Skocz do zawartości

Który monitor wybrać?


Recommended Posts

Witam,

 

Mam zamiar zmienić mój obecny Monitor firmy Acer (nie pamiętam modelu), ale nie powala jakością.

Tak więc znalazłem dwa, które mieszczą się w przedziale cenowym, około 800 zł. Są to:

Dell

Iiyama

 

Który wybrać? Przypuszczam, że Dell byłby dla mnie lepszy, chociażby o możliwość odwórcenia ekranu.

Wybraniec będzie używany po trochu do wszystkiego, czyli gry, filmy, modelowanie 3D/Silniki graficzne, czasami obróbka zdjęć itd.

Obecny to katorga, popracuje trochę w PS i wydaję mi się, że zrobiłem super pracę, a jak włącze na TV to okazuje się, że wcale tak nie jest i na innych ekranach tak samo. Co się naustawiałem tego moniotra... a efekt zawsze ten sam...

 

Także proszę o pomoc w dobrze  :) 

 

Pozdrawiam

Mateusz

Edytowane przez DiKay
Link to post
Share on other sites

żeby takich problemów z PS uniknąć musiałbyś trochę więcej zainwestować, bez programowalnego LUT i kalibracji sprzętowej zawsze będziesz miał loterię, abstrahując od faktu, że TV też swoje przekłamuje, niemniej mając skalibrowany monitor masz pewność, że to co na nim widzisz to poprawnie odwzorowany obraz

Link to post
Share on other sites

a jak to się ma do pytania autora tematu, który szuka całkiem innej klasy sprzętu?

jak potrzebujesz domowego wyświetlacza all-around to może i być wspomniany benq, zresztą listę masz tutaj: http://forum.benchmark.pl/topic/64117-chc%C4%99-monitor-za-chc%C4%99-monitor-do/

Link to post
Share on other sites

Chce wydać pieniądze na coś porządnego, dlatego się pytam, bo nie mogę się zdecydować na coś porządnego.

 

Benq jest dla mnie trochę za drogi, dlatego szukam czegoś tańszego, ale o wiele nie gorszego.

http://allegro.pl/dell-ultrasharp-u2413-black-ips-i5742210822.html

 

Mógłbym odebrać tego della, dlaczego nie jest polecany do multimediów?

Link to post
Share on other sites

 

 

Mógłbym odebrać tego della, dlaczego nie jest polecany do multimediów?

 

Bo do ogladania filmów i oraz rozrywki niepotrzebujesz tak szerokiego gamutu, zresztą zwykła karta graficzna i większość oprogramowania rozrywkowego nie obsłuży 10 bit - 6bit + RFC lub 8 bit starczy. W dodatku tak szeroki gamut może być również przyczyną dyskonfortu w grach (będą wyglądać dziwnie kolory :] ).

 

Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo do ogladania filmów i oraz rozrywki niepotrzebujesz tak szerokiego gamutu, zresztą zwykła karta graficzna i większość oprogramowania rozrywkowego nie obsłuży 10 bit - 6bit + RFC lub 8 bit starczy. W dodatku tak szeroki gamut może być również przyczyną dyskonfortu w grach (będą wyglądać dziwnie kolory :] ).

 

Pozdrawiam

 

Który monitor jest lepszy u2414h czy p2714h?

Link to post
Share on other sites

Widzę, że otwiera się rozmwa :)

 

To jaki monitor jest godny polecania za rozsądne pieniądze? Nie twierdzę że dzień w dzień pracuje w PS - bardziej to traktuje to jako "dodatkowa fucha". Opisałem to jako przykład dla monitora Acer g245hq, który jest strasznie beznadziejny, przynajmniej do takich zastosowań, ale była okazja nabyć go za 200 zł, to go wziąłem, 19' LG była lepsza..

Edytowane przez DiKay
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...