Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa do 1000 PLN. Następca Xonara Dx


Recommended Posts

Nie ma co się rozpisywać AIM SC808 z wymienionymi opkami robi tutaj różnicę :)

 

https://www.audeos.pl/pl/p/AIM-SC808-Karta-dzwiekowa-7.1-PCI-e-tasmy-opampy-opcje/464

 

Jeśli ktoś ma obawy to tutaj ma już z montażem.

Serio?

Niż ma sensu kupować czegoś lepszego w graniach 800-1000 PLN?

Jakoś nie mogę się przekonać, że karta za 400 zl może być lepsza od np Xonar STX II.

Podoba mi się też nowa seria kart Asus Strix. Model Soar, Raid pro, Dlx☺

Link to post
Share on other sites

DT770 to fajne słuchawki, choć według mnie DT150 są pod wieloma względami lepsze (dynamika,przestrzeń, bas,barwa, wypełnienie ) ale bardziej wymagające i nie są tak szczegółowe jak DT770, z reszta DT770, tez wymagają już odpowiedniej klasy sprzętu, by wyciągnąć z nich naprawdę dużo.

 

oprócz AIMA warto się jeszcze zastanowić nad Aune X1S ale jego możliwości wychodzą dalej jak gry komputerowe. Jest to 2x droższy sprzęt ale nie gra dwa razy lepiej ,co nie znaczy ,że nie warto, bo część ludzi zadowoli się jednak bardziej Aune, mimo większej ceny. proponuję wypożyczenie dwóch układów muzycznych, jeśli jest taka możliwość nawet za opłatą.

Link to post
Share on other sites

Serio? Niż ma sensu kupować czegoś lepszego w graniach 800-1000 PLN? Jakoś nie mogę się przekonać, że karta za 400 zl może być lepsza od np Xonar STX II. Podoba mi się też nowa seria kart Asus Strix. Model Soar, Raid pro, Dlx☺

Dobrze Ci doradzają, tu nie o to chodzi że nie warto kupić czegoś lepszego, warto, ale nie ma już nic do 1000 co zagrałoby zauważalnie lepiej.
Link to post
Share on other sites

Rynek kart dźwiękowych tak wygląda. Tutaj producenci nie pchają się na siłę w mid-end tylko pozostają w low-endzie (tak, karty dźwiękowe to zwykły low-end), który czasem potrafi zaskoczyć. Tutaj jest ich miejsce i oni dobrze o tym wiedzą, bo audiofile i inni melomani nie będą zwykłą kartą zainteresowani, nawet jeśli zagrałaby na poziomie. Dla nich sprzęt musi mieć klasę, jakość i oprócz tego dawać poczucie posiadania elitarnego urządzenia.

 

Mając AIMa mam problem, aby znaleźć godnego następcę. SC808 za 450zł nie posiada zamiennika nawet do kwoty 2x wyższej niż jego cena, który byłby w stanie dać zauważalną poprawę w jakości dźwięku. Ja wiem, że to czasem wygląda, jak idealizowanie tej karty i niektórzy już uznali to za fanbojstwo z mojej strony :) Takie są realia.

 

Dziś sprawdzę ile wart jest AIM przy starciu z 2-krotnie droższym konkurentem. Przyznam, że AIM ma dla mnie jedną ogromną wadę, jak każda karta rozszerzeń, musi zostać wpięta do PC... Także Aune X1s ma już jeden punkt przewagi, bo to urządzenie zewnętrzne, które mogę zabrać ze sobą i nie waży 15-20kg oraz mogę podpiąć to cudo do laptopa :) W dodatku świetnie wygląda i postawiony na biurku łechce trochę ten zaszyty w nas snobizm :) Musi się jeszcze obronić dźwiękowo...

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

Polecam także tego AIM-a sc808. Wcześniej także siedziałem na Xonarze DG. Różnica wg. mnie po przesiadce jest większa niż po przeskoczeniu z integry na Xonara więc chyba warto. Więcej do szczęścia nie potrzebuję. Nie pisałeś do czego tworzysz sobie zestaw ale pamiętaj że AIM to tylko stereo. Dla mnie stereo > niż wszystkie surroundy (nawet w wielu grach gdzie ważne jest pozycjonowanie) ale wiem też że różne są opinie na ten temat.

Link to post
Share on other sites

AIM służył mi spokojnie w połączeniu z wieloma słuchawkami klasy wyższej. Z każdych potrafi wiele wyciągnąć, jak na swoją cenę. Wymiana opków daje kolejny progres. Jeśli chodzi o dźwięk w PC to ta karta jest dla mnie takim ostatnim punktem podróży, dalej na razie pójść się nie da. Każdy kto chce wybrać najlepsze dostępne rozwiązanie dźwiękowe w PC powinien te kartę rozważyć, warto. Ja chcę ruszyć nieco dalej i jak widać dopiero w 1000zł upatruję czegoś lepszego.

 

Miałem wcześniej Audio-gd 11.32 i dźwiękowo z AIMem przegrał, a od tego czasu właśnie ta karta wiodła prym.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...