Skocz do zawartości

Wymiana procesora Intel Pentium B960 w laptopie lenovo g580


Recommended Posts

Witam!

Jeśli  ekspert mógłby poświęcić chwilę na odpowiedź to byłym wdzięczny, a więc do rzeczy.

Chciałbym się dowiedzieć na jaki nowy procesor mógłbym wymienić Intel Pentium B960. Laptop to lenovo g580. Znalazłem kilka modeli, ale nie wiem czy jest to opłacalne oraz, co ważne, czy wymiana nie uszkodzi laptopa. 
3740QM 1300 MHz 6 MB
3720QM 45 W / 2.6 GHz 3.6 GHz 1250 MHz
3635QM 45 W / 2.4 GHz 3.4 GHz 1200 MHz
3632QM 35 W / 2.2 GHz 3.2 GHz 1150 MHz
3630QM 45 W / 2.4 GHz 3.4 GHz
3615QM 45 W / 2.3 GHz 3.3 GHz 1200 MHz
3612QM 35 W / 2.1 GHz 3.1 GHz 1100 MHz

http://ifotos.pl/zobacz/cpu-zpng_srwaaan.png


Jeśli te modele nie wchodzą w grę, to jaki procesor mógłbym ewentualnie zamontować?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam!

 

Link to post
Share on other sites

W modelu można wymienić procesor, ponieważ nie jest przylutowany.

 

Teoretycznie wszystkie poniższe modele powinny zadziałać:

 

"Intel I7-3612QM 2.1G E1 6M 4cPGA Processor

Intel I7-3520M 2.9G L1 4M 2cPGA Processor
Intel I5-3210M 2.5G L1 3M 2cPGA Processor
Intel I3-3110M 2.3G L1 3M 2cPGA Processor
Intel I5-3360M 2.8G L1 3M 2cPGA Processor
Intel I5-3320M 2.6G L1 3M 2cPGA Processor
Intel I5-2450M 2.5G J1 3M 2cPGA Processor
Intel I3-2370M 2.4G J1 3M 2cPGA Processor
Intel B970 2.3G D2 2M 2cPGA Processor
Intel B960 2.20G 2M 35W SNB PGA Processor
Intel B815 1.6G Q0 2M 2cPGA Processor
Intel SNB B800 1.5G Q0 2M 2c PGA Processor"
 
Ważnym czynnikiem jest układ chłodzenia, którym moim zdaniem, nie poradzi sobie z pełną i7-mką.
 
Dlaczego chcesz wymieć procesor?
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

W modelu można wymienić procesor, ponieważ nie jest przylutowany.

 

Teoretycznie wszystkie poniższe modele powinny zadziałać:

 

"Intel I7-3612QM 2.1G E1 6M 4cPGA Processor

Intel I7-3520M 2.9G L1 4M 2cPGA Processor
Intel I5-3210M 2.5G L1 3M 2cPGA Processor
Intel I3-3110M 2.3G L1 3M 2cPGA Processor
Intel I5-3360M 2.8G L1 3M 2cPGA Processor
Intel I5-3320M 2.6G L1 3M 2cPGA Processor
Intel I5-2450M 2.5G J1 3M 2cPGA Processor
Intel I3-2370M 2.4G J1 3M 2cPGA Processor
Intel B970 2.3G D2 2M 2cPGA Processor
Intel B960 2.20G 2M 35W SNB PGA Processor
Intel B815 1.6G Q0 2M 2cPGA Processor
Intel SNB B800 1.5G Q0 2M 2c PGA Processor"
 
Ważnym czynnikiem jest układ chłodzenia, którym moim zdaniem, nie poradzi sobie z pełną i7-mką.
 
Dlaczego chcesz wymieć procesor?

 

offtop:

Posiadam Lenovo G580 z i3-3110m, oraz znam osobę która posiada dokładnie ten sam laptop z w/w Pentiumem. Ten Pentium lekko mówiąc ssie i jest o wiele słabszy niż chociażby moja i3, a wymiana procesora w tym lapku do najdroższych nie należy a naprawdę sporo daję

 

ontop:

Drogi autorze wyżej niż i5-3210m nie opłaca ci się inwestować, karta graficzna Nvidia 710m/635m która jest w tych laptopach zupełnie styknie z w/w procesorem

 

Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U mnie działa, o to dowód. Napisz czy masz kartę graficzną osobną czy nie.(były takie i takie g580) Jeżeli masz to zakup coś co ma 35w,np.3612.(chłodzenie cpu i gpu jest na jednym wentylatorze). Jeżeli grafika jest tylko ta z procesora, to kup q3740 lub(jezeli nie potrzebujesz 4rdzeni),q3540, mają najwyżej taktowane układy graficzne(pomijam wersje extrem)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakich twysokich? Wiesz o czym Ty piszesz? O jakim obniżeniu wydajności?wiesz ile te procesory pobierają prądu? , znasz ich specyfikacje? Pewnie nawet nie wiesz , że lenovo fabrycznie montował i7 w tym modelu.Rozkrecałes tego lapka? Pozatym procesor nie jest tylko po to, by "obsłużyć"grafike, niektórzy używają komputer do innych celów niż gry i potrzebują 4 rdzeni. Nie

ma to jak wypowiedzi teoretyków albo instalatorów windowsów.:lol:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Jakich twysokich? Wiesz o czym Ty piszesz? O jakim obniżeniu wydajności?wiesz ile te procesory pobierają prądu? , znasz ich specyfikacje? Pewnie nawet nie wiesz , że lenovo fabrycznie montował i7 w tym modelu.Rozkrecałes tego lapka?

Wiem. Znam. Zdaje sobie z tego sprawę. Oczywiście.

 

Pozatym procesor nie jest tylko po to, by "obsłużyć"grafike, niektórzy używają komputer do innych celów niż gry i potrzebują 4 rdzeni.

Jeszcze raz przeczytaj post 13.

 

Patrząc na poziom Twojej wypowiedzi, straciłem ochotę do dalszej dyskusji. Wszystkich zainteresowanych odsyłam do recenzji/testów tego modelu - oczywiście z procesorem typu i7.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za poświęcenie swojego czasu i odpowiedź na moje zapytanie.

Chcę wymienić procesor w komputerze, ponieważ  przy odpaleniu wielu kart w chromie albo kilku dokumentów lub visuala ewentualnie jakieś gry ciężko się na nim pracuje. 
Co do karty graficznej to jest dedykowana - NVIDIA GeForce 710M.

Jaki waszym zdaniem najlepsze procesory serii I7 i I5 jest wstanie uciągnąć ten laptop tak żeby się nie przegrzewał oraz czy różnica między i5 a i7 będzie mocno zauważalna?

Jeśli ktoś zechciałby odpowiedzieć na jeszcze jedno pytanie, to czy warto dodać  RAM lub wymieniać kartę graficzną(o ile jest to możliwe w miarę prosty sposób)

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites
Dokładnie, o i7-mce można spokojnie zapomnieć.

 

Osobiście wybrałbym coś z i3, ewentualnie i5 - jak już wspomniał kolega Goghe. Wszystko zależy od cen procesorów.

 

 

Zgadzam się z tym.

Między i7 a i5 nie zauważywszy dużej różnicy w wydajności/przy pracy ale w ubytku w portfelu już tak. I7 nawet nie wykorzystasz przy Chrome, dokumentach i Visual Studio (wiele kart, dokumentów itd.) jakbyś miał masę tego połączane i w dodatku razem.

 

Jak mówił dawid12345678 (oprócz tego co napisał w kilku postach w całym temacie):

 

Wszystkich zainteresowanych odsyłam do recenzji/testów tego modelu - oczywiście z procesorem typu i7.

 

 

 

 

 

Jak ktoś chce się tu kłócić o mu się nie uda. Wszystkie informacje podane (o resztę ewentualnie można dopytać) a głupie próby ewentualnej zaczepki będą prawdopodobnie ignorowane.

 

 

 

 

 

Jeśli ktoś zechciałby odpowiedzieć na jeszcze jedno pytanie, to czy warto dodać  RAM lub wymieniać kartę graficzną(o ile jest to możliwe w miarę prosty sposób)

 

 

 

Wymieniać kartę graficzną ? Do czego ? Korzystasz z tej co masz chociaż w 50% ? Zupełne przepłacanie (tak jak z i7). 

 

Ile masz aktualnie ramu i ile widziałeś żebyś maksymalnie (GB) wykorzystywał z tego co masz ?

Edytowane przez Kac2per1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź.

Rozumiem, że najlepiej wybrać i5 oraz nie wymieniać kary graficznej nawet jeśli chciałbym na laptopie pograć?
Czy wymiana karty jest w ogóle możliwa?
W laptopie jest zamontowane 4GB RAM.

Co do wyboru procesora, to czy ktoś zechciałby pomóc mi  w wybraniu najlepszej i5, ponieważ przyznam szczerze, że słabo się na tym znam. 

Pozdrawiam!
 

Edytowane przez arek462
Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że najlepiej wybrać i5 oraz nie wymieniać kary graficznej nawet jeśli chciałbym na laptopie pograć?

 

 

Według mnie tak.

 

 

 

Co do wyboru procesora, to czy ktoś zechciałby pomóc mi  w wybraniu najlepszej i5, ponieważ przyznam szczerze, że słabo się na tym znam.

 

 

Wszystkie (z listy pasujących w poście #2/3) dadzą radę. Widzę jednak,że kusi Cię moc -  i5-3320M czy i5-2450M będą optymalnie. Jednak jak mówił dawid12345678:

 

Wszystko zależy od cen procesorów.

 

 

 

Czyli jak znajdziesz coś ciekawego w bardzo podobnej cenie to i nawet I5-3360M będzie działał (z zapasem).

 

 

 

W laptopie jest zamontowane 4GB RAM.

 

 

Dokup jeszcze 4 gb i SSD a będzie naprawdę szybko.

Link to post
Share on other sites

weź zleć po prostu wymianę komuś kto sie na tym zna, nawet sam Ci dobierze z najlepszymi parametrami więc po co sie babrać, jeszcze samemu coś popsuć jak za rozsądny hajs ktoś może Ci to zmontować tak że bedziesz zadowolony. ja tutaj zlecałem juz jakiś czas temu http://www.favore.pl/59100_pomoc-komputerowa-dojazd-do-klienta-poznan-i-okolice-naprawa-zdalna-wielkopolskie.htmlnie znałem tego pana ale od czasu gdy zacząłem z nim "współpracę" to juz sobie nie wyobrazam zebym musiał wiecznie sam sie zastanawiać nad tym co w trawie piszczy. po prostu wiem że jest ktoś komu moge zaufać pod tym względem. osobiście polecam no i rzecz jasna zycze powodzneia ! pochwal sie jak juz bedzie gotowy :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widzę, że i7 zżera więcej mocy w porównaniu do i5. 
Czy ten procesor jest faktycznie wydajniejszy oraz czy mogę go zamontować w moim laptopie?

A czy mógłbyś mi polecić stron na których udało ci się znaleźć te procesory w takiej cenie?


Pozdrawiam!!

Edytowane przez arek462
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...