Skocz do zawartości

Podłączenie karty Asus Essence STX II


Recommended Posts

Mam prośbę do osób posiadających kartę muzyczną Asus Essence STX II żeby odpowiedzieli mi na dwa pytania poniżej.

 

1. Czy jak do karty podepnę słuchawki i głośniki, to czy jest programowe przełączanie, które pozwala wybrać, które urządzenie ma grać, czy trzeba odłączyć słuchawki żeby głośniki zagrały?

 

2. Wyczytałem, że karta posiada złącze do podłączenia panelu przedniego w obudowie na słuchawki i mikrofon. Czy jak będę miał podłączone słuchawki i mikrofon w panel przedni w obudowie to, jakość dźwięku będzie taka sama jak by były bezpośrednio podłączone do śledzia z tyłu kart, czy to złącze na panel przedni idzie jakimś innym torem na płytce i nie idzie przez wzmacniacz słuchawkowy i dlatego dźwięk może być gorszej, jakości i mogą wystąpić zakłócenia przy rozmowie przez mikrofon?

Link to post
Share on other sites

Witam, istnieje bardzo fajny mały programik do sterowania wyjściami

http://maxedtech.com/xonarswitch-beta-testing/

Napisali że to beta, ale używam go od samego początku i działa znakomicie (tworzysz własne profile i przełączasz między nimi skrótami klawiszowymi, bardzo wygodne i szybkie w działaniu).

Co do drugiego pytania, ciężko jest mi jednoznacznie odpowiedzieć, możesz oczekiwać zakłóceń jeśli kabel w obudowie nie jest ekranowany (ale nie jest powiedziane że wystąpią). Co do jakości prawdopodobnie będzie gorsza, ale raczej w niezauważalnym stopniu. Czy wyjście to przechodzi przez wzmacniacz? wydaję mi się że tak, gdyż też w ustawieniach jest możliwość wyboru impedancji słuchawek.

Link to post
Share on other sites
1. Czy jak do karty podepnę słuchawki i głośniki...

tak

2. Wyczytałem, że karta posiada złącze do podłączenia panelu przedniego w obudowie na...

lepiej będzie jak słuchawki podłączysz do wzmacniacza,zwłaszcza te bardziej wymagające.Co do mikrofonu, również.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...