Skocz do zawartości

Obudowa Cool master elite 335 - jak zrobic dziurki


Recommended Posts

Czesc

Mam ta obudowe:

http://www.coolermaster-europe.com/prod ... ct_id=5239

http://www.coolermaster.co.jp/products/ ... 17&id=5239

 

Mam karte hd5870 referenta i chcialbym usprawnic usuwanie cieplego powietrza z obudowy.

Karta ta wydmuchuje cieple powietrze z tylu przez kratke (tam gdzie dvi) i z tylu z boku.

Moja obudowa ma kratke na dole ale nie dochodzi ona do konca wiec chcialbym dorobic troche dziurek a nastepnie zainstalowac tam jakis wentylator np 80mm zeby pomagal wydmuchiwac powietrze z boku.

poza tym, nie wiem czy by sie dalo, ale chcialbym porobic dziurki na tylnej sciance tak jak jest w tej obudowie:

http://i49.tinypic.com/141qfq0.jpg (na dole po prawej)

 

I teraz mam pytania:

Jak zrobic te dziurki na bocznej sciance (blacha nie jest gruba) i tylnej (blacha jest grubsza, ta szara)?

Jak zainstalowac potem na bocznej sciance na dolnej kratce wentylator 80mm czy cos innego co by wydmuchiwalo powietrze?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

dzieki kubbak

do mojej obudowy lepiej brac ten pierwszy czy 2gi, oba beda pasowac?

zauwazylem tez ze sa takie ramki do montazu hdd w zatoce 5,25'', a jest cos zeby zamontowac hdd tuz pod zatoka 5,25''? miejsce na hdd na dole mam juz zajete przez 2 dyski a kolejne zajmuje dluga karta graficzna i sa tylko te 2 mniejsze bezposrednio pod zatokami 5,25'' (patrz zdjecia obudowy)

Link to post
Share on other sites

do mojej obudowy lepiej brac ten pierwszy czy 2gi, oba beda pasowac?

Pierwszy zajmuje trzy zatoki, a drugi cztery.

 

zauwazylem tez ze sa takie ramki do montazu hdd w zatoce 5,25'', a jest cos zeby zamontowac hdd tuz pod zatoka 5,25''? miejsce na hdd na dole mam juz zajete przez 2 dyski a kolejne zajmuje dluga karta graficzna i sa tylko te 2 mniejsze bezposrednio pod zatokami 5,25'' (patrz zdjecia obudowy)

Tutaj raczej nie potrzeba żadnych przejściówek. Wystarczy wyciągnąć tą blokadę i przymocować na śrubki.

Link to post
Share on other sites

Pierwszy zajmuje trzy zatoki, a drugi cztery.

Jedna jak i druga ramka zajmują 3 zatoki 5.25". Różnica między nimi polega na tym, że pierwsza pozwala zamontować tylko 12cm wentylatory a druga 14 lub 12cm (jednak jest bardziej restrykcyjna i wentylator w niej będzie bardziej szumiał).
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...