Skocz do zawartości

Zestaw w przedziale 1500 - 2500 PLN


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Zwracam się z prośbą o zaproponowanie jakiegoś zestawu w cenie 1500-2500zł. Wiem, że to duży rozstrzał cenowy, ale nie orientuję się kompletnie na co można liczyć w podanych kwotach. Przechodząc do sedna:

  • Zastosowanie komputera: Gry komputerowe - chętnie pograłbym w takie tytuły jak GTA V, nowy Wiedźmin czy CS GO, które nie ruszają na moim PC / Internet / Filmy
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: maksymalnie chiałbym wydać do 2500PLN
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? - Grudzień, chociaż nie wiem czy to dobry miesiąc na zakup sprzętu, ewentualnie styczeń.
  • Których części potrzebujesz? cały zestaw
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Będę lekko podkręcał 
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? monitor sprzed kliku dobrych lat, nawet nie wiem
  • Specjalne wymagania: możliwość rozbudowy w przeciągu najbliższego roku, zapewnienie płynności w aktualnych tytułach gier - o ile to możliwe w tej cenie
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? obudowa, nagrywarka, reszta do niczego się nie nada
  • Własna propozycja zestawu: brak
Link to post
Share on other sites

 

 

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? monitor sprzed kliku dobrych lat, nawet nie wiem

 

Jaka rozdzielczość ?

 

 

 

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? obudowa, nagrywarka,

 

Co to za obudowa ? Pełen ATX, mATX ? Możesz wrzucić foto ? Nagrywarka SATA / ATA ?  

Link to post
Share on other sites

 

 

Jaka rozdzielczość ?

 

 

 

 

Co to za obudowa ? Pełen ATX, mATX ? Możesz wrzucić foto ? Nagrywarka SATA / ATA ?  

Rozdzielczość 1360/768

 

Obudowa wygląda tak:

http://pics.tinypic.pl/i/00730/wf1lgc7n1iut_t.jpg

 

http://pics.tinypic.pl/i/00730/3zkuchauh8r1_t.jpg

 

A wejście nagrywarki:

http://files.tinypic.pl/i/00730/yq4xwmjawlku_t.jpg

Link to post
Share on other sites

wnioskuje że buda atx, będzie ok, nagrywarka na sata, 

MSI B85M-G43 /intel B85, LGA 1150/

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

MSI GeForce GTX 950 Gaming OC 2GB DDR5 128bit

Corsair VS 450W 80+ 120mm

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix Single Ranked

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Razem 2374zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

Wydajny 4 rdzeniowiec z zablokowanym mnożnikiem, pojemny hdd, 8 gb ram w dualu, zasilacz z zapasem mocy, cicha i dobra pod oc wersja gtx 950, teraz troszkę wyjaśnień

1. W tej kasie można spokojnie wkładać gtx 960 4gb, ale pod rozdzielczość Twojego monitora gtx 950 i tak pozwoli grać w najnowsze hity w wysokich ustawieniach

2. Piszesz o rozbudowie w przyszłym roku, nie wiem dokładnie o co chodzi, ale mobo daje Ci tu duże możliwości, w kwestii psu możesz pokusić się o Smart SE 530W 80+ 140mm modular 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry,

 

W ostatnim czasie trochę poczytałem i tym razem zwracam się z poniższym zapytaniem.

Moje fundusze są w pewnym stopniu ograniczone i nie jestem w stanie jednorazowo wyłożyć kilku tysięcy, natomiast chciałbym zbudować komputer na lata. Co za tym idzie zastanawiam się czy jest sens zacząć składać zestaw od takich podzespołów:

Procesor: Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX

MoBo: MSI B150 Gaming M3 /intel B150, DDR4, LGA1151 (link: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_434&products_id=68027)

RAM: Kingston 8GB 2133MHz CL14 HyperX Fury Black

PSU: Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

 

Przy czym mam nadzieję wykorzystać moją starą obudowę i dysk twardy ( na razie) i korzystać ze zintegrowanej karty graficznej (BTW prawdopodobnie wydajniejszej od GeForce 210, którą mam w swoim kompie). Z kolei w przeciągu kolejnych, najbliższych miesięcy mam zamiar dokupić GPU i dysk SSD i liczę na premierę zapowiadanych m.in na forum kart Pascala i tym samym obniżkę cen GPU z serii GTX 9xx.

Proszę o odpowiedź, czy takie coś jak opisałem ma wg. Was sens =)

Link to post
Share on other sites

 

 

(BTW prawdopodobnie wydajniejszej od GeForce 210, którą mam w swoim kompie)

tak

 

 

MSI B150 Gaming M3 /intel B150, DDR4, LGA1151

pod oc z170 takie Z170A PC MATE /intel Z170, DDR4, LGA1151/  albo taniej

Z170-P D3 /intel Z170, DDR3, LGA1151/ 

 

 

Kingston 8GB 2133MHz CL14 HyperX Fury Black

i teraz możesz szybszy ram wkładać

 

 

BTW prawdopodobnie wydajniejszej od GeForce 210, którą mam w swoim kompie

tak

 

 

zapowiadanych m.in na forum kart Pascala i tym samym obniżkę cen GPU z serii GTX 9xx

nie licz na to, nie polecą w dół ceny

 

 

Proszę o odpowiedź, czy takie coś jak opisałem ma wg. Was sens =)

tak, oczywiście na integrze nie spodziewaj się fajerwerków ale koncepcja jest dobra  

Link to post
Share on other sites

tak

 

 

pod oc z170 takie Z170A PC MATE /intel Z170, DDR4, LGA1151/  albo taniej

Z170-P D3 /intel Z170, DDR3, LGA1151/ 

 

 

i teraz możesz szybszy ram wkładać

 

 

tak

 

 

nie licz na to, nie polecą w dół ceny

 

 

tak, oczywiście na integrze nie spodziewaj się fajerwerków ale koncepcja jest dobra  

Dziękuję za odpowiedź, prosiłbym jeszcze o parę informacji. Czy zasilacz TT, który wymieniałem udźwignie w tym zestawie GPU pokroju GTX 970, czy potrzeby będzie mocniejszy? Czy są znane/sprawdzone jakieś Ram'y które będą dobrze współgrały i jakie MT/s byłoby zalecane - mam tutaj na myśli adekwatna cena/ wydajność?

Link to post
Share on other sites

          On jest taktowany do 3,9 więc podkręcanie do 4 jest jak dla mnie bez większego sensu ale box wtedy da radę. Jednak i tak proponuje dokupić w późniejszym terminie dobre chłodzenie i wtedy bawić się w oc .  Może być nap Sp Grandis  n w granicach 170 zł albo Fortis 3 za około 130 zł.  

Link to post
Share on other sites
Będę wdzięczny za podrzucenie jakiegoś pomysłu na kości RAMu, natomiast chciałbym jescze zapytać czy w przypadku OC procesora, boxowe chłodzenie będzie dawało radę (zakładając podwyższenie taktowania do powiedzmy 4GHz)

Proszę, nie miałem czasu, tu ram, chłodzenie obowiązkowe jak chcesz kręcić a ten procek kręci się spokojnie do 4,5 , jak takie oc do 4 to weź i5 6500 bo różnica wydajności minimalna   

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_425&products_id=63078

Edytowane przez lewiis
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...