Skocz do zawartości

GTX 550 TI przegrzewa się


Recommended Posts

Witam, od kilku dni mam problemy ze swoją kartą graficzną. Podczas grania, czy nawet czasem podczas korzystania z samej przeglądarki, moja karta graficzna przekracza czasem nawet 70stopni.

Pasta termoprzewodząca prawopodobnie dojdzie dopiero w poniedziałek - http://allegro.pl/pasta-zalman-stg2-bardzo-wydajna-najlepsza-24h-i5560450490.htmlTaką kupiłem, kiedyś czytałem, że jedna z lepszych nie wiem jak teraz.
Ogólnie niby te 50 stopni to nie tak dużo, ale np. Jak gram i jest te 60 stopni i wystarczy, że ZMINIMALIZUJĘ/przełączę na HWMonitor temperatura od razu spada do tego >50.
 
Komputer był czyszczony 2 razy w ciagu tygodnia. Szczerze nie wiem czy pasta pomoże, czy to może już karta zaczyna padać.
Ogólnie te 'buczenie/głośno pracującą kartę/ słychać gdy temp. wyniesie już 50 stopni, mam cały czas odpalonego hwmonitor i jak słyszę te buczenie i spojrzę na hwmonitor to zawsze 50/+ po czym od razu się stabilizuje tak do ~44stopnie.
 
 
http://www.komputronik.pl/product/126202/Komputronik_Sensilo_MT_145_F017_.htmlOgólnie to jest mój komputer, i jeśli to karta pada moglibyście doradzić jakąś kartę, która będzie pasowała do tej obudowy/płyty tak no max do 700zł, czy spróbować ją oddać do serwisu - co mi się mniej podoba czekanie tygodnia aż naprawią :P
Dzięki z góry! :)
Edytowane przez iBoomiBoom
Link to post
Share on other sites

No właśnie nie wiem czy dobre, bo te 'buczenie' głośna praca komputera jest dopiero od kilku dni, pasty właśnie nie zmieniałem, dopiero w pon. pewnie zmienię.

Teraz jak tak dotknąłem podczas włączonego komputera karty to on się wyłączał (znaczy podczas uruchamiania komputera dotknąłem).

Albo może to coś zasilacz?

Nigdy wcześniej nie patrzyłem na temperatury bo nie było mi to potrzebne, ale te buczenie jest niepokojące, strach włączyć jakąkolwiek grę, że się zaraz coś nie spali, teraz jak odpaliłem na 5 sekund diablo 3 to temperatura skoczyła do 75 stopni, ale od razu wyłączyłem, bo tak głośno pracowała karta/wiatraczek na karcie.

Edytowane przez iBoomiBoom
Link to post
Share on other sites

No ogólnie ja cały czas pracuje z otwartą obudową i cały czas patrzę na temperatyru hwmonitor, wystarczy, że temperatura karty graf. wyniesie 50+ stopni, a wiatraczki osiągną 65% (szybkości pewnie) to komputer głośno pracuje, teraz odpaliłem League of Legends i wiatraczki używało 100% szybkości a 75 temp.

No ale tak jak mówię, to jest od kilku dni. więc co graficzna do naprawy/wymiany?

Link to post
Share on other sites

Jesteś przekonany, ze to wiatrak karty zaczyna głośno chodzić ?

 

Przy obciążeniu komputera, każdy wiatrak zainstalowany w obudowie ma prawi zacząć szybciej/głośniej pracować.

 

Potwierdź, ze to grafika.

 

Wspominałeś, ze komp się wyłącza, może to jednak CPU świruje, i to właśnie ten wiatrak głośno pracuje ?

 

Przy przegrzewającej się karcie raczej komp by się nie wyłączył, bardziej CPU i padnięty zasilacz mogą powodować taki efekt.

 

Daj cynk.

Edytowane przez vonorlik
Link to post
Share on other sites

Ten komp się wyłączył 2x jak odpalałem kompa (dotykałem kartę graficzną) ale takto się nie wyłącza, no nie wiem jak mogę potwierdzić, jedynie tym, że cały czas obserwowałem HWMonitor temperatury i tylko od karty graficznej zwiększała się o powiedzmy 20 stopni a wiatraki nawet szybkośc do 100% osiągała, Nasłuchiwałem z otwartą obudową jak i sprawdzałem 2 wiatraczki "stopowałem" je na chwilkę by sprawdzić, ale to ten wiatraczek od karty graficznej przyspiesza. Jestem tego pewien na 99%.

 

No w poniedziałek jak pasta dojdzie to założę i może pomoże ona, ale coś mi się wydaje, że ten wiatraczek coś się jebnął, a teżnie mam zbytnio jak obserwować go podczas włączonego PC, bo wiatraczek jest od dołu obudowy, ledwo ręka wchodzi by dotknąć wiatraczek.

Edytowane przez iBoomiBoom
Link to post
Share on other sites

Jak odinstalowałem sterowniki tym DDU to przez 15min komputera nie mogłem uruchomić, musiałem odłączać dyski i podłączyć na nowo. bo takto tylko monitor mi mrygał. Już myslałem, że będę musiał odwiedzić ten serwis niefortunnie.\

Komputer skanowany AVG - nic nie wykrył, + często używam CCleanera.


Dobra to teraz mi powiedzcie, czy jeśli mi pasta nie pomoże to co, wiatrak/karta graf padają? (Mają już te 4 lata) Bo jeśli to karta/wiatrak(w karcie) to mogę po prostu wymienić kartę bo i tak miałem taki zamiar tylko jaka karta będzie pasowała do mojego PC?

No i pewnie zasilacz też będę musiał wymienić więc jakbyście mogli powiedzieć jaki

http://www.komputronik.pl/product/126202/Komputronik_Sensilo_MT_145_F017_.html- to jest to co posiadam.

Edytowane przez iBoomiBoom
Link to post
Share on other sites

Zasilacz np.  XFX VS 450W http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-80plus-120mm-fan-cp-9020096-eu-649091/

Karta raczej coś z GTX-ów, np. GTX 660 http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx660-oc-2gb-ddr5-i5793331132.html za 455zł (1 m-c gw.)

 

Wszystko zależy od budżetu i czy używane też Cię interesują,z nowych to jedynie GTX 750Ti (około 550zł) lub droższa GTX 950 (około 670zł)

Link to post
Share on other sites

No bardziej chodzi mi o NOWE, cena tak zasilacz + karta tak do ~800zł. No ale też chodzi by pasowały do tej płyty/obudowy, żebym nie musiał wymieniać płyty po kupnie karty czy coś.

 

Nie ma co kupować używanej bo nie wiadomo jak to z nimi jest

Edytowane przez iBoomiBoom
Link to post
Share on other sites

Jak z nowych,to jak byś umiał trochę dołożyć to może coś takiego

1-Zasilacz http://www.komputronik.pl/product/239225/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/Corsair_VS_450W_CP_9020096_EU.html

2-Karta http://www.komputronik.pl/product/279864/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/EVGA_GeForce_GTX_950_2GB_SC_GAMING.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

 

Wybrałem jeden sklep ze względu na przesyłkę,być może jest gdzieś taniej,ale jeśli chodzi o kartę,to tam tylko znalazłem.

Pasować na pewno będzie i do tego procesora to w zupełności wystarczy.

Jak za drogo to zostaje GTX 750Ti.

Link to post
Share on other sites

No widać jest "mniejsza" niż ta moja to git, a ogólnie jeszcze jak coś to sterowników chyba nie będę musiał zmieniać jak mam najnowsze nvidii 355.60 czy to innej firmy, bo jak wcześniej skasowałem tamte sterowniki to komp mi się nie chciał włączyć, a jak już włączyłem to to musiałem przywrócić system. Czy będę musiał formata strzelić, żeby inne jakieś zainstalowac? ;d

Link to post
Share on other sites

Sterowniki to już nie problem,zresztą i tak co chwilę się zmieniają.Formatować nic nie musisz,zresztą jak będziesz miał już zasilacz i kartę to będziesz widział co i jak.

Podstawa to zasilacz,przypuszczam że ten obecny to jakiś "no name" w tym "gotowcu" i zaczął bym od jego wymiany,potem kartę podpinał.

 

ps.albo nie doczytałem,ale co to w ogóle za zasilacz? tzn.marka,model,powinno pisać coś na nim.

Link to post
Share on other sites

http://www.chieftec.eu/pl/zasilacze/odm-psu/iarena-serie-odm/gpa-400s.html- No to jest taki jak ten, no ale bardziej chodziło mi o tą sytuację, z tym że usunąłem stare i żeby mi się komputer włączył musiałem odpiąć>podpiąć dyski bo inaczej tylko monitor mrygał ;d

No jak już zamówię to z 1 firmy, btw z tych 950 ten EVGA najlepszy? Znaczy widziałem tam z 2 wiatraczkami tez(ale pewnie by mi sięnie zmieściło do obudowy)

Gdyby nie to, że do 4 miech wyjadę za granicę to bym po prostu złożył całego nowego kompa, a takto tylko chcę żeby komputer sprawnie chodził ;d

Edytowane przez iBoomiBoom
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...