Skocz do zawartości

Opinia/ocena Modernizacji PC (budżet 4000zł)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : gry, autocad, może stream?

  • Maksymalna kwota : 4000zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : w tym lub następnym tygodniu

Których części potrzebuję : Procesor, obudowa, HDD, płyta główna, ramy

Czy będę podkręcać sprzęt? : TAK

Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1080, Samsung P2770 HD

Specjalne wymagania : Najważniejsza wydajność oraz aby temperatury były ok, może być głośno (jeśli trzeba, aby była lepsza moc)

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Zasilacz Corsair RM 750W, MSI GTX 970(tutaj jeszcze raz podziękowania dla użytkownika kajtek. za pomoc kilka miesięcy temu w wyborze zasilacza i 970), SSD Crucial MX100 256gb

Własna propozycja zestawu : http://www.morele.net/inventory/info/xBLUnG/

Inne :

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

Urwało mi moje zapytania:

  • Do mojego zestawu mam kilka pytań największe wątpliwości mam co do płyty głównej warto brać Gaming M5 czy może zaoszczędzić trochę biorąc wersję Gaming pro albo Tomahawk? 
  • Druga wątpliwość to obudowa warto wydawać aż 480zł na fractala r5 czy można tutaj np. włożyć SilentiumPC PAX M70?
  • Ostatnia wątpliwość to chłodzenie tutaj powiem szczerze najmniej wiem, więc prosiłbym o informację czy zostawić Macho X2 czy może coś innego?

Sprawa autocada to tylko projekty, póki co na uczelni około 4-6 rocznie, więc pod tym względem myślę, że nie ma co patrzeć w stronę 2011-3 czy nawet 6700k.

Edytowane przez bzybzol
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Do mojego zestawu mam kilka pytań największe wątpliwości mam co do płyty głównej warto brać Gaming M5 czy może zaoszczędzić trochę biorąc wersję Gaming pro albo Tomahawk? 

 

Strasznie przepłacona płyta. Spokojnie wystarczy Z170 Tomahawk. Jak chcesz SLI w przyszłości to chociażby Gigabyte GA-Z170X-UD3

 

 

 

Druga wątpliwość to obudowa warto wydawać aż 480zł na fractala r5 czy można tutaj np. włożyć SilentiumPC PAX M70?

 

Moim zdaniem warto.

 

 

 

Ostatnia wątpliwość to chłodzenie tutaj powiem szczerze najmniej wiem, więc prosiłbym o informację czy zostawić Macho X2 czy może coś innego?

 

Śmiało może zostać ale przy małej dopłacie masz Darck Rock Pro 3

 

Ogólnie wszystko bardzo drogie. Dopłata do pamięci 3200 MHz jest dość mało opłacalna. Twoje ramki sa jeszcze w dość wysokiej cenie

 

1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 1 x  Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  Fractal Design Define R5 USB 3.0 Black Pearl 1 x  Gigabyte GA-Z170X-UD3 /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  G.Skill 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws4 1 x  bequiet! Dark Rock 3

 

3474 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Praktycznie to samo co wyżej ale taniej o 350 zł. 

 

 

 

Sprawa autocada to tylko projekty, póki co na uczelni około 4-6 rocznie

 

Po co więc na start 16 GB DDR4 ?  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Chcę dzisiaj wszystko już zamawiać podałeś linki do ESC ja jednak będę zamawiał w x-komie (cenowo identycznie, a będę mógł odebrać sobie w Poznaniu wszystko). 

 

Mam dwa szybkie pytania jeszcze. Poleciłeś zakupić ram G.Skill 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws4 w x-komie nie ma tego modelu, ale są Ripjawsy 5 w podobnej cenie:


Mogę brać 5 czy lepiej poszukać 4 na moje oko niczym się nie różnią, ale wolę zapytać.

 

I drugie pytanie tak jak poleciłeś zmieniłem płytę na Gigabyte GA-Z170X-UD3 i chłodzenie na Dark Rock 3. Rozumiem, że z tymi ramami, chłodzeniem i tą płytą wszystko się powinno ładnie tam zmieścić na płycie i na tej płycie podkręcanie powinno być ok? I jak mniemam dokładanie do Dark Rocka 3 Pro jest przepłacaniem w moim przypadku (raczej podkręcanie na poziomie amatorskim, chociaż doświadczenie już mam). 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...