Skocz do zawartości

PC do 2500zł (amatorska obróbka video)


Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym poprosić o pomoc w tworzeniu zestawu pod obróbkę wideo. Komputer będzie dla brata, który dopiero zaczyna bawić się w programach do obróbki wideo, a że mało się zna to poprosił mnie o pomoc. Ja z kolei zwracam się do Was, jako speców - za radami na benchmark kupiłem własnego PC'ta z którego jestem zadowolony więc bez zbędnych ceregieli przechodzę do sedna.

 

  • Zastosowanie komputera : obróbka wideo/internet
  • Maksymalna kwota : 2500zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : na dniach
  • Których części potrzebuję : wszystkie
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : mogę/nie muszę
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1080 jakiś benq
  • Specjalne wymagania : dobry stosunek ceny do jakości
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : i5 4660/gtx 960 (to tylko moje sugestie, nie wiem jak AMD radzą sobie z wideo ale jestem otwarty na wszelkie propozycję)
Link to post
Share on other sites

W jakim sofcie pracuje brat ? Zastanówcie się bardzo mocno nad używanym CPU oraz GPU. Budżet nie wielki ale można tutaj sporo ugrać. 

 

Pinacle studio i Lightworks z czasem chce przeskoczyć na coś pokroju Sony Vegas czy Adobe After Effects. Używki odpadają.

 

 

Na komputerze nie będą odpalane żadne gry?

 

Nie.

Edytowane przez Radzi0
Link to post
Share on other sites

A jaki procesor AMD ma 8 rdzeni ? 

 

 

 

i5 4660/gtx 960 (to tylko moje sugestie, nie wiem jak AMD radzą sobie z wideo ale jestem otwarty na wszelkie propozycję)

 

nV lepiej poradzi sobie w Adobe, AMD w Vegasie. Tutaj fajnie będzie jak skupisz się bardziej na jednym sofcie. W czym więcej pracujesz ?

 

Będziesz miał kasę na rozbudowę tego kompa wraz z upływem czasu ?

Link to post
Share on other sites

Będzie głównie pracował na produktach firmy adobe.

 

Jeśli chodzi o rozbudowę to jest możliwa, ale dopiero po kilku latach z tego co mi powiedział to w najbliższym czasie nie będzie planował dodatkowych zakupów.

To ktoś pomoże?

Czyli mam zrozumieć, że nie ma możliwości złożenia PC'ta do obróbki video w tym przedziale cenowym?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...