Skocz do zawartości

6870 - opłaca się?


Recommended Posts

Tak wiec nadszedl czas sprzedać 4870 i wymienic ja na cos lepszego, mam na oku trzy karty: 6870( która wydaje mi sie najlepszym wyborem, i ku której sie skłaniam ), GTX 470, 5870. Wiem ze 6870 ma gorsze wyniki niz 5870. A może jeszcze całkiem cos innego? Dodam, że nie interesują mnie 460, budżet max 1000 zł

Link to post
Share on other sites

mialem ten sam dylemat, kupilem uzywke referenta 5870 za 850zl i jestem zadowolony :(

wg mnie powinienes polowac na okazje, 2 dni temu byla 5870 vapor-x za 900 (zapewne wersja 2.0 bez mozliwosci zmiany napiecia) z wysylka na allegro

balem sie referenta ale okazal sie bardzo fajny, wyrzuca powietrze poza obudowe co jest spora zaleta, nie jest wcale glosny, troche goretszy, jeszcze nie krecilem, zauwazylem jedynie ze w kartach amd jak zmieni sie napiecie (np w afterburnerze) to karta traci tryb 2d i caly czas (nawet w windowsie) ma maksymalne taktowania, w nvidi( gtx 460) tego nie bylo

 

ja doradzam ci 5870 ale zeby nie byla drozsza niz te 850-900zl, 6870 kosztuja teraz okolo 900zl czyli wiecej i sa mniej wydajne (jedyna ich przewaga nad 5870 to ze pobieraja troche mniej energii pod obciazeniem i lepiej sie skaluja w crossfire), jednak wg mnie lepiej miec jedna mocniejsza

alternatywa jest karta gtx 470, ma cude i physx, jest bardziej pradozerna (wiec tylko z dobrym chlodzeniem np gigabyte soc), ma lepsza teselacje niz amd i jest mniej wydajna niz 5870 i troche wiecej niz 6870 (zalezy od gry)

zaleta nvidi jak dla mnie jest to ze sie lepiej kreci i nie ma takich problemow jak u amd ze sie traci tryb 2d jak chce sie krecic mocniej (wtedy trzeba zmienic napiecie)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...