Skocz do zawartości

Problem z drugim modułem pamięci ram


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Na chwilę obecną skończyły mi się pomysły całość wygląda tak: 

 

do wczoraj miałem zamontowany 1 moduł 4GB pamięci ADATA (http://www.agito.pl/pamiec-adata-ddr3-4gb-1600mhz-cl9-pl-969247-ax3u1600w4g9-rb/pd/DR4J9MBBM/

 

dziś kurier przyniósł kupiony w tym samym sklepie drugi taki sam moduł pamięci, więc podłączyłem go do wolnego slotu (płyta ma tylko 2 sloty na pamięć DDR-3 obsługuje 32 GB Pamięci max częstotliwość pamięci 1600mhz) jednak po włączeniu zasilania komputer ciągle się restartował (nie było żadnych sygnałów POST nie można było wejść do BIOS cały czas czarny ekran bez sygnału video) rzeczy które zrobiłem:

 

1. Wyjęcie nowego RAM i odpalenie na starym w slocie 1 - wszystko działa

2. Wyjęcie nowego RAM i odpalenie na starym w slocie 2 - wszystko działa

3. Wyjęcie starego RAM i odpalenie nowego w slocie 1 i 2 - w obu przypadkach ten sam syndrom ciągły restart po dodstarczeniu zasilania

4. Odpalenie z obydwoma modułami pamięci (wszystkie konfiguracje slotów) - jak wyżej ciągły restart

5. Odpalenie komputera bez pamięci - poprawny sygnał dźwiękowy o braku / uszkodzonej pamięci.

 

Ktoś miał podobny przypadek ? czy lepiej zwrócić pamięć i poprosić o wymianę ? (wygląda na uszkodzony RAM brakuje tylko sygnału POST) 

 

[edit]

Z rozmachu pomyliłem działy, gdyby administracja mogła proszę o przeniesienie do diagnostyki :) 

Edytowane przez d3ut3r
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dostałeś uwaloną kostkę, zdarza się. Sam jak kupiłem 4x OCZ reaper to jedna z 4 była uwalona i komputer nigdy z nią nie wstawał. 
Odeślij im na sklep mówiąc że komputer nie wstaje z tą kostką ( nawet jak jest sama ) , oczywiście zaznacz że masz drugą starą, i na niej działa ( może dzięki temu nie wyślą na serwis, tylko od razu wymienią, tzn. może będzie szybciej )
nie wszyscy producenci testują swoje kostki, a nawet jak testują, to droga do ciebie od takiego testu, jest dość długa. 

Edytowane przez kokosnh
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...