Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym ulepszyć już leciwego Macbooka (late 2009) o dysk ssd. Dużo plików na nim nie przechowuje, więc jakieś 120 GB starczy z wielkim zapasem. Super wydajny też nie musi być, gdyż komputer służy już tylko do zadań biurowych.

 

Lecz mam problem. Wybór jest wielki, a ja od czasu gdy kupowałem własny komputer nie interesowałem się rynkiem podzespołów komputerowych. Prosiłbym więc o jakąś propozycje co mam kupić.

Link to post
Share on other sites

Jak mało kasy to plexor M6s 128GB 275zł ( kupowanie czegokolwiek poniżej nie jest dobrym pomysłem )

Jak możesz dozbierać to crucial BX100 250GB 355zł ( najlepszy cena/wydajność )

Tu się akurat wtrącił A-DATA Premier Pro SP920 256GB 359zł ( kontroler ten sam co M550 i kostki MLC 20nm od microna, chyba najbardziej opłacalny, przynajmniej według mnie )

Jak możesz jeszcze dozbierać to crucial MX200 250GB 399zł
Jak chcesz koniecznie kupić ssd bo masz za dużo kasy i szukasz czegoś absolutnie najlepszego z dysków na sata 3 to Samsung 850Pro 256GB 560zł, lub 512 GB 1030zł ( główny atut to 10 lat gwarancji )

Jak potrzebujesz pojemniejszego dysku to crucial MX200 500 GB 729zł

Jak chcesz coś szybkiego na M.2 32GB/s to samsung 950 pro ( najlepszy z szybszych ssd cena/wydajność, 809 zł za 256 GB, 1409 zł za 512 GB )

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten poradnik na pewno jest aktualny? Dwóch z czterech dysków nie ma już dostępnych w żadnym sklepie.

 

@kokosnh 128 GB to maximum. I tak wykorzystane będzie z 40 GB, więc absolutnym brakiem sensu byłoby zakupienie czegoś pojemniejszego. Ten M6s zapewne jest bardzo wydajny, lecz czy wpłynie to zauważalnie na prędkość działania komputera? Przypomnę że komputer jest jedynie używany do prac biurowych (pages, safari).

 

 

Jeszcze tak jak samemu przeglądałem dyski ssd, natknąłem się na GoodRam CX100. Czy jest to dysk warty uwagi? Cene ma niską. A jak z wydajnością oraz żywotnością?

Link to post
Share on other sites

MacBooki z 2009 roku. Mają interfejs SATA II, także nie ma co szaleć z jakimiś Pro czy cuś. ;)

 

Goodram - odradzam. Jakość jest co najwyżej średnia...

 

plexor M6s będzie chyba najlepszym pomysłem. ;) Nie kupuj dysków samsunga do macbooków, bo są z nimi problemy m.in. nie wykrywanie dysku przez instalator OS X.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie wydajność większości 128/120GB dysków jest znacznie wolniejsza od pojemniejszych odpowiedników 


Więc każdy inny to spadek wydajności. 

 

Mniejsze pojemności niż 120GB są nieopłacalne, bo i tak kosztuję w granicach 150-200zł

jak bardzo chcesz oszczędzić to za 200zł kupisz Transcend SSD370 128GB ( ale nie jest to w żadnym wypadku wydajny dysk, jest po prostu lepszy od konkurencji w tej cenie ) 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...