Skocz do zawartości

[Zestaw][2500-3K][GRY]


Recommended Posts

Witam,

 

Staruszek 2012 r. zostanie sprzedany. 

 

Przeznaczenie nowego PC do gier takich jak:

Euro Truck Simulator 2 (graf. mod), oraz GTA V (również mod), Witcher III, FarCry Primal, Fallout 4, Project CARS.

W zasadzie potrzeba wszystkiego co we wcześniejszym zestawie + SSD dla szybkiego włączania systemu i wczytywania modów (nie musi być duży).

 

Ekran to 42' TV 1920x1080 na HDMI

Pozdrawiam,
Karol 

Edytowane przez kandol
Link to post
Share on other sites

Zastosuj się do szablonu

 

 

 

  • Zastosowanie komputera :
  • Maksymalna kwota :
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
  • Rozdzielczość mojego monitora i model:
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :
Link to post
Share on other sites

A ten stary PC sprzedajesz w całości? Bo generalnie RAM, dysk, dvd, nawet obudowę i zasilacz można by było bez problemu przełożyć do nowego sprzętu. Na dobrą sprawę przy takim budżecie to wiele z tych rzeczy co masz to dostaniesz tej samej klasy i tylko dołożysz pieniądze na kupno tego samego od nowa. Ja bym proponował ograniczyć się do modernizacji CPU+MOBO+GPU, ewentualnie jeszcze można pomyśleć o lepszym zasilaczu. Reszty nie widzę zbytniego sensu zmieniać.

Edytowane przez Ationx
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powody przemawiające za sprzedaniem całości są takie:

  1. Stacjonarka działa tylko na tym określonej pamięci RAM (Geil Black Dragon) dlatego nie chcę żeby potencjalny kupiec zaczął mnie molestować z takiego powodu, że komputer mu się nie uruchamia (podobnie jak mi zaraz po zakupie)
  2. Chce oszczędzić czas sprzedając wszystko za uczciwą cenę (czekam na wycenę)
  3. Uważam, że całość łatwiej znajdzie swojego odbiorcę nawet przez lokalny serwis ogłoszeniowy
  4. Obudowa przestała mi się podobać - chciałbym coś świeższego.
  5. Również na inne podzespoły wolałbym mieć pełną kilkuletnią gwarancję. 

Co powiecie na to?

http://i66.tinypic.com/i3rpex.png
Edytowane przez kandol
Link to post
Share on other sites

 

 

Stacjonarka działa tylko na tym określonej pamięci RAM (Geil Black Dragon) dlatego nie chcę żeby potencjalny kupiec zaczął mnie molestować z takiego powodu, że komputer mu się nie uruchamia (podobnie jak mi zaraz po zakupie)

Nie kumam o czym konkretnie mówisz. Wytłumacz to jeszcze raz w czym jest problem? Bo generalnie nie powinno być żadnego.

Link to post
Share on other sites

Komputer zaraz po zakupni był odsyłany do Techplanet ze względu na to, że nie działał na zwykłej standardowej pamięci RAM. Technik-informatyk po licznych próbach dopasowania RAM orzekł, że udało mu się uruchomić system dopiero po wpięciu kostki od GEIL edycja Black Dragon. Byłem zmuszony je dokupić za niewielką dopłatą.

 

Powiedzcie Panowie czy ta konfiguracja sprosta moim wymaganiom? Czy potrzebuję na tyle mocnej MOBO? Nie chce też brać GTX970 od niesprawdzonego producenta, wole dopłacić. Uważam, że zasilacz 600W to absolutne minimum.

http://www.morele.net/inventory/info/SCf47P/
Edytowane przez kandol
Link to post
Share on other sites

Niepotrzebna dopłata do Z97. Jeżeli dodajesz do tego pamięci 1600 MHz, to już kompletnie nie wiem jaki jest sens tego chipsetu w tym zestawie. Zasilacz tragicznie dobrany. Ten zestaw będzie pobierać w obicążeniu około 300W na +12V. CX 600W na tle Antec True Power Classic 550W leży i kwiczy. Jest też taniej CM G550M oparty o przetwornicę DC-DC. 

 

Niesprawdzony producent ? X czy Y ? 

 

W takim budżecie można złożyć coś znacznie bardziej opłacalnego. 

 

1 x  Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

1 x  Liteon iHAS122 SATA (black)

1 x  Gainward GeForce GTX 970 Phoenix 4GB DDR5 256Bit (1304/7000)

1 x  SilentiumPC Gladius M20 Pure Black (b/z)

1 x  AsRock B85 Anniversary /intel B85, LGA1150/

1 x  Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix Single Ranked

1 x  Plextor M6 Pro 128GB SATA3 (545/330MB/s)

1 x  SilentiumPC Fortis 3 HE1425

1 x  Corsair VS 450W 80+ 120mm

 

3666 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Zdecydowanie bardziej opłacalny procesor. Płyta na B85. Do tego GTX 970 od Gainwarda. Chłodzenie półpasywne, 3 lata gwarancji, dobra cena względem MSI. Zyskujesz dysk SSD oraz cooler na CPU dla znacznej poprawy kultury pracy. VS 450W będzie tutaj z sporym zapasem na +12V ale zrób jak uważasz. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...