Skocz do zawartości

NVidia nie chce się włączyć, raz ją widać, a raz nie


Recommended Posts

Po instalacji bf4 komp zaczął wariować. Po wyłączeniu aplikacji włącza się tryb chłodzenia, mogę go wyłączyć tylko hardresetem. Jeżeli przypadkowo odpali na zintegrowanej grafice to wszystko działa a NVidii dalej nie widzi. Jeżeli odpala na NVidii to albo działa poprawnie, albo znów tryb chlodzenia. Z tym że nawet po poprawnym uruchomieniu może się wyłączyć np. po długiej pracy przy wymagającym programie.

Myślałem że błąd rejestru więc (wiem ze to pewnie głupie) zreinstalowalem system, ale nie pomogło, monitorowane temperaturę przy aw. Wył. I nie przekracza 70 C

 

Parametry PC

Procesor: Intel i7 4770k

Grafika: NVidia gtx 780

Zasilacz: corsair bronze 80+ 650W

Płyta główna: z87i

System: windows 8.1

1 dysk HDD i 2 SSD

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

 

Edytowane przez jan.kulczycki1
Link to post
Share on other sites

Próbowałeś wyłączyć w bios zintegrowaną? No i oczywiście sprawdzić co będzie się działo. Sprawdź aktualizację wszelkich sterowników do płyty,tych pod win 8,1 (chipset itd.) Zajrzyj do podglądu zdarzeń i zobacz powtarzające się błędy krytyczne....

Link to post
Share on other sites

W jaki sposób przypadkowo włączyła się grafika zintegrowana? Jeśli monitor jest podłączony do dedykowanej karty graficznej to zintegrowana nie ma prawa się włączyć. Nawet jakby się włączyła to wątpię, że byłby jakikolwiek sygnał do monitora. Możesz spróbować odinstalować wszelkie sterowniki od karty graficznej. Czy próbowałeś odinstalować bf'a i sprawdzałeś czy się coś zmieniło?

Link to post
Share on other sites
Próbowałeś wyłączyć w bios zintegrowaną? No i oczywiście sprawdzić co będzie się działo. Sprawdź aktualizację wszelkich sterowników do płyty,tych pod win 8,1 (chipset itd.) Zajrzyj do podglądu zdarzeń i zobacz powtarzające się błędy krytyczne....
bios nie pomaga wtedy albo chodzi na GPU albo wcale, nie ma grafiki, monitor czarny

Wszystko aktualne, oprócz karty bo ta wywala do awaryjnego

Przy pracy z zintegrowaną komputer wogóle, czy menadżer urządzeń czy GPU-z, nie widzi dedykowanej i na odwrót jak jeszcze bardziej mogę to wyjaśnić? XD

Błędy sam chciałbym zobaczyć ale tak się składa że jestem chwilowo w szpitalu

 

 

Edytowane przez jan.kulczycki1
Link to post
Share on other sites
W jaki sposób przypadkowo włączyła się grafika zintegrowana? Jeśli monitor jest podłączony do dedykowanej karty graficznej to zintegrowana nie ma prawa się włączyć. Nawet jakby się włączyła to wątpię, że byłby jakikolwiek sygnał do monitora. Możesz spróbować odinstalować wszelkie sterowniki od karty graficznej. Czy próbowałeś odinstalować bf'a i sprawdzałeś czy się coś zmieniło?
Skoro zreinstalowałem system to raczej wszystkie pliki szlag trafił XD. Z tym że nie ma prawa to bym polemizował bo tu właśnie o to chodzi. Włączam komputer. Monitor podpięty bezpośrednio do karty. Monitor pokazuje brak sygnału. Przyłączam na płytę główną i monitor działa, sprawdzam GPU-z i co? Nie widać dedykowanej ale tylko zintegrowaną. No albo na odwrót bo raz się włącza to a raz tamto. Potem może się włączyć aw. tryb chłodzenia, albo porostu, żadna grafika nie działa

 

Przy pracy na zintegrowanej karcie raczej nie będzie widoczna dedykowana. Spróbuj wypiąć i wpiąć dedykowaną kartę, podepnij monitor i daj znać czy coś się zmieniło. Może jest to łopatologiczny sposób ale często pomaga.
Mam laptopa w której współpracuje GPU i zintegrowana więc daruj sobie Edytowane przez jan.kulczycki1
Link to post
Share on other sites

Jeśli działa zintegrowana to automatycznie wyłącza dedykowaną i na odwrót. Nie porównuj laptopa do stacjonarnego PC. To działa już nieco inaczej. Co prawda ciekawa sprawa, że po instalacji bf'a takie cyrki się zaczęły. Najlepiej jakbyś sprawdził na innej płycie głównej podzespoły, wtedy byłby jakiś konkretny punkt zaczepienia czy coś się stało z płytą główną czy innymi peryferiami. Możesz dodatkowo zresetować bios wyciągając baterie, tak dla świętego spokoju.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...