Skocz do zawartości

Głośniki/kolumny do PC, <= 500zł - gry, muzyka, filmy - 2.0 vs 5.1


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez bleck55,

Recommended Posts

Cześć,

Szukam jakiegoś sprzętu do odtwarzania dźwięku na PC, który nie będzie słuchawkami i będzie w niezbyt wygórowanej cenie. Oczywiście czym taniej tym lepiej, ale jestem skłonny wydać do 500zł, byle starczyło na lata.

Wacham się między 2.0 a 5.1 - szczerze mówiąc nie wiem jaka jest różnica i w czym ją bym odczuł. Prosiłbym o sugestie także w tej kwestii.

 

Podsumowując:

 

Budżet: <=500zł

 

Czego potrzebuje: źródło dźwięku (głośniki / kolumny) z możliwością podpięcia do PC

 

Przeznaczenie: gry (raczej singleplayer jeśli to ma znaczenie), muzyka, filmy (na PC)

 

Źródło: PC z zintegrowana kartą muzyczną (płyta główna MSI Z97-G43 z Realtek® ALC892 Codec 7.1-Channel High Definition Audio)

(możliwe dołożenie karty jeśli naprawdę warto?)

Oczekiwania: trwałość - żeby działało (i się nie psuło!),

następnie - możliwe dobry dźwięk, głównie pod kątem odtwarzania muzyki w tle

oraz mocy tyle, żeby było coś słychać

 

Metraż pokoju: ~14m2, docelowo wiszące nad rogami biurka o szerokości ~1,7m

 

"Części" używane: raczej nie, ale do uwzględnienia - jeśli będzie działać i naprawdę warte ceny :)

Inne: mam ew. do wykorzystania, jeśli to coś warte (ale nie mam jak podpiąć do kompa):

  • 2x kolumny AIWA SX-FNS505
  • 2x kolumny AIWA SX-LM131
  • 2x Watson 4Ohm
  • 1x Thomson DPL943W Subwoofer 4Ohm

 

Czekam na propozycje i pozdrawiam!

 

Link to post
Share on other sites

Microlab solo c6 nie widzę tu nic innego

 

Ok, dzięki.

A co w kontekście 5.1? W ogóle nie warte zachodu?

 

 

 

do integry to tylko microlaby, ale warto dać chociaż te 150 zł na np. AIM SC8000

 

Jaki efektu uzyskam przesiadając się z integry? (nie wiem nawet czego się spodziewać)

Edytowane przez testuja
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Powiem tak jeśli muzyka to tylko 2.0 5.1 jest dobre do filmów i ew. Do gier ale za ta cene raczej nic nie wyrwiesz dobrego

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz używane c6za 350 do tego SC 8000 i się to powinno ładnie z sobą zgrać generalnie Integry to jest coś na zasadzie wydobywa z siebie dzwiek to jest ok

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli będziedziesz słucham mp3 w 124kbps to raczej nie. Ale jeśli odpalisz muzykę w dobrej jakości to powinieneś zauważyć różnice według mnie warto dołoży do dźwiękówki.

 

124 to może nie, sporo utworów mam 256-320...

 

Pytanie czy będzie efekt "wow", czy będzie to jakaś delikatna różnica, której mogę nawet nie wyłapać:D

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj przyszła karta.

 

Muszę powiedzieć, że rodzina jest pod wrażeniem. Ja osobiście przełączając się między kartami widzę jakąś różnicę (lub sobie wmawiam podświadomie), ale nie umiem jej opisać.

 

Co do głośników, to nie widzę używek, pewnie niedługo kupię nówki i dam znać jak wrażenia.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...