Series 450W 80PLUS

Karta sieciowa TP-LINK TL-WN725N

Obudowa Zalman T3 - USB 3.0 - czarna (ZM-T3)

 

SUMA: 2042,03 zł

 

Jak otrzymać montaż za 1 zł opisane jest tutaj: http://forum.benchmark.pl/topic/130878-faq-zestawów-kody-promocyjne/

 

Link do całego koszyka: http://www.morele.net/inventory/info/0EywhU/

 

Wydajne dwa rdzenie z czterema wątkami, budżetowe MOBO, najrozsądniejszy wybór w kwestii karty graficznej 750 Ti od Palita- jeden z tańszych modeli. Dalej mamy standardowe 8GB RAMu (jak chcesz ściąć z kosztów to weź: Pamięć Crucial Ballistix Sport, 4GB i dokup później drugie tyle), wspomniane przeze mnie SSD o pojemności 250GB (rozbicie na SSD i HDD kosztowałoby 40 zł więcej, a jeżeli koniecznie potrzebujesz dodatkowej przestrzeni na dane to ewentualnie kup teraz samo HDD 1TB, albo dokup sobie jak będzie potrzebna dysk zewnętrzny), dobry zasilacz z zapasem mocy, niedroga karta sieciowa, która wystarczy spełni swoje zadanie, a cały zestaw spakowany w budżetową i kompaktową obudowę od Zalmana.

Edytowane przez nos_tro
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Generalnie dzięki za obranie kierunku. Pomogło mi to, lecz troszeczkę zmodyfikowałem :) Komputer już złożony.

 

Procesor Intel Core i3-4170

Płyta główna MSI H81M-P33, H81, DualDDR3-1600, SATA3, DVI, mATX (H81M-P33)

Karta graficzna MSI Radeon R7 250, 2GB DDR3 128 Bit HDMI, DVI - (R7 250 2GD3 OC)

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU) Karta sieciowa TP-LINK TL-WN722N N-150Mbps

Dysk SSD Transcend SSD370 128GB SATA3 (TS128GSSD370S)

Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

Zasilacz Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm FAN (CP-9020096-EU)

Obudowa SilentiumPC Brutus M25 Pure Black BT-M25 USB 3.0 (SPC106)

Napęd Samsung SH-224FB - (SH-224FB/BEBE) następca modelu SH-224DB/BEBE

 

  2055,83

 

 

 

po co tam ssd?

@down

pytanie do autora :D

 

Jak to po co? Po to, żeby szybciej dysk śmigał i system i programy się szybciej uruchamiały. A dysk drugi jako magazyn.

Nie wyobrażam se już nie mieć partycji systemowej na dysku SSD w tych czasach. Na HDD resety dla mnie już są utrapieniem :D

Edytowane przez Zambi
Link to post
Share on other sites

Tak, złożony. Generalnie długo się zastanawiałem nad dyskiem SSD. Ciężko mi było powiedzieć co będzie najlepsze w tej cenie cieżej o wybór :D Oby śmigało jak najdłużej, dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...