Skocz do zawartości

Intel Dual Core E6300


Recommended Posts

Witam podkręcam swojego procka takiego jak w temacie w zestawieniu z coolerem scythe ninja 2. Do tej pory dokręciłem go z 2,8MHz do 3,9MHz przy napięciu 1,4V i tu moje pytanie czy da rade go jeszcze podkręcić ? i jakie maksymalne napięcie wytrzyma zdarza się ze PC chodzi 24H na dobre

Link to post
Share on other sites

Siema, mój E6300 stabilnie chodził na 4,0 - 4,1 GHz. Powyżej po kilkudziesięciu minutach wywalało blue screen. Na 4,3 już nie wstał... Teraz mam 3,95 GHz i chodzi stabilnie od kilku miesięcy (a zdarza się częściej że chodzi 24h 7 dni w tygodniu). Szczerze myślę że wyżej nie ma co ciągnąć bo i po co... Dla własnej satysfakcji jedynie...

Link to post
Share on other sites

Płytka główna to gigabyte p35 ds4 ale mam zamiar zmienić na asusa P5E3 Deluxe obudowa tandetna natomiast zasilacz 400W OCZ jest to model MOD X STREAM PRO a co do temperatur pod obciążeniem to coś ok 63C max 65C ciężko mi teraz powiedzieć. bardziej interesuje mnie sprawa jakie napięcie wytrzyma ten prock bo w tej chwili przy napięciu 1,4V prime95 po jakiś paru minutach wywala błąd. Chyba wina stosunkowo małego napięcia co do taktowania. I tu również mam pytanie do kolegi evo9fan jakie masz ustawione napięcie na swoim procku ???

 

A tak po za tematem to mam na sprzedaż ta płytkę :] Jak by ktoś był zainteresowany to gg: 4294757

Link to post
Share on other sites

niewielki dla samego ddr3

zalezy od ceny plytki - bo jesli dolozysz tyle ze prawie mozna by sie przesiasc na i3/pg to sens calkowicie odlatuje

 

te plyty sa stosunkowo drogie wiec nie przeplac

 

za 600 masz zestaw na i3

 

wystarczy dlozyc 150 po sprzedaniu Twojego kompletu pl+pr

wiec do plyty nie doplac wiecej niz jakies 60 zl by zachowalo to rece i nogi

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...