Skocz do zawartości

Tworzenie małej sieci WiFi przy pomocy adaptera


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez cooger,

Recommended Posts

Dzień dobry.

Mam następujące pytanie: czy przy pomocy karty sieciowej USB z anteną (coś takiego: http://www.gral.pl/D-Link+DWA-127_970.html) możliwe jest stworzenie małej sieci bezprzewodowej? Mam na myśli wykorzystanie komputera stacjonarnego jako router o małej mocy sieci. Komputer jest podłączony kablem RJ45 do sieci, karta sieciowa zintegrowana, nie posiada WiFi.

płyta główna: Gigabyte GA-MA78LMT-US2H

karta graficzna: 1024MB ATI AMD Radeon HD 6800 Series (XFX Pine Group)

procesor: AMD Phenom II X4 955 3,2 GHz

RAM: 12 GB Dual-Channel DDR3 @ 803MHz

OS: Windows 7 SP1

Jeśli była już odpowiedź na tak zadane pytanie - proszę o wybaczenie, nie udało mi się znaleźć po tagach.

Link to post
Share on other sites

Przy pomocy tej karty nie ma takiej możliwości ponieważ działa wyłącznie jako klient

Wg mnie można: http://www.dobreprogramy.pl/Virtual-Router,Program,Windows,25841.html

Są też inne programy tego typu, albo można użyć polecenia netsh systemu Windows jak opisano tutaj:

http://www.pcformat.pl/Wi-Fi-bez-routera,a,870

Natomiast wiem z doświadczenia, że tego typu rozwiązania mają problem z przetrwaniem restartu komputera. Czasami wymagają ponownego ustawienia lub wykonania operacji stop i start :P

Edytowane przez wiatr
Link to post
Share on other sites

rozumiem... czy ktoś coś takiego już stawiał na swoim sprzęcie? bo nie chcę pieniędzy wydawać na próżno. także jest pytanie - jeśli nie ten typ, to czy trzeba będzie router kupować? bo to mi się nie uśmiecha.

EDIT: hm... rozumiem, że ten problem nie występuje w przypadku uśpienia komputera?

Edytowane przez toheshi
Link to post
Share on other sites

 

 

rozumiem, że ten problem nie występuje w przypadku uśpienia komputera?
Tego nigdy nie sprawdzałem, ustawiałem podobne rozwiązanie na 3 różnych laptopach: udostępnienie internetu z modemu 3G/LTE przez WiFi. Tylko na Windowsie 7 po restarcie nie wymagało interwencji użytkownika i to tylko jeśli modem pozostał w tym samym gnieździe USB :P, na Windows 8 zawsze coś było nie tak.
Jeśli nagle/awaryjnie potrzeba WiFi takie rozwiązanie jest ok, do codziennego użytku jest wg mnie zbyt upierdliwe, lepiej kupić jakiś tani router za 60-80 zł.
Link to post
Share on other sites

Link, jaki wkleiłem - chodziło o przykład, tego typu sprzęt jest dostępny w cenie od ok. 15 zł. Dlaczego nie chcę kupować routera? Bo działam na sieci akademickiej, gdzie łączyć z internetem mogą się tylko zarejestrowane z MACa komputery. Dlatego się zastanawiałem nad ominięciem tego i sprawieniem, żeby to mój komputer stał się routerem. Jako że moja karta sieciowa nie obsługuje WiFi per se, należałoby poszerzyć jej możliwości do sieci bezprzewodowych. Cel - korzystanie z tableta w jednym pomieszczeniu z komputerem, bo teraz, gdy nie mam takiego połączenia na codzień, każde podpięcie się pod sieć z tableta powoduje kilkuminutowe pobieranie aktualizacji i tych wszystkich innych rzeczy, jakie znajdują się na Androidzie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...