Skocz do zawartości

Zasilacz 700-900wat odpinane okablowanie Platinum w cenie 600-900


Recommended Posts

Witam z racji tego że mój zasilacz obecny corsair ax860i padł na gwarancji a jadę na starym taganie tg700u25 to mam pytanie co polecicie w zastępstwo jeśli by się udało mi odzyskać gotówkę za niego to jaki zasilacz zakupić z modularnym okablowaniem wentylator 12-14cm norma Platinum długa gwarancja … i żadnych kondensatorów CapXon %-)

Link to post
Share on other sites

tak to wygląda

 

Windows 10 pro x64 procesor Intel core i7 i 970 @ 6x4.0 1.256v , pamięci G.Skill TridentX F3-2400c10-4gtx @2000mhz cl9-12-12-31 2t 1.68v 6x4gb płyta główna Asus P6X58D Premium dwie sztuki (jedna w zapasie) grafika tymczasowa Gigabyte Amd Radeon r9 270 2gb zamiennie z referencyjnym Nvidia Geforce gtx 470 dyski 3x3tb Toshiba DT01ACA300 + ssd Goodram c40 480gb i backupy na usb 3.0 na dodatkowym kontrolerze z prądem z molexa 2Xhgst ht72101a9e630 1tb karta dźwiękowa Asus Xonar D2 pci nagrywarka blu-ray litek ihbs 112 klawiatura mysz i inne razera obudowa nanoxia deep silence 1 rev. B czarna panel regulacji obrotów nzxt z płaskimi suwakami chłodzenie procesora Noctua nh-d14 komplet wiatraków Noctua w planach wymiana wiatraków na karcie graficznej na Noctua i tez wymiana grafiki na gtx 980 lub Pascala (raczej 4 lub więcej ramu na grafice) komputer wykorzystywany do wirtualizacji Vmware i tez od czasu do czasu grania i oglądania filmów

 

link do teamtu

 

http://forum.benchmark.pl/topic/194095-zasilacz-corsair-ax860i-problem/

Link to post
Share on other sites

 

 

jeśli by się udało mi odzyskać gotówkę za niego
 

Tu jest cały pies pogrzebany, puki nie masz kasy to nie ma co się zastanawiać 

ax860i to świetny zasilacz, jedyne konkurencyjna konstrukcja to super flower leadex platinum 850W, 

Ale jeśli używasz tylko jednej karty, to spokojnie 750W starczy ( ba nawet 650 W by starczyło ) 
Link to post
Share on other sites

Ogólnie masz racje kasę mam ale nie chce mieć trzech zasilaczy na stanie, a tego w dobrej cenie nie sprzedam i wiem ze ten zasilacz jest świetny ale takie nie doróbki w tej cenie i naj gorsze dla mnie jest ta świadomość że jak mi odeślą nowy to za 2-3 lata będzie to samo bo mu kondensatory wyschną to może wtedy mi zwrócą gotówkę bo być morze tego modelu na rynku nie będzie jak nie to 8 stów bujdzie w błoto a 8 letni tagan dalej żyje i ma się dobrze a naprawa zasilaczy jak dla mnie po przeszło 3 latach pracy w serwisie to jedno wielkie nie porozumienie %-)

A ogólnie zapomniałem dodać mieszkam w terenach wiejskich i jakość prądu … w normie 230v mam u siebie średnio 195-210v komputer i kino jest podłączony przez kondycjoner sieciowy z filtrami i stabilizacja oparty o 3trafa wiec od trony sieci pamiętam czasy jak miałem p4 i 6800 i zasilacz 450 to jak ludzie siadali zima to komp potrafił się resetnąc przy spadkach prądu

Edytowane przez xD1989
Link to post
Share on other sites

Z tym upsem to tak być może zamierzam mieć druga kartę graficzna ale kvm od Intela z pełna akceleracji na wyłączność maszyny wirtualnej raczkuje tym bardzie na dwóch różnych grafikach zaczym to Vmware wdroży 3-5lat dlatego 800 watowy zasilacz do kondycjonera jest podłączone kino domowe końcówka mocy 400-500wat do tego sub 150-200 i w przyszłości jakiś lepszy wzmacniacz słuchawkowy ok 50 wat wiec raczej upsa to tylko żeby sam komputer podtrzymał przy obciążeniu około z monitorem 800-900wat z 5 minut obecne zużycie prądu w tej konfiguracji wyżej 500-550 wat przy tej grafice

Link to post
Share on other sites

co wy macie do tych kondensatorów capxon, wiele świetnych zasilaczy jest o nie opartych i jakoś nie ma problemu

 

weź używaj znaków interpunkcyjnych bo tego się czytać nie da

 

a jak masz problemy z siecią no to tylko ups, zasilacz niewiele tu da

Edytowane przez hafexo
Link to post
Share on other sites

A ogólnie co mamy do tych kontestatorów hymm... no to że padają przypomina to dawna aferę zielonych kon…w na płytach głównych czyli celowe postarzenie produktu no z upsem to się zastanawiam tylko nie wiem jakie moce musi mieć do tego komputera

Edytowane przez xD1989
Link to post
Share on other sites

 

 

jak masz problemy z siecią no to tylko ups, zasilacz niewiele tu da
Prawda i nieprawda, Zasilacze z wyższej pułki radzą sobie do pewnego momentu wszystko zależy od faktycznych wahań napięcia. 
W specyfikacji Zasilaczy jest napisane jaki mają zakres pracy 
JA osobiście mam zasilacz "Input Voltage Full Ranage - 100V~240V" ( dedykowany na Japoński rynek ) czyli teoretycznie nic mi niestraszne.  Jak to działa w praktyce, niestety się nie wypowiem, bo mieszkam w mieście i mam dość dobry prąd. 
Link to post
Share on other sites

Podobno oznaczenie 110/220 jest od tego, że gdzieś jest przełącznik i pracuje w pewnym zakresie od 110V i w pewnym od 220V ( czasem zworka, czasem automatycznie ) 
U mnie jest "Full Ranage - 100V~240V" i powinno być na całej przestrzeni. 

W końcu zasilacz zmienia Woltaż do 12V, więc powinien mieć pole do popisu, niezależnie od woltażu wejściowego ( poczytam o tym trochę w najbliższych dniach, czy rzeczywiście mam pełen zakres ) 

Link to post
Share on other sites

tak wiem u mnie kiedyś kondycjoner przypadkiem obniżył prądy do granicy 180 190 sam się zasilacz wyłączył ,

zasilacz jest 100-240v obecnie pobiera na pewno nie więcej nawet przy planowanym gtx 980 z monitorem plus kiedyś wzmacniacz na słuchawki jakieś 650-700wat

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...