Skocz do zawartości

Laptop - nie działa? nie wyświetla obrazu?


Recommended Posts

Witam

Mam swojego poczciwego laptopa już jakiś czas, kiedyś sporo podróżował i z czasem doszło do uszkodzenia matrycy. Matrycę zastąpiłem podłączanym monitorem i było wszystko spoko. Od czasu do czasu pojawiały się jakieś mniejsze problemy typu zacięcie się systemu co w dzienniku zdarzeń było opisane jako problem z dyskiem ssd. Wczoraj postanowiłem dokonać formatu niestety przy instalacji systemu Windows 8.1 nie chciał zainstalować systemu na tym dysku, jakiś problem niby z bootowaniem ale wcześniejszy system stał na tym dysku. Zatem odłączyłem dysk hdd i ponownie chciałem zainstalować, by tylko ten dysk widział i tu znów ten sam problem. Wszedłem do biosu przypadkiem przywróciłem bezpieczne ustawienia, po czym widząc to wyszedłem nie zapisując. Włączyłem ponownie bios i zmieniłem system bootowania z UEFI na Legacy, restart i na monitorze zewnętrznym nie chciał się już wyświetlać obraz. 

Podłączyłem inny monitor to samo, oba monitory pod innym komputerem na tym samym kablu działają poprawnie. Przy jednym z monitorów po włączeniu Laptopa pojawia się komunikat o braku sygnału. Odłączyłem baterię biosu na grubo ponad godzinę by spokojnie bios się zresetował ale nic się nie zmieniło. Później sprawdzę czy podpięcie telewizora pod hdmi coś da. Co mogło się stać. Laptop to MSI GE60 0nd.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...