Skocz do zawartości

Lenowo Y700-17ISK warty tej ceny i jaką konfiguracje wybrać.


Recommended Posts

Juz na 90% kupie tego Lenovo y700 - 17 zadecydowała żona - wygląd;).

Czekam jeszcze z tydzień i cena może spadnie bo w innych sklepach powoli spada a 15tka juz w promocji nawet jest. A do mojego grania będzie wystarczający.

 

Kolego dorn1 co do kultury pracy i temperatur podczas grania zaproponowany lenovo sobie chwalą.A dźwięk ponoć bardzo dobry na pw linka do forum o tym łapki mogę ci podesłać to poczytasz.

Link to post
Share on other sites

 

 

A wiadomo większy laptop lepiej chłodzi :)

Porównaj sobie układ chłodzenia z P157SM-A i P177SM-A. ;)

 

 

 

Laptop u mnie chodzi praktycznie non-stop (17-18h), stąd wymagana jest wysoka kultura pracy.

Po polerce i zmianie pasty Clevo może da radę. Koniecznie będziesz musiał wgrać bios Premy, ponieważ wentyle w P177SM-A lubią 'poszaleć'.

 

 

 

Do tego chciałbym aby wbudowane głośniki prezentowały jakość najwyższą z możliwych w tej półce cenowej.

Clevo z pewnością takich nie ma. Moim zdaniem Lenovo gra dużo lepiej, ale z temperaturami będzie już o wiele gorzej.

 

Albo stawiasz na wydajność, albo na resztę.

 

 

 

Ogarnąłem sobie trochę to Clevo, wszystko spoko wychdzi mnie to nie całe 1200 euro z przesyłką, lepszym smarowaniem jakimś dyskiem na dane itd. - nie ma problemu, pytanie tylko brzmi czy za te dodatkowe fundusze bo jakby nie patrzeć ponad 800 zł więcej niż zakładałem, nie ma dostępnego lepszego sprzętu.

Lepszy się znajdzie, ale nie wydajniejszy.

 

Jeżeli do gier, to taka konfiguracja:

CLEVO P177SM-A
Price: 1 169,77 €
Category: CLEVO 17.3 INCH
Options: DISPLAY LED TECHNOLOGY: 17.3 FHD 1920x1080 Non-Glare  
GRAPHICS CARD MXM 3.0B: NVIDIA GeForce GTX 880M 8GB GDDR5  
PROCESSOR INTEL 4 GEN. FCPGA946 TDP 57W: i7-4700MQ 6MB 2.40-3.40 GHz 4C/8T TDP 47W  
MEMORY RAM 4x SO-DIMM DDR3L 1.35V: 8GB (1x8GB) 1600MHz CL9 BallistiX/HyperX  
1. DISK 1.8" SSD MSATA: 250GB Crucial MX200  114,24 €
3. DISK 2.5" 2x 7.0 mm / 9.5 mm: 1TB 7200U HGST Travelstar 9.5 mm  66,64 €
OPTICAL DRIVE INTERNAL: DVD Recorder  
WIRELESS LAN: Wireless LAN 802.11 B/G/N Incl. Bluetooth  
KEYBOARD LANGUAGE P15X P17X P37X: English US  
THERMAL PASTE CPU: Standard  
THERMAL PASTE GPU: Standard  
POWER CORD: Power Cable EU (Type F)  
POWER SUPPLY 4-PIN: 230W Adapter AC  
WARRANTY: 24 Months by Manufacturer Service Center

 

Polerka w zestawie. 'Pastowanie' możesz mieć za darmo, jak dogadasz się ze sprzedawcą.

Link to post
Share on other sites
Albo stawiasz na wydajność, albo na resztę.

No właśnie staram się to wypośrodkować. Fundusze, które mogę przeznaczyć na zakup sprzętu są ograniczone i zdaję sobie sprawę z tego, że w tym przedziale cenowym wszystkiego mieć nie można. Poza tym w grę wchodzi zakup  w systemie ratalnym, więc tym samym wyłącznie na terenie kraju. 

Dodatkowo  mogę powiedzieć, że niezbyt często grywam w jakieś super wypasione i najnowsze tytuły, choć byłoby miło mieć takowe możliwości. Właściwie to najczęściej klepię w Wot'a, WoWs'a i Civ'kę :)

Trochę boli mnie w tym modelu brak napędu optycznego, który wydaje mi się na dzień dzisiejszy elementem niezbędnym (wiem, będę musiał zainwestować w zewnętrzny).

Edytowane przez dorn1
Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc to nie wiem na jakiej zasadzie źle korzystało ci się z ekranu w y70-70,ja o nim myślałem tylko dlatego że jest to wersja 50-70 z większym ekranem a dotyk to taki bajer. Za dnia nie mam zabardzo czasu na granie bo domyślam się że nie widzisz nic w słońcu, jadę właśnie do pracy wrócę wieczorem słońca wsasadzie nie widzę, brałbym go odrazu gdybym znalazł wersję bez systemu, kosztowałby wtedy około 3900, a strasznie boję się tego clevo, nie ma takiej możliwości żeby bawić się w gwarancje bo się gpu grzeje. Nie jestem jakiś wymagający względem gier antyaliasing itp. nigdy tego nie zauważam. Może jest jakaś trzecia opcja o której nie wiem.

Zamiast sie domyślać to dokładniej czytaj moje wypowiedzi, tam nie ma nic do domyślania. Nie każdy z laptopa tylko w nocy korzysta, matryca błyszcąca jest po prostu gorszym rozwiązaniem.

 

MSI GE72 osiąga wysokie temperatury.

 

880M to mniej więcej poziom 970M, tylko że zieloni obniżyli jej wydajność.

Zamiast Lenovo nie lepiej kupić Asusa?

http://www.komputronik.pl/product/289275/Elektronika/Dla_graczy/ASUS_G771JW_T7051T.htm

Różnica przykładowo w Skyrim: na GTX 970m mam 82 fps a na gtx880 mam 57 fps to różnica jest znaczna. W CoD Ghost masz na 970m 127fps a na 880m tylko 106.

Nie w każdej grze są aż takie różnice wydajności, ale zawsze GTX 970m jest przynajmniej o 5%. Każda dodatkowa wydajność się liczy tym bardziej, że cenowo podobnie te karty wychodzą, nie ma sensu się IMO pchać w starszy układ.

Link to post
Share on other sites

Tylko powiedzcie mi co ten Clevo ma wspólnego z wyborem laptopa dla autora? Autor wyraźnie napisał, że chce kupić laptopa na raty, wiec podajcie mu takiego laptopa co będzie mógł kupić na raty 0%, a nie wyskakujecie z Clevo sprowadzanego za granicy, bez możliwości rat.

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj że wydajne podzespoły to nie wszystko. Radzę poczytać recenzje, a szczególną uwagę zwrócić na temperatury.

Dokładnie, dawid ma racje, ponieważ jak będzie komputer Ci się nagrzewać tak że będą pociły Ci się ręce na klawiaturze to lepiej odpuścić. Miałem Lenovo Y510p z SLI i tam pod obciążeniem nie było komfortowo.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...