Skocz do zawartości

Rozbudowa zestawu audio w PC, co dokupić? + zakup przenośnego odtwarzacza


Recommended Posts

Chciałbym trochę polepszyć jakość dźwięku w moim pececie. Obecnie posiadam słuchawki Takstar PRO80 v2 i płytę główną Asus Maximus IV Extreme. Rozważam jednak zakup jakiejś karty dźwiękowej lub innego sprzętu tego typu. Czy jest sens przy tej płycie głównej? Jeśli faktycznie będzie różnica to co polecacie?

 

Chciałbym także zakupić jakiś dobry przenośny sprzęt audio i tutaj myślałem o jakimś iPodzie bo obecnie używam Samsunga Galaxy S3. Ma to sens? Ewentualnie jakie inne odtwarzacze polecacie?

Link to post
Share on other sites

Witam, zakup karty dźwiękowej do tej płyty to niemal konieczność (chyba że używasz wyjścia cyfrowego), gdyż dźwięk ze zintegrowanej karty jest tak beznadziejny, że ciężko mi to w ogóle opisać (kiedyś, gdy zmieniałem kartę dźwiekową zmuszony byłem "słuchać" realteka przez około tydzień) podziwiam Cię że tyle czasu słuchasz i nie masz świadomości jak beznadziejnie ona gra.

 

 

Czy jest sens przy tej płycie głównej?

Lepsza "dźwiękówka" jest w Maximus IV formula, jako że extreme jest przeznaczona do podkręcania/entuzjastów, dźwięk jest słaby gdyż jeśli ktoś profesjonalnie podkręca, zasadniczo dźwięku nie używa, jeśli ktoś jest "entuzjastą" gier lub sprzętu, to porządną kartę sobie dokupi :)

Co wybrać wiec? To zależy od budżetu, głośników\słuchawek, i do czego używasz komputera, zasadniczo jakąkolwiek kartę powyżej 100 zł wybierzesz, usłyszysz ogromną różnicę.

Edytowane przez maciek396
Link to post
Share on other sites
Czy jest sens przy tej płycie głównej? Jeśli faktycznie będzie różnica to co polecacie?

jak najbardziej się opłaca ,bo zyskasz całkiem sporo.Począwszy od barwy, dynamiki, skończywszy na stereofonii.

 

co polecamy ? to co zwykle , nówki bądź używane.

 

X-Fi Titanum

Xonar DX

AudioTrak Prodigy Cube

Xonar Essence STX

AIM SC808

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Co do przenośnych odtwarzaczy to do jakiej kwoty? Z góry można polecić ipod nano 1g/2g no i xduoo x2. Ipoda na luzie kupisz 8GB <200zł i na niego wgrać rockboxa. Xduoo x2 też powinieneś nowego za 200 znaleźć (do niego trzeba dokupić kartę pamięci).

Link to post
Share on other sites

Co do przenośnych odtwarzaczy to do jakiej kwoty? Z góry można polecić ipod nano 1g/2g no i xduoo x2. Ipoda na luzie kupisz 8GB <200zł i na niego wgrać rockboxa. Xduoo x2 też powinieneś nowego za 200 znaleźć (do niego trzeba dokupić kartę pamięci).

 

A co powiesz o iPod Classic? Wiem, że nie są najnowsze ale bardzo mi odpowiada.

Link to post
Share on other sites

A co powiesz o iPod Classic? Wiem, że nie są najnowsze ale bardzo mi odpowiada.

Jak będziesz słuchał przez lineout to w porządku. Classic ma beznadziejny wzmacniacz, przez co nie obsłuży dobrych słuchawek. Chyba, że jakieś pchiełki to owszem, da radę, ale jakością dźwięku i tak nie dorównuje tym co Ci wypisałem, jednak znowu nie jest to złom :D Lepszy classic, niż większość chińczyków z media marktu :)

Bo rozumiem, że go masz tak? Jak nie to nie warto kupować. 

Zapomniałem dopisać clip+, który też oferuje dobrą jakość dźwięku :)

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie :) Ja posiadam htc one m7 a i tak słucham muzyki z ipod'a nano 2g z rockboxem :)

+ to, że bateryjka trzyma długo i można beztrosko słuchać muzyki :)

Nano także kupiłem do sportu, bo htc zbyt ciężki jak na kieszeń. Nano sprawdza się całkiem dobrze :)

Clip + mi barwą dźwięku troszkę nie pasuje (wciąż oferuje dobrej jakości dźwięk), ale to już kwestia gustu :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie :) Ja posiadam htc one m7 a i tak słucham muzyki z ipod'a nano 2g z rockboxem :)

+ to, że bateryjka trzyma długo i można beztrosko słuchać muzyki :)

Nano także kupiłem do sportu, bo htc zbyt ciężki jak na kieszeń. Nano sprawdza się całkiem dobrze :)

Clip + mi barwą dźwięku troszkę nie pasuje (wciąż oferuje dobrej jakości dźwięk), ale to już kwestia gustu :)

Ok, dzięki wielkie za pomoc, bardzo mi pomogła :)

 

Jeszcze co do kart muzycznych, mam możliwość zakupu Sound Blaster 5.1 VX oraz Sound Blaster X-Fi XtremeMusic. Warto je brać? Ceny jakie mi zaoferowano są znacznie niższe od tych modeli wyżej bo jest to 35 i 60zł. Czy jednak zdecydowanie lepiej dołożyć i kupić Asus Xonar DX za te 200zł. Ta kwota nie jest jakimś większym problemem ale jakby karta za 60zł oferowała podobne możliwości to wiadomo, nie ma potrzeby przepłacać.

 

PS. Neckol, czy nowsze generacja iPoda nano są w jakiś sposób gorsze, że polecasz gen 1 lub 2?

Edytowane przez skapskiadi
Link to post
Share on other sites
Czy jednak zdecydowanie lepiej dołożyć i kupić Asus Xonar DX za te 200zł.

według mnie AIM SC 8000  lepiej się sprawdzi, zostawiając w tyle Xonara i jeszcze dalej X-FI :)

 

@ tylko widzę nie ma portu PCI.Swoją drogą Xonar jest drogi 200zł ,to przesada. Lepiej już poszukać AudioTraka Prodigy Cube

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

według mnie AIM SC 8000  lepiej się sprawdzi, zostawiając w tyle Xonara i jeszcze dalej X-FI :)

 

@ tylko widzę nie ma portu PCI.Swoją drogą Xonar jest drogi 200zł ,to przesada. Lepiej już poszukać AudioTraka Prodigy Cube

 

Cóż, jeśli polecasz AIM SC 8000 do moich słuchawek to na nie się skuszę, tym bardziej, że jeden sklep oferuje je za 149zł :)

@ tylko widzę nie ma portu PCI.Swoją drogą Xonar jest drogi 200zł ,to przesada. Lepiej już poszukać AudioTraka Prodigy Cube

 

Do Asusa Maximus IV Extreme da radę wpiąć to?

Link to post
Share on other sites

nano 1 i 2 oferują najlepszą jakość dźwięku. 2 dostaniesz bez problemu. 4 ponoć też nie jest traficzna, aczkolwiek wtedy zaczęły się masowe produkcje podróbek w chinach :D Lecz wciąż te 2 gen deklasują 4. :) Ja swojego 8GB z dostawą zapłaciłem 175 :)

Link to post
Share on other sites

Za te pieniądze to DX/XD jest do przełknięcia, w tej cenie nie ma jakiejś alternatywy. Gdyby AIM wypuścił nowszą wersję SC8000 na PCI-E, w podobnej cenie do obecnej wersji na PCI to wtedy by pozamiatał nieco :)

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites
Skoro tamta nie pasuje to pewnie skuszę się na Xonar DX/XD bo na OLX'ie zaczynają się od 170zł już.

za 30 dychy więcej można dostać Prodigy Cube. Xonar w tej cenie jest mało opłacały.Dawno dawno temu nowego kupiłem za 209.Przez wiele lat jego cena na rynku wtórnym oscylowała w okolicach 150zł.Asus zdurniał jak Creative kształtując bezsensownie ceny .Jeszcze trochę i obudzą się z ręką w nocniku gdy Chińczycy nasilą ofensywę.

Link to post
Share on other sites

za 30 dychy więcej można dostać Prodigy Cube. Xonar w tej cenie jest mało opłacały.Dawno dawno temu nowego kupiłem za 209.Przez wiele lat jego cena na rynku wtórnym oscylowała w okolicach 150zł.Asus zdurniał jak Creative kształtując bezsensownie ceny .Jeszcze trochę i obudzą się z ręką w nocniku gdy Chińczycy nasilą ofensywę.

 

Ten prodigy cube jest faktycznie znacznie lepszy? Jeśli tak to jeszcze mogę odwołać zakup Xonara i wziąć Cube'a.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...