Skocz do zawartości

Dysk wymienny - pliki ntfsck


Recommended Posts

Witam zainteresowanych.

 

W telegraficznym skrócie:

Posiadam:

-dysk zewnętrzny WD 1TB

-laptop win7 (32bit)

-pc win8.1 (64bit)

 

1. Dysk używany na win7 na laptopie. Żadnych problemów.

2. Podłączyłem dysk na PC.

3. Zauważyłem, że na dysku pojawiło się kilka folderów ntfsck. Ich całkowity rozmiar to około 300MB.

4. Pliki ntfsck to podobno uszkodzone pliki (czy coś takiego).

5. Doczytałem, że powinienem zrobić check diska. Zrobiłem. Wykryło błędy i (niby) je naprawiono.

6. Foldery z plikami ntfsck dalej istnieją.

 

 

Teraz się zastanawiam. Co powinienem zrobić z tymi plikami w folderach ntfsck?

Czy windows naprawia coś tam, ale zostawia te pliki i można je usunąć?

Czy nic nie naprawił i powinienem jakoś odzyskać te pliki jakimś magicznym programem?

Czy istnieje możliwość, że pojawią się kolejne uszkodzone foldery?

 

 

W Crystal disk info - absolutnie zero problemów. Wszystko na zielono.

Liczba przechodzonych godzin - kilkaset.

(jak to dysk zewnętrzny - podłączam, kopiuje, odłączam)

 

Tak, wiem. Powodem pojawienia się tych folderów wcale nie musiało być samo podłączenie dysku do nowego PC. Niestety dla mnie jest to jedyny "widoczny' powód. Piszę co zaobserwowałem. Po prostu moja wiedza nie pozwala zauważyć więcej. ;)

 

Ludziska. Gdybym miał na dysku muzykę filmy i inne ogólnodostępne dane nie panikowałbym.

Niestety na dysku znajdują się zdjęcia z okresu 7 albo i więcej lat i nie mogę sobie pozwolić na utratę jakichkolwiek danych.

 

Ktoś będzie marudził o kopiach zapasowych. Ogólnie to w domu funkcjonują trzy dyski zewnętrzne.

Każdy jako magazyn zdjęć. Niestety zarządzanie zdjęciami jest zerowe i istnieje (niewielka ale jednak) możliwość, że na dysku znajdują się zdjęcia, które nie mają kopii zapasowej na innych nośnikach.

Edytowane przez hsghost
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...