Skocz do zawartości

C2D E4600 - Parę pytań


Recommended Posts

Hejka,

 

Mam parę pytań by się utwierdzić w tym co robię i ewentualnie poradę jedną czy dwie co do procka powyżej.

 

Platforma:

CPU: C2D E4600

Chłodzenie CPU: BOX

MB: Gigabyte P35-DS3L

RAM: GEiL DDR2 1GB x2 800 MHz CL4

GPU: Gainward GeForce 8600 GT 1024 MB RAM

Zasilacz: Akyge 500W - W przyszłym tygodniu w jego miejsce Chieftec 400W ( Tutaj ewentualnie jak macie jakąś propozycję czegoś markowego, ale ciut tańszego to bym z chęcią 450W włożył - granica tak do 150 zl)

 

 

Bawiłem się prockiem na BOXwym chłodzeniu jak narazie.

 

Przy ustawieniach domyślnych 12x200MHz, vcore 1,325 V -- idle temperatura 42C, w stresie 60C. Tutaj myślę czy nie za dużo, ale to BOXowe chłodzenie. Widziałem dwa typy przy C2D chłodzenia boxowego jedno duże ( żeberka tak miały z 3,5 cm wysokości) i małe ( 1 cm żeberek). I tutaj mam to małe.

 

Drugi teścik zrobiłem na 12x225MHz, vcore 1,35V (podniosłem zapobiegawczo) -- idle temperatura 43C, w stresie max 65C.

 

 

Do testów używałem Orthosa do męczenia CPU, speedfan do obserwacji temperatury.

 

W pierwszym teście puściłem na godzinę tylko by mieć poglądowe dane temperatury.

 

W drugim przypadku Orthos chodził ponad 10 godzin. Żadnego błędu nie było. Po teście Orthosem uruchomiłem też zapobiegawczo memtest+ by zobaczyć co RAMem i też działał okej ( zmieniłem dzielnik FSB więc chodzi teraz na 750 MHz - tweak jej po zmianie zasilacza).

 

 

I teraz pytania:

 

1. Jak to wygląda z temperaturami? Czy są w znośne jak na boxowe chłodzenie?

2. Jakie inne chłodzenie byście polecili w granicach 100 zl? Granicę kręcenia ustaliłem sobie na około 3 GHz, ale jak będzie stabilny to podciągnę go wyżej.

 

Szukając natrafiłem na takie CHŁODZENIE

 

Pozdrawiam :o

Link to post
Share on other sites

1. Jak na boxowe chłodzenie temperatury są w porządku. Nie powinno się przekraczać 70 stopni.

2. Chłodzenie proponuję takie: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=124_182&products_id=26716 - 69zł

 

Co do samego podkręcania, max. bezpieczne napięcie dla Twojego proca wynosi 1.5V więc poszaleć można :o

W kwestii zasilacza, możesz zastanowić się również nad takim http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=7488.

Link to post
Share on other sites

1. Jak na boxowe chłodzenie temperatury są w porządku. Nie powinno się przekraczać 70 stopni.

2. Chłodzenie proponuję takie: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=124_182&products_id=26716 - 69zł

 

Co do samego podkręcania, max. bezpieczne napięcie dla Twojego proca wynosi 1.5V więc poszaleć można :o

W kwestii zasilacza, możesz zastanowić się również nad takim http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=7488.

O super :P

 

Chłodzenie też takie rozważałem a o zasilaczach Fotrona też coś czytałem, że dobre są. Wielkie dzięki, bardzo możliwe, że kupię taki zestaw polecany przez Ciebie.

Link to post
Share on other sites

W granicach 100zł lepiej dorzucić te kilkanaście i brać Zalmana Performa. Za sprawą 120mm wentylatora jest o wiele wiele cichszy i o wiele wiele wydajniejszy. Spartan to taka mała suszareczka, nadaje się zamiast BOX'a, ale nie do jakiegoś specjalnego O/C.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

No więc jak kogoś interesuje to na razie stabilne mam 3 GHz na 1,4125V i temperatura po 5 godzinny stresie 51 stopni.

 

Teraz jakoś bardzo dużymi krokami musiałem zwiększać napięcie, bo przy 3,12 GHz na 1,4325 wywaliło błąd po 5 minutach.

 

Teraz włączony test na 3,2GHz z 1,45V, temperatura 53 stopnie i jak na razie bez błędów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...