Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, i proszę o pomoc przy wyborze zestawu.

  • Zastosowanie komputera : przeglądanie internetu, czasem gry, czasem pisanie jakiś programów
  • Maksymalna kwota : 4500
  • Których części potrzebuję : wszystkich + monitor i system
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : jeśli będzie taka możliwość
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: brak
  • Specjalne wymagania : 16GB ramu
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : http://www.morele.net/inventory/info/BPbSz1/

 

Link to post
Share on other sites

Gry to głownie FPS, ale w inne też czasem pogram.

Generalnie gram tylko czasem, więc nie chciał bym np. zamieniać dysku ssd na lepszą kartę graficzną, tylko po to by gry lepiej działały.

Zorientowałem się jeszcze, że jedyne miejsce gdzie jestem w stanie upchnąć skrzyneczkę jest strasznie na widoku, dlatego zamieniłem obudowę na taką która wygląda troszkę lepiej i wyrzuciłem z listy system:

http://www.morele.net/inventory/info/Hz0ixh/

Na koniec pytania laika:

Procesor nie ma swojego chłodzenia i muszę mu coś dokupić?

Jeśli chciałbym sam go sobie złożyć, to to co mam wystarczy by go poskładać i uruchomić bez problemów, czy powinienem jeszcze coś dokupić?

Co do budżetu, to na propozycję, że coś można taniej jestem otwarty, a na droższe rzeczy proszę o bardzo dobre uzasadnienie.

Link to post
Share on other sites

i5 6500 posiada chłodzenie boxowe. Hmm. Można tutaj poszukać oszczędności rzędu 300 zł na monitorze oraz na podstawce 1150. Dokładasz raptem 100 zł i masz R9 390 z około 30% wydajności więcej. 

 

1 x  Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

1 x  AsRock B85M Pro3 /intel B85, LGA 1150/

1 x  Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)

1 x  XFX Radeon R9 390 Double Dissipation 8GB DDR5 512bit (1015/6000) http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

1 x  Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

1 x  Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix

1 x  SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z)

1 x  iiyama Prolite X2483HSU-B1 (LED, AMVA+, 4ms, DVI, HDMI, głośniki, USB)

 

4164 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Co prawda idziesz w nieco słabszy procesor i5 4460 ale zyskujesz R9 390. Przy Twoich zastosowaniach różnica będzie diamtetralna. Oczywiście jeżeli mówimy o grach. Jeżeli mowa o codziennym zastosowaniu, to nawet nie odczujesz żadnej różnicy pomiędzy 4460 a 6500. Uniwersalny monitorek na AMVA+. Dobry zarówno i do gier i do filmów. Moim zdaniem, zdecydowanie lepsze rozwiązanie. 

 

 

 

Specjalne wymagania : 16GB ramu

 

Wykorzystasz tyle ?  

Link to post
Share on other sites

Zapewne tak, ze względu na to, że czasem sobie coś poprogramuję na tym komputerze, 8gb też by mi pewnie zazwyczaj wystarczyło, ale pewnie częściej będę programował niż grał, więc ram i cpu są też dla mnie ważne.

 

Jeśli zdecydował bym się na lepszą grafikę, to czy dopłacenie parudziesięciu zł, by zamiast r9 390 był gtx970 ma sens? np http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-dp-ne5x970014g2f-649144/

W przypadku gdybym został przy poprzednim zestawie to:

dopłacenie do czegoś więcej niż najtańszy ram, bądź zamiana 2x8GB na 4x4GB ma sens?

zasilacz jest wystarczający, czy lepiej wybrać coś mocniejszego, ewentualnie lepszego i dla porządku w skrzynce modularnego?

Link to post
Share on other sites

Wymiana na GTX 970 ma sens wtedy, kiedy zamierzasz podkręcać GPU. Będziesz miał nieco wyższą wydajność względem R9 390. Ta druga ma słaby potencjał OC. Ogólnie karty są na zbliżonym do siebie poziomie. Jeżeli brać już GTX 970, to z chłodzeniem autorskim

 

Wrzuć sobie 2 x 8 GB co by mieć możliwość rozbudowy. Zasilacz spokojnie wystarczy. TT SE 530 jest częściowo modularny a i tak bierzesz M35 z piwnicą na zasilacz i całe okablowanie 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...