Skocz do zawartości

Dobranie CPU&MOBO do Radeona HD 7970 ( używ. do 800zł )


Recommended Posts

Się rozpisałem... A po chwili zrobiłem deal ze znajomym ! Proszę o zamknięcię & nie zawracanie sobie głowy panowie !

 

Witam wszystkich ! Decyduję się na zakup używanych części.

  • Zastosowanie komputera : Zastosowanie ogólne + gry ( wiedźmin na wysokich pełnym zadowoleniem )
  • Maksymalna kwota : 1700-1800zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : w przeciągu tygodnia
  • Których części potrzebuję : Wszystkich, ale upatrzone mam na 98% części poza CPU.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie robiłem tego nigdy. Będzie możliwość więc z chęcią.
  • Specjalne wymagania : Aktualnie siedzę na AMD x2 250 3GHz + GeForce 9500 GT + 4GB RAM od dobrych 6 lat, także i tak będzie to dla mnie OGROMNY przeskok i zależy mi na 250+ fps w CSGO oraz odpalaniu nowych tytułów jak gta5/Witcher3 na średnich. Choć zapewne miałbym podwójny orgazm widząc to w wysokich :)
  • Własna propozycja zestawu :

 Początkowo moim planem był zakup od znajomego

CPU : AMD FX-8350 Black Edition + MOBO gratis

GPU : Radeon HD7970 GHz Edition

Jednak się nie udało. Przeanalizowałem możliwości z kolegą, przez chwilę była myśl o FX-8320 ale pieniążki się nie kalkulowały, więc właściwy plan był następujący:

 

GPU : Radeon HD7970

RAM : 8GB

Zasilacz: OCZ ZT Series 750W

Razem za powyższe wychodzi mi 965zł~. ( już moja głowa panowie :P )

CPU+MOBO : http://allegro.pl/amd-athlon-860k-4x4ghz-turbo-msi-a68hm-usb3-sata3-i5802092105.html

 

 Nie znam się za dobrze, CPU+MOBO to jest 'budget option' i kolega twierdzi, że udźwignie brzemię.

Nie oczekuje gry na ultra mimo, że było by fajnie ale myślę, że za 6-12 miesięcy w razie czego będę mógł pokusić się o jakiś intel za 1000zł~. Także proszę o potwierdzenie, że ten procek sobie poradzi ( z jakimś OC ewentualnym ) - było by to zdrowe dla mojego portfela.

  Budżet trochę wzrósł dzisiejszego dnia i okazuje się, że na MOBO&CPU mogę rzucić 800zł - Powraca myśl o AMD FX-8320 i mógłbym go wyrwać za 500-550zł ( jest licytacja GHz Black Edition, nie wiem do ilu dojdzie ) + reszta styknie na jakąś MOBO prawda ? ( jaką ? :P )

Chyba, że mają panowie jakieś sugestie - procesora który znajdę używany w takiej cenie aby zmieścić się w 800zł ( + MOBO ).

 

PS: Wiem, że AMD+AMD = meh... Jestem tego świadom, ale nie jest to AŻ tak złe, poza tym po prostu zależy mi na wydaniu jak najmniejszej ilości gotówki. Zresztą za rok może pozwole sobie na kupno procesora ( karta nadal będzie wystarczająca zwłaszcza z OC - jak mniemam) .

 

PS2: Oczywiście sugestię aby dołożyć 400zł i wybrać inny procesor są jak najbardziej na miejscu i będzie to cenna wiedza dla mnie - ale nie skorzystam z tych sugestii i zależy mi na czasie ;)

 

 

Pozdrawiam wszystkich którzy zechcą poświęcić mi swój czas, nauczyć tego i owego oraz przekazać uszczerbek swojej wiedzy 8-)

Edytowane przez Muffin5510
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...