Skocz do zawartości

Potrzebna płyta główna / Socket 775 czy 1366?


Recommended Posts

najszybsza w stosunkowo niskiej cenie karta jest palit gtx260 55nm za 680 zl dostajesz stabilne ustawienia rzedu 720/2600 napewno ja wykorzystasz przy 4cos ghz

tak taktowana przebija kazde standardowe gtx275 o ile bedzie chodzila zbyt glosno przy max obciazeniu to zmieniasz same wentyle bez ruszania radiatora na jeden wiekszy z wyzszej polki i masz super cicha

nie moge sie z toba zgodzic bo procek e8400 z ta karta sa w dobrej relacji wydajnosciowej bez podkrecania jak by kupowal gtx 285 to musial by podkrecic tak gdzies do 3.8/4.0 Ghz
no dobrze niech ustawia jak sobie chce ja mam poprostu dwa tryby do wyboru ustawione jeden max do 3d i jeden minimalny filmy i pierdoly i niezmieniam co chwila raz 1.6 raz 2.5 raz 3.5 pewnie zostaw na 3.5 i bedzie gitara grala:) tylko po co w takim razie wogole zmieniac proca? ;) moze wez e5300 ustaw na 3.8 bedzie i wydajnie i bardzo tanio - jeszcze zarobisz na wymianie;)
Link to post
Share on other sites

No wiec postanowilem wymienic co nieco w moim kompie ktory sluzy mi juz 2 rok :) i jak narazie moge tylko ponarzekac na kilka drobiazgow tzn. chodzi mi o wymiane grafiki co sadzicie o EVGA Geforce With Cuda Gtx 260 55nm SSC 896Mb? znalazlem ja za 845zl wydaje mi sie dosyc tanio jak na taka karte :) jeszcze prosilbym was o mala przysluge w wyborze nowych pamieci dla mojego kompa bo moje patrioty niestety slabo sie kreca co ogranicza mi dalsze OC... moze cos z serii Corsair 4GB 2x 2GB PC3 12800 Dual Channel DDR3? albo moze zaproponujecie mi jakies inne pamieci ddr3 takie zeby zgraly sie z moja plyta glowna :) co do procesora to juz ugadalem sie ze STALKEREM i raczej wezme od niego wiec nie bede narazie inwestowal w Quada moze kiedys wymienie ale zobacze jeszcze jak bede stal z $$ ;) dzieki za pomoc i zainteresowanie tematem. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Bo ten procesor i tak tego nie wykorzysta (lepsze DDR2 z niższymi CL), może być gorzej z OC, a obsługa DDR3 przez tę platformę jest problematyczna. A i pamięci są droższe.

 

 

to moze polecilbys mi jakies dobre pamieci podatne na OC ddr2 najlepiej to tak 2x2gb ;)

OCZ Reaper 2x2 GB DDR2-1066 CL5 :)
Link to post
Share on other sites

OCZ Reaper 2x2 GB DDR2-1066 CL5 :)

Myslisz, ze na tych pamieciach wykrece tego procka e8500 w granicach 3.8-4.0 ? chyba ze mobo nie wyrobi ;) bo na tych moich patriotach to ciezko idzie... :?

 

//EDIT//

 

Chce juz powoli zamawiac czesci tzn. ramy i grafike prawdopodobnie wezme te ramy co mi poleciles tylko zastanawiam sie jeszcze nad grafika zeby nie kupic byle czego... co sadzisz o EVGA e-GeForce GTX 260 Core 216 SSC? albo cos w podobnej cenie tak do 900zl bo budzet juz wyczerpalem :)

Link to post
Share on other sites

Myslisz, ze na tych pamieciach wykrece tego procka e8500 w granicach 3.8-4.0 ?

Bez problemu, pamięci nieźle się kręcą i mają dobre chłodzenie.

 

 

 

zastanawiam sie jeszcze nad grafika zeby nie kupic byle czego... co sadzisz o EVGA e-GeForce GTX 260 Core 216 SSC? albo cos w podobnej cenie tak do 900zl bo budzet juz wyczerpalem ;)

Jak możesz dołożyć te 50-100 zł to weź GTX275 lub HD4890. A jak nie, to GTX260 Core 216. Ja bym nie brał EVGA tylko jakąś inną firmę (Gigabyte, MSI, ASUS) - wg mnie nie ma sensu przepłacać.
Link to post
Share on other sites

Jak możesz dołożyć te 50-100 zł to weź GTX275 lub HD4890

W sumie masz racje po co przeplacac :) ale z tego co wiem to EVGA ma b.dobre chlodzenie i jest cicha :) a nie wiem jak jest z Asusem i Gigabyte dobre maja chlodzenie? ktora karte polecacie z tych dwoch?

 

Asus GeForce GTX 275 896MB DDR3 PCI-E BOX - 953zl

Gigabyte GeForce GTX 275 896MB DDR3 PCI-E BOX - 911zl

 

Wlasnie zastanawiam sie nad Asusem i Gigabyte ;)

Link to post
Share on other sites

EVGA ma chłodzenie referencyjne tak samo jak Asus czy Gigabyte więc nie wiem w czym może być ono lepsze.

EVGA jest sporo droższa ze względu na świetny support i "10 letnią gwarancję".

 

Co do GTX275 bierz Gigabyte'a bo jest tańszy.

Link to post
Share on other sites

Co do GTX275 bierz Gigabyte'a bo jest tańszy.

Skoro niczym sie nie roznica w chlodzeniu jedynie tylko supportem to jednak zdecyduje sie na tego Gigabyte :) na allegro znalazlem Gigabyte z UDV o co w tym chodzi? czym sie rozni od podstawowej wersji? warto dolozyc wiecej i brac tego z UDV? :)

 

W tym rav.pl Gigabyte z UDV jest za 932zl ;)

Link to post
Share on other sites

Podaj linka do aukcji - bo może to jakaś firma z Cypru (lepiej od takich nie kupować :!: ). Przeglądam regularnie różne fora i mniej więcej wiem, od kogo się nie kupuje, to ci mogę powiedzieć.

Tzn. znalazlem na allegro Gigabyte z UDV wiec pomyslalem zeby poszukac w innym sklepie bo nie ufam allegro. Tutaj podaje link do sklepu http://www.rav.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=47965&category_id=242&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26&vmcchk=1 wydaje sie dosyc tanio ale czy warto brac u nich? ;)
Link to post
Share on other sites

UDV to Ultra Durable VGA

Czyli podobnie jak w płytach głównych z UD3 ma podwójną warstwę miedzi w PCB i:

Dzięki UDV karta ma cechować się temperaturę GPU niższą nawet do 10%, w porównaniu z konkurencyjnymi konstrukcjami.

 

Dodatkowo, technologia ta pozwala obniżyć straty energii elektrycznej oraz znacznie zwiększyć potencjał overclockingu. Warte uwagi są także pozostałe komponenty charakterystyczne dla Ultra Durable VGA: markowe pamięci Samsung/Hynix, japońskie kondensatory aluminiowo-polimerowe, cewki z rdzeniem ferrytowym oraz tranzystory MOSFET z niskim RDS (on).

Jeśli są w podobnych cenach to warto.

Link to post
Share on other sites

UDV to Ultra Durable VGA

Czyli podobnie jak w płytach głównych z UD3 ma podwójną warstwę miedzi w PCB i:

Cytuj:

Dzięki UDV karta ma cechować się temperaturę GPU niższą nawet do 10%, w porównaniu z konkurencyjnymi konstrukcjami.

 

Dodatkowo, technologia ta pozwala obniżyć straty energii elektrycznej oraz znacznie zwiększyć potencjał overclockingu. Warte uwagi są także pozostałe komponenty charakterystyczne dla Ultra Durable VGA: markowe pamięci Samsung/Hynix, japońskie kondensatory aluminiowo-polimerowe, cewki z rdzeniem ferrytowym oraz tranzystory MOSFET z niskim RDS (on).

 

 

Jeśli są w podobnych cenach to warto.

Dzieki kubbak za informacje ;) no to jednak rozni sie od podstawowej wersji i warto dolozyc te 20zl wiecej i brac od nich bo zostaly tylko 3 sztuki wiec musze sie sprezac z kupnem :)
Link to post
Share on other sites

Sorry juz jestem :) no wiec jednak zdecydowalem sie na tego gtx275 od Gigabyte postaram sie jeszcze dzisiaj go zamowic najpozniej jutro bo malo sztuk maja na skladzie i nie jest az tak drogo jeszcze zadzwonie do nich i zapytam. Dzieki wielkie za pomoc w wyborze i zapewne gdyby nie wasza pomoc kupilbym EVGA z gornej polki a za ta cene mam dobrego Gigabyte z UDV :) jak juz zamowie karte i bede ja mial to napisze jak sie sprawdza. Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

to wez mnie przekonaj ze jest inaczej:) ok nie ma sprawy - kiedy tylko Ty przestaniesz twierdzic ze model o cyferke wyzej jest realnie wydajniejszy.

To jest forum, miejsce gdzie proponuje sie rozne rozwiazania. Proponujesz 275 ja 260 Ty mowisz moja propozycja wydajniejsza - ja mowie pokaz - o co chodzi? Ty proponujesz najdrozszy mozliwy sprzet z danego przedzialu ja szukam alternatywy w znacznie nizszych cenach osiagajac ten sam efekt niesztuka rzucic najdrozsza propozycje i klaskac sobie ze napewno jest oki tak to wystarczy isc do sklepu i powiedziec - poprosze co najdrozsze - zapewniam Cie ze tez uzytkownik stwierdzi - swietny zakup wszystko smiga a ze wydal dwa razy wiecej niz potrzeba to on nawet nie wie dla niego jest oki bo dziala

Link to post
Share on other sites

GTX275 jest wydajniejszy od GTX260 i nie próbuj wciskać, że jest inaczej.

GTX275 ma więcej TMU i SP oraz wyższe taktowania.

 

Można się zastanawiać, czy jest opłacalność brać GTX285, kiedy GTX275 różni się minimalnie mniejszą ilością ROP i szyną pamięci, która i tak jest wystarczająca.

Ale różnica między GTX260 a GTX275 jest. I nie mów mi, że GTX260 można podkręcić - GTX275 też się podkręca, a na dodatek ma fabrycznie wyższe takty przy jednocześnie większej ilości jednostek.

 

Poza tym od zawsze wiadomo, że im szybsza karta, tym jest mniej opłacalna. Rozumując w ten sposób, powinniśmy kupować karty klasy 9500GT / HD 4650 - bo mają najwyższy stosunek cena / wydajność ;) (to taki skrajny przykład).

 

Jednak nie patrzy się tylko na opłacalność, bo co z tego, że karta jest tańsza o 20% i wolniejsza o 10%, kiedy te 10% może zadecydować o płynności i komforcie grania w daną grę?

Link to post
Share on other sites

niepisalem o ekonomicznych przykladach tylko o tej samej wydajnosci

Palit sonic gtx260 55nm w wersji 700mb (nie 1800mb) jest tak samo wydajny a niekiedy szybszy od praktycznie kazdego 275 oczywiscie sa zapewne modele 275 na szybkich pamieciach ale wcale niezauwazylem bys akurat te polecał

oczywiscie za oba modele nalezy jeszcze podkrecic - rzecz w tym ze oba pracuja na rdzeniu stabilnie max 720/30 mghz a pamieci ... - to juz lepiej zebys udawal nadal ze nie wiesz o co chodzi

dobra nie dyskutuje z Toba wiecej w tym watku bo to nie miejsce na to. Jesli chcesz podyskutowac w innym - polecam sie i rozwazajmy realia czyli testy (roznica w jedna czy druga strone 1 fps przy sredniej z przedzialu 35-45 nie ma praktycznego znaczenia rowniez 0.5fps przy 20 ) nie tylko samą Twoja opinie

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że te dodatkowe jednostki (i to wyżej taktowane) w GTX275 są tylko po to, żeby karta lepiej wyglądała w specyfikacji, a tak naprawdę nic nie robią, a za różnicę wydajności tych kart odpowiada tylko szybkość pamięci?

Bo właśnie to sugerujesz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...