Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

Potrzebuje zakupić router pod neostrade. Technologia ADSL2+, wymagam dość mocnego zasięgu WIFI i co NAJWAŻNIEJSZE możliwości ustawienia prędkości internetu na dany komputer lub dynamicznego dzielenia łącza. W domu mam dwa komputery które łączą się po kablu, często jest tak, że ja np gram w jakąś gre online np. CS:GO a brat na drugim kompie odpali youtube, czy jakąś strone i od razu mam skoki pingu. 

 

Budżet to około 150 zł, raczej nie więcej.

 

Myślę nad TP-LINK TD-W8960N, bo ma on własnie opcje ustawienia na sztywno danych prędkości pod dany komputer. 

 

Mój internet to:

Download 15 Mb/s

Up. 1 Mb/s 

Link to post
Share on other sites

8960N jest na dobrym chipsecie, lepszym niż 8961. Ewentualnie możesz rozważyć nowszego 8968 w wersji V3. Również ma możliwość ustawienia podziału pasma. Posiada też USB do udostępniania dysków czy drukarki w sieci. Mimo wszystko funkcja QoS nie gwarantuje ci braku spadków wydajności przy intensywnym korzystaniu z internetu przez domowników. Musiałbyś mieć internet min 2 razy szybszy.

Link to post
Share on other sites

8960N jest na dobrym chipsecie, lepszym niż 8961. Ewentualnie możesz rozważyć nowszego 8968 w wersji V3. Również ma możliwość ustawienia podziału pasma. Posiada też USB do udostępniania dysków czy drukarki w sieci. Mimo wszystko funkcja QoS nie gwarantuje ci braku spadków wydajności przy intensywnym korzystaniu z internetu przez domowników. Musiałbyś mieć internet min 2 razy szybszy.

 

A funkcja Bandwidth Control? Gdy przypisze na sztywno na komputer brata np 5 mb a sobie 10 mb to tez moge spodziewać się skoku pingów?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...