Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, odkąd do komputera dokupiłem sobie dysk SSD (plextor m6s) - zrobiłem twardy format, słyszę dziwne pracę któregoś z dysków, otóż wygląda to tak:

Prawie wszystko mam na SSD (dysk c) - wolnego mam 60 gb tak czy siak jeszcze

Więc problem polega na tym, że powiedzmy gdy za dużo kart w przeglądarce jest uruchomionych komputer widocznie "zamula", to samo gdy uruchomię aimp'a i od razu zmienię muzykę, ta się zmienia po kilku sekundach - lekkie zacinki komputera. Jak i czasem z dysku wydobywa się dźwięk taki "mowiący mi, że pracuje xd".

Czy jest jakiś sposób by wyeliminować te lekkie zacinki jak i te dźwięki pracującego dysku?

 

- Pierwszy raz korzystam z 2ch dysków w 1 komputerze, zawsze miałem HDD więc możliwe, że te "dźwięki" pracującego dysku to normalne, mając 2 dyski - nie wiem nie znam się ;v

 

Czy może po prostu walnąć format komputera i na dysku CC(SSD) zainstalować TYLKO windowsa a resztę na HDD?

(tylko ie wiem czy steam można na innym niż C)

Link to post
Share on other sites

Prawie wszystko można na innym niż na C. A co dokładnie słyszysz, jaki twardy format? Dysku SSD to nie słychać a hdd to słychać powinno jak byś ucho do niego przystawił. Podaj konfiguracje PC i zainstaluj hd tune i zapodaj foty SMART

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

No gdy włącze CZASEM jakiś program to nieraz słychać pracę dysku (nie chodzi mi o te prawie niesłyszalne dźwięki, tyklo raz na jakiś czas jak włącze jakiś program czy coś to tak 2 sekundy taki dźwięk jest "syczący" - nie wiem jak to inaczej nazwać (teraz akuratr przy pobieraniu to słyszałem ;v

 

Mógłbyś wytłumaczyć/dać przykład o jakie zdjęcie z hd tune Ci chodzi? sprawdziłem tam error scan w 2ch dyskach i było OK to samo Health Status : OK

A przy tym Health w moim SDD prawie wszystko jest unknown atribute

 

http://scr.hu/1v39/15qge+ geforce gtx 550 ti
Link to post
Share on other sites

Jak masz ogólnie cichy komputer to oczywiste że dysk jest słyszalny. Czasem zdaża się że jest nawet najgłośniejszą częścią komputera :D

 

Jeśli mówisz że słyszysz takie "syczenie" podczas gdy coś tam odpalasz (i masz te zacinki) to możliwe że powodem jest usypianie dysku. Nie wiem jak tam u was na Windowsach, ale ja u siebie na Ubuntu mogę w prosty sposób ustawiać po jakim czasie dysk ma zostać uśpiony.

 

Kieruję się właśnie tym "syczeniem" bo podejrzewam że jest to dźwięk rozkręcających się tależy dysku. A jak wiadomo jest to czysto mechaniczna sprawa i potrzeba na to właśnie kilku sekund.

Link to post
Share on other sites

No mi chodzi tylko o te syczenie podczas uruchamianiu czegoś - nie zawsze syczy, ale czasem. Znaczy dla mnie to nie jest problem, może sobie syczeć raz na x czasu - chodziło mi bardziej, czy coś nie jest źle czy może się dysk popsuje przez to. No i te zawiechy też są trochę dziwne, że nieraz gdy coś uruchomię czy coś się pobiera etc etc to zacina sie komputer na 2sec

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...