Skocz do zawartości

Restart komputera przy graniu w niektóre gry


Recommended Posts

Witam,
Mam dość irytujący problem. Przy graniu w niektóre gry tj. Wiedźmin 3, Company of Heroes 2 , Dead Island (czyli zróżnicowane wymagania) komputer po jakimś czasie się restartuje. Mogą być to 2 minuty, 10 minut, 2 godziny albo wcale, nie wiem od czego to zależy. Jednak przy grze Battlefield 3 i 4, Cities Skylines, GTA V i innych mniej lub bardziej wymagających nic się nie dzieje. Temperatura podzespołów nie przekracza 50-60 stopni. Zdążyłem już zrobić aktualizację sterowników, przeskanować różnymi programami, podociskać kable i nic nie zdało egzaminu, po prostu losowo komputer się restartuje. Konfiguracja komputera to:
Zasilacz Corsair VS 450W ATX
Procesor Intel Core i3-4130
Płyta główna ASRock H81M S1150 H81
Karta graficzna Gigabyte Radeon R7 260X OC, 1GB GDDR5 (128 Bit)

 

Edytowane przez Alienov
Link to post
Share on other sites

Przegląd zdarzeń zobaczę, jak przyjdę do domu. System to Windows 7 z SP1,

Jeden z najczęściej pojawiających się błędów w podglądzie zdarzeń określony jako krytyczny:

Provider
      [ Name] Microsoft-Windows-Kernel-Power       [ Guid] {331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}
      EventID 41       Version 2       Level 1       Task 63       Opcode 0       Keywords 0x8000000000000002     - TimeCreated
      [ SystemTime] 2015-10-28T19:13:11.883607700Z
      EventRecordID 171347       Correlation     - Execution
      [ ProcessID] 4       [ ThreadID] 8
      Channel System       Computer Farorz-PC     - Security
      [ UserID] S-1-5-18
- EventData
    BugcheckCode 0     BugcheckParameter1 0x0     BugcheckParameter2 0x0     BugcheckParameter3 0x0     BugcheckParameter4 0x0     SleepInProgress false     PowerButtonTimestamp 0

Włączyłem komputer w systemie WIN10 w programie insiders, odpaliłem steam z partycji głównego systemu i zagrałem. Niestety i to nie zdało egzaminu, więc możliwe że będzie to właśnie zasilacz. Niestety nie mam możliwości by odpalić komputer na innym zasilaczu

Edytowane przez Alienov
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

No sprawdziłem pamięć memtestem nic nie wykazało przywrócenie ustawień biosu, odłączenie 2 dysku twardego, robiłem już tyle rzeczy że mogę już wszystko wykluczyć. Ostatnia próba: program OCCT test zasilacza. Oczywiście co się stało? Restart. Ja się już poddaję oddaję komputer do serwisu bo sam już kompletnie nic nie zdziałam.
Ostatnie dane przed wyłączeniem komputera w OCCT:
39 systin
44.5 CPUTIN
46,5 AUXTIN
62 TMPIN3

62 CORE#1
60 CORE#2
62 PACKAGE
80 TMPIN0 (przed wyłączeniem spadło do 73 i restart)
0.86v cpuvcore
1,74 VIN1
3,37 AVCC
3,36 3VCC
0.88V VIN4
1.71V VIN5
0.79V VIN6
1.08 VID

Edytowane przez Alienov
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...