Skocz do zawartości

Potrzebna płyta główna / Socket 775 czy 1366?


Recommended Posts

Witam. Potrzebuje waszej pomocy poniewaz chcialbym wymienic plyte glowna w moim komputerze mam do dyspozycji 1300zl :) nie wiem w co lepiej zainwestowac czy w plyte pod socket 1366 z procesorem i7 czy w socket 775 i do tego z potem jakiegos Quada dokupic? jak narazie mam tylko pieniadze na plyte glowna jakbym kupil plyte pod socket 775 to narazie wstawil bym swojego core 2 duo i pamieci ddr2 a z drugiej strony jakbym zdecydowal sie na plyte glowna pod i7 to musialbym dozbierac pieniadze na procka i ewentualnie na pamieci i tutaj jest problem :? co zrobilibyscie na moim miejscu? w co lepiej zainwestowac? z gory dzieki za pomoc :) Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

inwestować oczywiście lepiej w to, co ma większą przyszłość

ale tutaj sprawa nie jest taka prosta

postaraj się może odpowiedzieć sobie na pytanie czy jest realna (lub w miarę realna) szansa, że uzbierasz kasę na procka+pamięci pod 1366, zanim wyjdą nowe procki, które jak znam Intela nie będą wspierać już podstawek pod core i7

z kolei jak teraz kupisz płytę, to też będziesz musiał dozbierać do jakiegoś lepsiejszego quada, ale część już będziesz miał z reszty po płycie (chyba że planujesz coś z wysoooookiej półki)

a może polecieć w AMD? teraz byś kupił płytę pod AM3 + Phenom II X3 720 BE i masz właściwie wypas, proca kręcisz a potem wymieniasz na X4 955 BE

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

a może polecieć w AMD? teraz byś kupił płytę pod AM3 + Phenom II X3 720 BE i masz właściwie wypas, proca kręcisz a potem wymieniasz na X4 955 BE

Nie wiem czemu, ale jednak wolalbym cos z Intela :) jak narazie mam 1300zl sprzedalbym swoja plytke glowna i pamieci to moze moj budzet bylby nieco wyzszy to moze wtedy zainwestowalbym w i7 + jakas dobra plyta glowna podatna na OC :) tylko teraz narzuca sie pytania jaka wybrac plyte glowna? chcialbym jakas dobra zeby starczyla mi na 2-3 lata. Czekam na wasze propozycje.
Link to post
Share on other sites

Ja bym był skłonny AMD wydajność równa w grach ale cena sporo niższa.

Propozycja:

1.AMD Phenom II 955 3,20GHz Cena: 965,00 zł

2.Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P Cena: 617,00 zł

3.Mushkin DDR3 PC12800 2x2048MB XP 1600MHz CL7.0 Cena: 392,00 zł

4.Sapphire HD 4890 Vapor-X

5.Arctic Cooling Freezer Xtreme Cena: 104,90

 

Ad.1

http://www.agito.pl/phenom-x4/amd-pheno ... 44095.html

Ad.2

http://www.agito.pl/plyty-glowne/gigaby ... 41419.html

Ad.3

http://www.agito.pl/ddr-3/mushkin-ddr3- ... 33448.html

Ad.4

http://www.in4.pl/komentarze_Sapphire_H ... ,18571.htm

Ad.5

http://allegro.pl/item641084971_arctic_ ... am2_3.html

 

Po co przepłacać za intela jak można mieć podobno wydajność z AMD :) Za niższą cenę.

Link to post
Share on other sites

pamięci, proca i płytę sprzedasz za ~1000zł?

bo tyle mniej więcej trzeba mieć (w połączeniu z Twoimi 1300zł), żeby poważniej myśleć o i7 (proc + płyta + pamięci = ~2500)

Nie no nie mowie ze sprzedam za 1000zl ale zawsze bedzie wiecej niz 1300zl i moze uda mi sie dozbierac do 2500zl (licze na to) chodz wiem ze nie bedzie tak latwo :|
Link to post
Share on other sites

Ja bym był skłonny AMD wydajność równa w grach ale cena sporo niższa.

Propozycja:

1.AMD Phenom II 955 3,20GHz Cena: 965,00 zł

2.Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P Cena: 617,00 zł

3.Mushkin DDR3 PC12800 2x2048MB XP 1600MHz CL7.0 Cena: 392,00 zł

4.Sapphire HD 4890 Vapor-X

5.Arctic Cooling Freezer Xtreme Cena: 104,90

DIXON Jakbym mial juz brac to napewno procek, plyte glowna i pamieci narazie grafika mi nie jest potrzebna z czasem moglbym sobie dozbierac do czegos lepszego :) pomysle jeszcze nad tym AMD bo jak narazie jak pisalem wczesniej wolalbym cos z Intela :)
Link to post
Share on other sites

co do sprzedaży...właściwie z każdym dniem będzie Ci ciężej znaleźć kupca, a jak sprzedasz za szybko to nie będziesz miał kompa

co AMD przemyśl sprawę, bo uważam, że nie jest to złe rozwiązanie; w zestawie DIXON'a zmienił bym mimo wszystko pamięci na OCZ Reaper (Mushkiny tez złe nie są, nadają się do OC, ale do OCZ jestem bardziej przekonany)

może to tak brzmi, ale do niczego Cię nie namawiam, staram się po prostu radzić najlepiej jak mogę

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Po dlugim namysleniu na stan dzisiejszy raczej jestem przekonany co do AMD chodz nigdy nie mialem nic z na platformie AMD, ale nie mam wystarczajacych funduszy zeby kupic i7 :| to teraz powiedzcie mi ktora plyta glowna jest lepsza i ktora oplaca sie kupic?

 

• Asus M4A79T Deluxe

• MSI 790FX-GD70

• Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P

 

Czekam na wasze propozycje :)

Link to post
Share on other sites

postaraj się może odpowiedzieć sobie na pytanie czy jest realna (lub w miarę realna) szansa, że uzbierasz kasę na procka+pamięci pod 1366, zanim wyjdą nowe procki, które jak znam Intela nie będą wspierać już podstawek pod core i7

Gwoli wyjaśnienia Intel rzadziej zmienia podstawki. Porównując Intela i AMD (S478 i Socket A - wydane w podobnym czasi) Intel miał S775, S1366 i teraz dodatkowo S1156 a AMD S754, S939, S940, AM2, AM2+ i AM3 - mówię tylko o socketach do komputerów domowych, nie serwery.

 

Więc bardziej przyszłościowym rozwiązaniem jest tu właśnie Intel.

Link to post
Share on other sites

owszem, zmienia rzadziej, ale prędzej po AMD spodziewam się tego, że nowe procesory będą kompatybilne z nową podstawką (AM3)

oczywiście tego raczej nikt nie jest w stanie przewidzieć

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No to teraz jestem w kropce :| wzialbym AMD bo pewnie byloby mnie stac na niego z drugiej strony moge kupic mobo pod socket 775 i pozniej wlozyc do niego Quada zamiast Core 2 duo i wymienic pamieci na lepsze a najlepszym rozwiazaniem byloby skompletowac cos pod i7 bo jak pisal kubbak jest bardziej przyszlosciowy :) ale niestety troszke kosztuje :? a chcialbym kompa tak na 2-3 latka gora zebym mogl sobie pograc od czasu do czasu w cos nowego :) co zrobilibyscie na moim miejscu? moze macie jakies ciekawe rozwiazanie? Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

A ja poczekałbym na przypływ gotówki i kupiłbym i7, Twój zestaw nie jest bardzo tragiczny więc możesz spokojnie się wstrzymać.

 

Płyty i RAM tanieją, na procesory Intel też musi dać jakąś obniżkę by upowszechnić platformę.

Link to post
Share on other sites

Mówię bierz AMD! Nie żadne i7 który jest porządną grzałką.

1.AMD Phenom II 955 3,20GHz Cena: 965,00 zł

Dobry procesor za dobre pieniądze i na dodatek nie grzejący się tak jak i7

2.Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P Cena: 617,00 zł

Powiem krótko dobra płyta do o/c ponieważ zastosowano chłodzenie na Heat-pipe i podwójna warstwę miedzi która zapewnia niskie temperatury pracy i o 10-30% lepszy overclocking.

3.OCZ DDR3 2x 2GB 1333MHz CL6 Reaper 340,00zł

Dobre pamięci,moim zdaniem najlepsze pamięci 1333MHz.

4.Arctic Cooling Freezer Xtreme Cena: 104,90

Dobry cooler dobrze wykonany i wydajny za małe pieniądze.

Link to post
Share on other sites

Mówię bierz AMD! Nie żadne i7 który jest porządną grzałką.

1.AMD Phenom II 955 3,20GHz Cena: 965,00 zł

Dobry procesor za dobre pieniądze i na dodatek nie grzejący się tak jak i7

2.Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P Cena: 617,00 zł

Powiem krótko dobra płyta do o/c ponieważ zastosowano chłodzenie na Heat-pipe i podwójna warstwę miedzi która zapewnia niskie temperatury pracy i o 10-30% lepszy overclocking.

3.OCZ DDR3 2x 2GB 1333MHz CL6 Reaper 340,00zł

Dobre pamięci,moim zdaniem najlepsze pamięci 1333MHz.

4.Arctic Cooling Freezer Xtreme Cena: 104,90

Dobry cooler dobrze wykonany i wydajny za małe pieniądze.

Chyba jednak wezme tego AMD bo narazie nie chce duzo kasy wkladac w kompa bo wiadomo ze za chwile wyjdzie znow cos nowego :D a taki AMD jak zaproponowal mi DIXON starczy mi na 2 latka a potem znow mozna cos wymienic albo sprzedac :D postaram sie sprzedac mojego procka, mobo i ramy bo wiadomo, ze czym wiecej bede zwlekal to za duzo nie dostane za to $$. Tylko jeszcze mam jedno pytanie do was, ktora z tych plyt glowna jest lepsza?

 

• Asus M4A79T Deluxe

• Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P

 

Czekam na wasze opinie :D Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj po poludniu ide na spotkanie w sprawie pracy moze jeszcze w tym tygodniu pojde to wtedy moge pomyslec juz o i7 a nie o AMD bo bedzie $$ ;) ale jeszcze zobaczymy co to bedzie mam nadzieje ze sie uda w najgorszym przypadku zlozymy AMD :)

Link to post
Share on other sites

ale po co Ci ta zamiana przeciez uzyskasz niewiele . potrzebujesz juz quada? to bierz jesli niepotrzebujesz koniecznie to wsadz e8000 lub e 7000 i wybierz taki co sie dobrze kreci, od super sprzedawcow na alegro dostaniesz to czego potrzebujesz + zmiana karty i bez wiekszego inwestowania masz super sprzet . Rozwazanie przesiadki na AMD z calkiem dobrego sprzetu jest jak dla mnie pozbawione sensu

a coz jest z Twoja plyta nie tak ze chcesz zmienic z s775 na s775?

Link to post
Share on other sites

hmmm... w sumie nie glupi pomysl, ale czy po wymianie procka mam na mysli cos z serii e8400 albo e8500 rownierz przydaloby sie zmienic grafike na cos lepszego tylko teraz narzuca sie pytanie jaka wybrac grafike tak zebym po wymianie procka mogl ja wykorzystac w 100% a nie w 50% :) moj budzet jak pisalem powyzej 1300zł + sprzedane czesci tzn. procek i grafike ;) jesli macie jakies pomysly to jestem otwarty na wszelkie propozycje :) pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

najszybsza w stosunkowo niskiej cenie karta jest palit gtx260 55nm za 680 zl dostajesz stabilne ustawienia rzedu 720/2600 napewno ja wykorzystasz przy 4cos ghz

tak taktowana przebija kazde standardowe gtx275 o ile bedzie chodzila zbyt glosno przy max obciazeniu to zmieniasz same wentyle bez ruszania radiatora na jeden wiekszy z wyzszej polki i masz super cicha

Link to post
Share on other sites

najszybsza w stosunkowo niskiej cenie karta jest palit gtx260 55nm za 680 zl dostajesz stabilne ustawienia rzedu 720/2600 napewno ja wykorzystasz przy 4cos ghz

tak taktowana przebija kazde standardowe gtx275 o ile bedzie chodzila zbyt glosno przy max obciazeniu to zmieniasz same wentyle bez ruszania radiatora na jeden wiekszy z wyzszej polki i masz super cicha

nie moge sie z toba zgodzic bo procek e8400 z ta karta sa w dobrej relacji wydajnosciowej bez podkrecania jak by kupowal gtx 285 to musial by podkrecic tak gdzies do 3.8/4.0 Ghz
Link to post
Share on other sites

ps. jakie masz chłodzenie na procku ?? xD

Narazie mam Arctic Cooling Freezer 7 Pro ale napewno chlodzenie tez bym wymienil na cos lepszego :)

 

//EDIT//

 

Procka juz sobie zalatwilem od STALKERA ;) zostala tylko grafika na ktora moge przeznaczyc z 1000zł :) moze EVGA gtx260 SSC albo cos innego w tej cenie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...