Skocz do zawartości

800 zł na modernizacje (pomoże ktoś wkońcu)


Recommended Posts

mam inne podejscie ja sie nie pierdo... i nie modle o manne z nieba tylko kiedy sie oplaca to zwijam majdan i pirdo.. modlitwy o wypuszczanie ot biore to co ma najlepszy stodsunej ceny do wydajnosci

Czyli według Ciebie, lepiej zmienić platformę niż procesor?

 

rob sobie jak chcesz jak dla mnie to mozesz siedziesc ma am3 przez sto lat nawet

Lepiej siedzieć na sockecie sprzed ok. 6 lat.

Link to post
Share on other sites

dopoki jest tak samo wydajny jak nowszy z odpowiednim cenowo procem to oczywiscie ze lepiej

 

ja nie licze procow - licze platformy

 

w czasach kiedy Ty bedziesz siedzial na odnowionym am3 intel wypusci juz 3 nastepne - zjadajace am3 - w kompletnej cenie mam na mysli czyli budzetowy proc na 1137xx bedzie razem z platforma wymagal takiej samej doplaty jak kupienie na am3 proca X

 

to ja wale takie zmiany kupie budzetowego z plyta ktory przebija am3X

 

 

dalej nie rozumiesz - to popatrz na ludzi ktorzy kupuja wysokie athlony1 - gluopota ale musza trwac w swojej zapyzialej platformie bop nawet przez glowe iim nie przejdzie ze moga ja zmienic - mentalnosc robaka wykazujac

Link to post
Share on other sites

Tak czy inaczej, wracając do tematu. Czy się chce procka x3 czy x4, to nie ma znaczenia. Budżet jest tak mały, że nie da się na niczym zaoszczędzić i muszę się z zgodzić z lopezem i 775 :wariat:

 

Jeżeli z nowych klocków to:

150 http://www.ceneo.pl/5256912

210 http://www.ceneo.pl/7722868

190 http://www.ceneo.pl/1591749

320 http://www.ceneo.pl/6052434

 

Z używanych można pokombinować z Pentiumem, jakąś płytą P35 za 150zł, ramami za 150zł (DDR2) i mocniejsza grafa typu HD4870.

Link to post
Share on other sites

dalej nie rozumiesz - to popatrz na ludzi ktorzy kupuja wysokie athlony1 - gluopota ale musza trwac w swojej zapyzialej platformie

Zgadza się. Jest moment w którym zmiana procka, który jest na starszy socket jest nie opłacalna. Wtedy lepiej kupić nową platformę, ale czasami lepiej kupić procesor niż nową platformę (bardziej się opłaca)

 

Prawdę mówiąc ja też będę stał w miejscu ponieważ kompletuje już zestaw na 1156 (który będzie miał swojego następnika już w tym roku). Przeciętnemu użytkownikowi komputera bardziej zależy na tym, aby był tani/wydajny/przyszłościowy, niż żeby była tani/wydajny.

Link to post
Share on other sites

wlasnie przecietnemu czlowiekowi trzeba wybijac z glowy tak wielki blad jakim jest

"przyszlosciowosc" - to jedna z najgorszych chorob komputeryzacji zaraz obok ograniczajacych procow - dwa marketingowe belkoty doprowadzajace do patologicznych stytuacji

3ci w kolejnosci za tymi dwoma to nic nie dajace pamieci

Link to post
Share on other sites

No bo w grach lepsze pamięci niewiele dają i to jest zwyczajny fakt. I skończcie już z offtopem. Burdel robicie chłopakowi z tematu.

 

Autor ma propozycje - P5Q Pro + E5200 + 2x2GB AData DDR2 800MHz za 500zł. Moim zdaniem super opcja. Do tego tylko namierzyc grafikę i przecinak :wariat:

Link to post
Share on other sites

Panowie już wielkie dzięki za pomoc, wiem co kupić. Gość mówi że dopiero w przyszłym tygodniu dopiero będzie możliwa realizacja. A mam taki pytanie, bo on daje 4 GB RAM a-data bez radiatorów, to brać z tym ramem czy szukać czego innego???

A i takie coś znalazłem na forum, co sądzicie, nie lepsze:

viewtopic.php?f=34&t=19608

Link to post
Share on other sites

Prosze o wypowiedzenie się na temat wcześniejszego postu, i teraz mam na oku trzy zestawy:

- pierwszy do Asus P5Q pro + e5200 + 4 Gb ram A-data bez radiatorów 800 Mhz

- drugi podany wyżej Gigabyte GA-EP45-UD3LR + 6750 + Patriot PDC22G6400LLK (2x1GB 800MHz)

- trzeci DFI LanParty DK x48-t2rs + e5200 + OCZ Sli-ready 1066 c4 2x1GB

 

Wszystko po 500 zł, które wybrać, na razie jestem skłonny ku pierszemu. Co polecacie???

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...