Skocz do zawartości

Czy można dysk ze starego komputera włożyć do nowego?


Recommended Posts

Jeśli masz ten dysk na sata to podepniesz bez problemu ale zwróć uwagę na jego szybkość.

Jeśli jest to jakiś stary wolny dysk co nie osiąga nawet 100MB/s i na nim postawisz system to komputer będzie nieco przymulony, programy i Windows będą się włączać wolniej a dysk będzie badzie "mielił" pod obciążeniem. Żeby mieś jak największe odczyty i czasy dostępu ludzie teraz kupują SSD i to naprawdę nieźle przyspiesza kompa w codziennym "klikaniu".

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli jest to jakiś stary wolny dysk co nie osiąga nawet 100MB/s i na nim postawisz system to komputer będzie nieco przymulony, programy i Windows będą się włączać wolniej a dysk będzie badzie "mielił" pod obciążeniem
A ja mam 36MB/s na dysku systemowym i nie jest aż tak strasznie , mi dysk nie "mieli" ;)  Co do przejściówki ATA-SATA to nie polecam, kiedyś to kupiłem (nowe) i jak doszło to miałem zalane to jakimś białym proszko-płynem. Nie działało a na gware nie dawałem bo się nie opłacało nawet.
Link to post
Share on other sites

@kladiator ty czasem nie masz przypadkiem dysku podpiętego kablem ATA 40-żyłowym i obcina ci prędkość do właśnie tych 30-40mb/s, jeśli tak to zamontuj 80 żyłowy to pozbędziesz się ograniczenia i dysk będzie działał pełna mocą. Zainstaluj też system na najszybszym dysku (nie wiem czy masz system na 40 czy na 320). Mówisz że ci "tak strasznie nie mieli", podepnij i zainstaluj system na jakimś dysku co ma 150-200MB/s odczyt albo najlepiej na SSD (mimo że masz na płycie tylko SATAII i dyski SSD zwolnią do tego trybu) a na pewno zobaczysz znaczną poprawę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, tylko pewnie się „posypie", ze względu na nowe podzespoły (sterowniki, do płyty głównej itp). Może wystarczy uaktualnić ewentualnie pojawiające się błędy w menedżerze urządzeń, ale ja bym zainstalował system od nowa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Tylko mam problem że moge zainstalować windowsa tylko na dysku twardym a 400 zł + nowe dysk hdd 600 zł troche za dużo ;v

 

 

przecież można zainstalować ten sam system na tym samym dysku 0.o nie potrzebujesz nowego systemu i dysku. chyba ze ja czegoś nie zrozumiałem, bo nie ukrywam ciężko jest :D

Edytowane przez Alpi
Link to post
Share on other sites

Chodzi o to że kupuje nowy komputer ale strasznie drogi jest windows 7 a mam płyte z windowsem 7 ale pisze że moge zainstalować tylko na moim dysku twardym i pisze do was czy gdybym włożył swój dysk twardy do nowego komputera czy on by chodził normalnie?

Jeżeli chodzi o zestaw to on tak wygląda!
http://www.morele.net/inventory/info/5UcRG/

Edytowane przez Endriu4x
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...