Skocz do zawartości

Router Tp-link TL-WR1043ND


Recommended Posts

Witam, zmieniłem zwykły internet na światłowodowy 60 mb i po podłączeniu starego routera uzyskiwałem maks 2 mb. Dodam, że router stoi blisko laptopa, dlatego postanowiłem kupić powyższy nowy router i tu mam problem. Pomimo, iż konfiguracja przebiega pomyślnie nie mogę połączyć się z siecią przez Wifi (na kablu jest wszystko ok), czasami nawet nie znajduje sieci i nie mam z czym się połączyć. Próbowałem zmieniać w ustawieniach bg na bgn i odwrotnie różne częstotliwości 20Hz i 40Hz ale ciężko z tym jest. Jak się uda to internet jest ale rwie jak szalony. Czy ja coś robię nie tak czy po prostu nie da się skonfigurować?

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy przypadkiem router nie jest ustawiony jako AP (access point) bo wtedy nie rozsyła sygnału tylko słucha (u mnie to było domyślnie ustawione)

 

Bzdura, AP rozgłasza sieć. A ten router na standardowym sofcie (w kazdym razie takim sprzed roku, ostatni nie miałem styczności) nie ma nawet opcji przełączenia go w tryb klienta (AP Client).

Pomimo, iż konfiguracja przebiega pomyślnie nie mogę połączyć się z siecią przez Wifi

 

Jaka karta w laptopie, jaki system, jak konfigurowałeś sieć, w jaki sposób próbujesz się łączyć? Nie masz czasem równolegle softu do karty a próbujesz się łączyć z Windowsa?

Link to post
Share on other sites
Bzdura, AP rozgłasza sieć. A ten router na standardowym sofcie (w kazdym razie takim sprzed roku, ostatni nie miałem styczności) nie ma nawet opcji przełączenia go w tryb klienta (AP Client)

 

Masz rację :) , a nie myli się tylko ten co nic nie robi. Po powrocie do domu sprawdziłem to był WISP :P (domyślne ustawienie w starszej wersji 1043ND - kolor biały)

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

Oki postaram się odpowiedzieć po kolei:

 

Może masz wiele sieci wifi w etrze i się nawzajem zakłócają. Próbuj zmienić kanał wifi na inny. Możesz też dla testu wyłączyć szyfrowanie. Ten model nie należy do najbardziej udanych TP-Linków, ale z tak podstawowym zadaniem powinien sobie radzić mimo wszystko.

Sprawdzałem różne kanały ale albo nic nie znajduje laptop albo prędkość jest masakryczna.

 

 

Cześć
Czasami, na starszych laptopach, bywa winny rodzaj zabezpieczeń hasła WiFi.

Wypróbuj jak działa WiFi bez hasła.
Dla pewności restartuj router przed wypróbowaniem nowych ustawień.

 Laptop jest w miarę nowy bo nie ma nawet 4 lat. Bez hasła też jest problem i oczywiście za każdym razem restartowałem do ustawień fabrycznych.

 

 

 

Jaka karta w laptopie, jaki system, jak konfigurowałeś sieć, w jaki sposób próbujesz się łączyć? Nie masz czasem równolegle softu do karty a próbujesz się łączyć z Windowsa?

 

W laptopie mam Qualcomm Atheros AR9485WB-EG Wireless Network Adapter, sieci ani nic nie konfigurowałem. Dodam, że mam windowsa 10 próbuję łączyć się za pomocą wifi, czasami znajduje sieć czasami nawet jej tam nie ma. Co do ostatniego nie rozumiem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeden laptop to asus Lenovo z580 a drugi to acer 5830tg. Karta w pierwszym laptopie to  Qualcomm Atheros AR9485WB-EG Wireless Network Adapter. Po wielu próbach ustawiłem internet ( po ręcznym dodaniu sieci na laptopie oraz przechodząc na kanał 4 i zmieniając Channel Width na 20Ghz) ale mam straszny ping i prędkość porównywalną do starego modemu. Poniżej zamieszczam screeny http://ifotos.pl/z/srqwaen . Co do routera jest to Tp-Link TL-WR1043ND

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o telefony to możliwe, że to kwestia szyfrowania - próbowałeś jak ktoś wyżej radził z wyłączonym?

 

Jeśli chodzi o laptopa to nie jesteś sam, ludzie raportują problemy z tą kartą sieciową pod Windows 10: http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-networking/atheros-ar9485wb-eg-misery/18e9f2a8-c728-41e6-a745-8b94d4052c52?auth=1

 

Przejrzyj wątek, są tam pewne porady, może pomogą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...