Skocz do zawartości

Solidna Wymiana - Procek itp


Recommended Posts

Siema, mam w planach kupno nowych części do komputera, a mianowicie do gier.

 

Mój sprzęt :

System : Microsoft Xp Professional 2002 Service Pack 3

Graphics Card : Palit Radeon HD3850 Super 512mb 256 bit DDR2 Dual Link DVI HDMI PCI Express2.0

PRocessor : Amd Athlon 64, 1800 MHz ( 9x200 ) 3000+ 1.8 GHz, 1.00 GB

Płyta główna : Gigabyte Ga K8NF 9/ K8NF 9 ultra ( socket 939 coś takiego)

 

jak się domyślam to wszystko będzie do wymiany :> a mianowicie chodzi mi o to by gry smigały na najwyższych detalach by nie bylo gwałtownych spadków fps co 2min czyli gry typu Cod MW, Black OPS , nowy AC itp te starsze tak samo. Możecie mi tu wszystko popisać co byście wymienili ? byłbym wdzięczny. Co do wydatków to tak na razie nie mogę określić.

Link to post
Share on other sites

To najwyżej platforme złożysz.

Proponuję:

- AMD Athlon II X3 4XX ~270zł

- Asrock 870 Extreme3 ~320zł / MSI 870-C45 ~240zł

- 2GB RAM GOODRAM DDR3 1333MHz ~100zł Z czasem dokupisz jeszcze jedną kostkę i będzie dobrze.

Domyślam się także, że wymagana byłaby zmiana zasilacza.

To co może OCZ SXS2 500W? Chociaż lepiej byłoby zainwestować w http://www.esc.pl/product_info.php?manu ... s_id=32324

Przekracza budżet, ale warto dołożyć.

Link to post
Share on other sites

Siema, otóż kumpel podał mi tak samo sprzęt do kupna ale chce się jeszcze was doradzić

 

Proc - 269,00 zł - http://allegro.pl/amd-athlon-ii-x3-445- ... 09748.html

Płyta główna - 279,99 zł - http://allegro.pl/asus-m4a77t-amd770-dd ... 64372.html

Ram - 150,00 zł - http://allegro.pl/2gb-1333mhz-corsair-x ... 13262.html

 

I

 

350zł Radeon HD4850 DDR3 1GB Ale to na potem.

 

Zasilacz podam jutro bo dzisiaj nie chce mi się rozkręcać :]

Link to post
Share on other sites

nie bardziej opłacalne jest kupić części na przyszłe gry :) ? technologia idzie na przód a z nią wymagania gier to jest drogi zestaw ale cóż gry ci na pewno będą śmigały na Full. :]

 

AMD Phenom ii x4 965 BE + chłodzenie

karta graf. tu wybierz która jest według ciebie bardziej opłacalna ASus GTX 460 1gb lub HIS hd 6850

ram: 2 x 2gb hyperX 1600mhz

Link to post
Share on other sites

nie bardziej opłacalne jest kupić części na przyszłe gry :) ? technologia idzie na przód a z nią wymagania gier to jest drogi zestaw ale cóż gry ci na pewno będą śmigały na Full. :]

 

AMD Phenom ii x4 965 BE + chłodzenie

karta graf. tu wybierz która jest według ciebie bardziej opłacalna ASus GTX 460 1gb lub HIS hd 6850

ram: 2 x 2gb hyperX 1600mhz

Przeczytaj ile ma do wydania, a później się udzielaj.

Link to post
Share on other sites

FarCry 2 nie ma dużych wymagań. Crysis - nie wypowiem się na full/full mam 17 klatek. BlackOps to najmniej zoptymilizowana gra jaką widział świat(przebija Gothica3). Ustawienia nic nie poprawiają klatek. Różnica klatek między full a minimalnych w moim przypadku wynosi 15 FPS(fail nie)? Także autorze tematu - nie zdziw się jeżeli będzie ci się gra cięła. Do tego 2GB ramu to też mało ale przy wyłączonych programach (tylko steam i gra) starczy. Zestaw Severna jest bardzo dobry. Zasilacz powienien dać radę.

Link to post
Share on other sites

BlackOps to najmniej zoptymilizowana gra jaką widział świat(przebija Gothica3)

Nie wszystkim BO sie tnie. W single player gra mi śmiga na najwyższych detalach w 1280x1024 (pow. 60fps) a multiplayer przy takich ustawieniach jest niegrywalny. Treyarch podobno pracuje nad łatką poprawiającą to. :)
Link to post
Share on other sites

Korzystają z tego samego silnika od CoDa 2 i wymagania z MW2 na Black Opsa drastycznie wzrosły... Na jednojajowcu (ŻADNYM ABSOLUTNIE ZADNYM) nie zagrasz w tą grę. A co oni zrobili? Dodali teslacje i więcej oczoje*nych błysków... Ja grałem w 1440x900 - tak jak w CoDa 4 i nie wyobrażam sobie aby mi gra na minilanych teksturach, bez filtowania i antyliaisiingu gra się zacinała. Może mój komp nie jest super ultra nowy, ale dla mnie był do duży wydatek i jest to komputer na teraz. Treyarch to banda kretynów, która zachowuje się jak małe dziecko... Stworzyli grę fajną - niegrywalną. Wypuścili ją na PS3, Xboxa i PC gdzie na PS3(z początku na tych starych) i PCtach nie dało się grać.

@fastedit

Chyba wiem czego to wina. Osoba która ma zacinki niech wyłączy w menadżerze urządzeń wszystko z kategorii audio. Mi pomogło ale póki nie naprawią tego to niedługo gre wystawię na allegro...

Link to post
Share on other sites

Czyli mam rozumieć że zestaw Severena jest dobry do gier i nie zwlekać tylko kupować?

 

Chciałem tu jeszcze coś napisać ( przepraszam że double post jak możecie to jak ktoś odpisze to połączcie lub dajcie tego warna) że zamiast tego kingstona by kupić 4GB / 1600Mhz CORSAIR XMS3 Classic [1x4GB] GW+FV

http://allegro.pl/4gb-1600mhz-corsair-x ... 27455.html

Jest to opłacalne ? Bo jeśli tak to dołożę i na 4GB ramu to Gry co chyba wiem będą chodzily szybciej ?.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...