Skocz do zawartości

Monitor LED do 21 cali do 1000zł


Recommended Posts

Witam! Interesuje mnie monitor do gier, typu LED. Nie może być większy, niż 21 cali. Nie wiem jaką proporcje ekranu wybrać 16:9, czy 16:10. Filmów mało oglądam, najczęściej gram, lub przeglądam internet. Zainteresowany jestem głównie firmą Asus. Rozdzielczość w przypadku 16:9 nie może przekraczać 1600x900, a 16:10 1650x1050. Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

najlepszym monitorem w tej cenie jest Dell 2209wa, matryca ips, rzeczywiste odwzorowanie barw, brak odbarwień, gdy patrzysz pod kątem, równomierne podświetlenie, może nie typowo pod gry, ale osiągi ma dobre

 

natomiast z asusa typowo do gier nadawałby się VH222H (dobry input lag i szybka matryca) ale on pracuje w natywnej fullHD i ma marne kolory

 

pozostałe modele asusa, które mają zrobione rzetelne testy mają za duży input lag, by się do gier nadawały

 

natomiast pod względem nadawania się do gier praktycznie wszystko przebije iiyama E2206ws, praktycznie zerowy inpit lag, diablo szybka matryca i całkiem dobre (jak na TN) kolory z fajnym kontrastem

Link to post
Share on other sites

dokładnie, LED'y to na dzień dzisiejszy bardziej chwyt marketingowy niż użyteczna technologia, bo zdecydowana większość monitorów z nimi to koszmarne budżetówki z przeznaczeniem do sklepów "nie dla idiotów", co więcej podświetlana jest tylko krawędź lub dwie, co nie daje żadnej poprawy jakościowej obrazu

 

jak chcesz uniwersalny monitor z wysokiej jakości obrazem weź della 2209wa, jak profesjonalny monitor do gier iiyamę e2206ws

Link to post
Share on other sites

Tak, wiem że ips ma lepszą jakość, ale ma również większy czas reakcji (ok.6ms a, TN LED ma 2ms).

to akurat nie ma związku z rzeczywistą szybkością matrycy, pomiar jaki podają producenci dotyczy szybkości pojedynczej plamki grey-to-grey, natomiast cała matryca wyświetlająca kolorowy obraz może się zachowywać zupełnie inaczej, co wykazują dopiero testy i na ten przykład twój 2ms LG nie wypada lepiej od 6ms della

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...