Skocz do zawartości

Brama domyślna jest niedostępna? Rwanie połączenia na stacjonarce.


Recommended Posts

Dobry wieczór, Panowie i Panie. ;)

 

Otóż borykam się ostatnio z pewnym problemem. Mianowicie około 2 tygodnie temu zmieniłem providera z powrotem na Vectrę, podpisałem umowę na łącze 100Mbit i otrzymałem modem Cisco 3928S. Do stacjonarki zakupiłem specjalnie kartę WiFi TP-Link TL-W822N podpinaną przez USB. Wszystko byłoby super, łącze śmigało, gdyby nie pewien dość osobliwy problem.

 

Tutaj od razu uprzedzam krytykę - mam zepsutą wiązkę zasilania w obudowie przez co nie podpięty napęd - operuję na kopiach oprogramowania, nie jestem piratem. Muzykę kupuję na CD/słucham przez Spotify, w gry prawie nie gram, jeśli już to kupuję na steam, filmy oglądam na VOD, seriale kupuję na platformach a potem ściągam dla polskich napisów.

 

Od samego początku przy ściąganiu plików przez uTorrent łącze rozpędza się do maksymalnej możliwej dla danego torrenta wartości (np 4mb/s), po czym po pewnym czasie prędkość ta zaczyna stopniowo opadać aż do zera. Blokuje mi to wtedy całkowicie internet na PC - steam, skype itp się rozłączają, a w przeglądarce nie wczytuje się żadna strona. W trayu ikona połączenia sieciowego nie wykazuje żadnych zmian - pełen zasięg bez ograniczenia łącznośći. Co ciekawe - w telefonie/tablecie internet śmiga wtedy bez zarzutu.

 

Metody działania w tym przypadku są dwie, albo przeczekać (wszystko wraca do normy po 10-15 minutach) albo kliknąć prawym i wybrać "rozwiąż problemy".

W przypadku drugiej opcji, przy ikonie połączenia pojawia się wtedy żółty wykrzyknik (brak dostępu do internetu), a narzędzie diagnostyczne wykazuje problem "Brama domyślna jest niedostępna" i oznacza go jako rozwiązany. Wszystko wraca do normy, ściąganie rusza z kopyta, a później cała historia zatacza koło...

 

Dzisiaj z kolei odpaliłem komputer bez podłączonego monitora i zalogowałem się do pulpitu zdalnego z poziomu tabletu (nie chciało mi się przenosić monitora po oglądaniu serialu, a potrzebowałem coś zrobić), po chwili połączenie z tabletem zostało zerwane i nie mogłem się połączyć z powrotem. Podpiąłem monitor i moim oczom ukazała się urocza ikonka "brak dostępu do internetu". Po wybraniu opcji "rozwiąż problemy" ta sama historia - Brama domyślna jest niedostępna. Tym razem samo z siebie, nie zdążyłem nawet nic zrobić poza odpaleniem firefoxa.

 

Dział techniczny Vectry sprawdzał wszystko dwukrotnie - z ich strony wszystko jest ok, modem wszystkie parametry ma w porządku. Zresztą logiczne, skoro podczas gdy się to dzieje, to na pozostałych urządzeniach internet śmiga bez zarzutu. Skanowałem komputer w poszukiwaniu wirusów i różnych gówien - bez rezultatu. Nie wiem czego może to być wina.

 

Czy ktoś ma pomysł co to może być?

 

[edit] Całość zdaje się być dzisiaj ZNACZNIE nasilona - połączenie zrywane jest już po kilkudziesięciu sekundach pobierania.

 

To pokazuje diagnostyka:

http://pastebin.com/uGWNQCra

 

Pociągnąłem od modemu ethernet i po ethernecie problem zdaje się nie występować. O ile jestem zwolennikiem ethernetu i bardzo chętnie bym przy nim pozostał (prędkość większa nawet o 4 mb/s w stosunku do wlan), to niestety nie bardzo mam możliwość pociągnięcia kabla tak, aby nie był widoczny...

Edytowane przez efzet
Link to post
Share on other sites

Mowa tu o sygnale samego Wi-Fi? Specjalnie kupiłem kartę z mocniejszymi antenami, zresztą karta znajduje się 5 metrów od modemu, w linii prostej, pomiędzy nimi jest tylko stół, krzesła i wieszak. Zawsze jest 5 kresem zasięgu. Nie bardzo widzę jakim cudem miałby występować problem z sygnałem. Z kolei Vectra zapewnia, że z ich strony wszystko w porządku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...