Skocz do zawartości

Karta graficzna - lepsza od 7850 1GB


Recommended Posts

Witam,

 

Szukam karty graficznej. Miałem zrobić to już wcześniej ale teraz dopiero oszczędziłem trochę i sprzedaję "starego" Radeona, dokładam i kupuję coś lepszego.

Oczekuję lepszej wydajności względem poprzednika. Karta albo AMD albo Nvidia - nie jestem fanboyem żadnych z firm ale od zawsze miałem AMD. Do wydania mam jakieś 600 zł. Poprzednika kupiłem naprawdę tanio 2 lata temu - nówka. 

Specyfikacja:

 

PSU Corsair HX520W

MOBO P8B75-V
CPU i5 3470
 

Szukam nowej karty lub używanej z naprawdę długą gwarancją. Wypatrzyłem R7 360 ale to gorsza karta, GTX 750 TI również jest kartą słabszą od mojej obecnej a kosztuje więcej niż 7850 2 lata temu...

Każda pomoc jest wskazana :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Po prostu szukać czegoś używanego? Ceny nowych kart poszły ostro w górę... Swoją 7850 kupiłem za niecałe 500 zł - nówke z 3 letnia gwarancją. Dziś chcąc kupić trochę lepsza ale nową muszę dołożyć drugie tyle ze sprzedaży 7850. Jeżeli 270X będzie poza budżetem lub nie znajdę modelu celowac w 270 czy może coś innego?

 

R7 370 to moja obecna karta. Chcę czegoś lepszego.

Edytowane przez Invar
Link to post
Share on other sites

7850 to to samo co r7 265 czyli r7 370 ;-P - chyba o to koledze chodziło :)

A co kolegi Invara to r9 270/270x to praktycznie te same karty a skok jakościowy w porównaniu do 7850 będzie niewielki (zauważysz tylko w grach gdzie wymagane jest więcej ramu karty bo one maja standardowo 2 gb) proponuję jakieś używane r9 280 a lepiej r9 290 (ale nie wiem czy PSU wytrzyma) ale ta ostatnia przekroczy chyba budżet!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do r9-270 czy 270x (HD7870), ja na twoim miejscu szukał bym czegoś mocniejszego i dołożył jeszcze trochę do puli. Przesiadka z HD7850 na HD7870 nie będzie zbyt odczuwalna i wg mnie szkoda zachodu. Niestety jak już ktoś wyżej wspomniał, ceny GPU poszły w górę i trzeba by trochę dołożyć by zmiana była zauważalna.

Link to post
Share on other sites

Co do r9-270 czy 270x (HD7870), ja na twoim miejscu szukał bym czegoś mocniejszego i dołożył jeszcze trochę do puli. Przesiadka z HD7850 na HD7870 nie będzie zbyt odczuwalna i wg mnie szkoda zachodu. Niestety jak już ktoś wyżej wspomniał, ceny GPU poszły w górę i trzeba by trochę dołożyć by zmiana była zauważalna.

Więc co byście polecili abym nie musiał martwić się przez kolejne 2 lata? R9 280/280X?

Link to post
Share on other sites

Mam 7850 i podobny dylemat  .Niestety za 600 pln nie widzę karty,która znacząco by dodała fps'ów w grach.Piszę o nowych kartach nie używkach.Wychodzi na to,że przez te 3 lata tak naprawdę nie nastąpił żaden postęp.Największego kopa komputer dostałby po kupnie 390/gtx 970 ale to już wydatek rzędu 1500 pln.Ewentualnie pozostaje jeszcze 380/gtx 960.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...