Skocz do zawartości

ASUS P5Q3 czy Intel Desktop Board DH77KC


Recommended Posts

Witam

 

Mam obecnie komputer o specyfikacji

Motherboard Model: ASUS P5Q3
Motherboard Chipset: Intel P45 (Eaglelake-P) + ICH10R

4 GB RAM 666 MHz

Processor Name:  Intel Core 2 Quad Q9550 (4 rdzenie)

Video Chipset: NVIDIA GeForce GTS 250 (512 MB)

 

Do dyspozycji mam inny komputer, o którym wiem trochę mniej bo jest na nim zainstalowany Linux

Płyta główna: Intel® Desktop Board DH77KC

Procesor prawdopodobnie i3 ale nie wiem jaki typ

8 GB RAM

bez oddzielnej karty graficznej

 

Czy warto się przenosić na ten drugi sprzęt zabierając z pierwszego zestawu kartę grafiki?

Link to post
Share on other sites

Nie bardzo kapuje z tym wyrywaniem

Ten z podstawką 1155 chodził u nas w firmie jako serwer z dyskami sieciowymi (pod Linuksem)

Dyski w tym kompie zaczęły padać to zakupione zostały osobne dyski twarde sieciowe i komputer jest teraz wolny

Na swoim stanowisku mam taki sprzęt jak wypisałem

Intel Core 2 Quad Q9550 (4 rdzenie) itd.

i mam możliwość przesiąść się na ten drugi tylko nie wiem czy warto.

 

Procek w tym drugim to i3-3220 (3,30Gz)

2 rdzenie 4 wątki

Edytowane przez damianprz
Link to post
Share on other sites

Domyślam się że NVIDIA GeForce GTS 250 (512 MB) może być za słaba do tego procka i3 i 8gb ramu tyle że nie wiem czy mam możliwość w zainwestowanie w kartę graficzną

 

Dwurdzeniowy i3 będzie lepszy niż czterordzeniowy intel core 2?

Edytowane przez damianprz
Link to post
Share on other sites

zacytuje ci jeszcze raz to co napisałem ci ma priv :Tak ponieważ ma cztery wątki i w systemie będzie widziany jako czterordzeniowy i tak też będzie się zachowywał  do tego więcej ramu będziesz miał naprawdę duży przeskok wydajnościowy na plus oczywiście karta oczywiście jest za słaba ale i tak zyskasz na jakości jeżeli zestaw masz za darmo to ja nie widzę dylematu i to żadnego bierz póki masz okazję

Edytowane przez Jerry220476
Link to post
Share on other sites

zacytuje ci jeszcze raz to co napisałem ci ma priv :Tak ponieważ ma cztery wątki i w systemie będzie widziany jako czterordzeniowy i tak też będzie się zachowywał  do tego więcej ramu będziesz miał naprawdę duży przeskok wydajnościowy na plus oczywiście karta oczywiście jest za słaba ale i tak zyskasz na jakości jeżeli zestaw masz za darmo to ja nie widzę dylematu i to żadnego bierz póki masz okazję

Nie powiedziałbym, zależnie od tego jaką pracę kolega wykonuje, w wielowątkowych q9550 będzie o wiele lepszy (i posiada całe 12MB cache l2 !! a nie 3MB l3) ale w jednowątkowych to i3 wyjdzie już na prowadzenie. Jeżeli możesz doinwestować to wymień i3 na i5-2400 lub i7-2600, i wtedy odczujesz znaczącą różnicę wydajnościową. Tak czy owak bierz póki możesz farciarzu ;3

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o duże złożenia w programach 3D to już się komp zacina

Pytanie czy nowa płyta z tym prockiem i3 to lepsza kombinacja niż obecny ASUS P5Q3 z prockiem Inter Core 2 Quad

 

Jeśli chodzi o RAM to DDR3 SDRAM 2x4GB chyba mogę przełożyć na moją płytę główną ASUS P5Q3 bo moja obecna płyta pociągnie maks 16GB pamieci więc sprawa byłaby prosta

 

Grafika jest jedna (PCI Express x16) więc ewentualna kwestia przełożenia na nową płytę główną

 

Dysk mam jeden (1TB) więc kwestia ewentualnego przełożenia na nową płytę główną

 

Pytanie więc głównie która kombinacja płyta/procek


Inny problem jest taki że na obecnym sprzęcie robi się nieraz reset

Ciężko wyczuć z jakiego powodu

Raz dziennie lub raz na kilka dni. Wkurzające i to skłania mnie do zmiany.

Ale z drugiej strony i3 ma tylko 2 rdzenie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...