Skocz do zawartości

Dylemat w wyborze podstawki


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez mau5x,

Recommended Posts

Witam.

Mniej więcej w połowie listopada planuję wymienić platformę opartą na phenomie x4 B55 i 6 GB RAMu 1333MHz.

Korzystam z programów cadowskich, Catia, Inventor, SoldWorks, AutoCAD, Ansys Workbench, a oprócz tego spędzam czas przy najnowszych produkcjach, jak Wiedźmin 3.

Zastanawiałem się nad kupnem jednego z 3 procesorów: i5 6600k / i7 6700k / i7 5820k. W przypadku gdybym myślał o graniu, bez wahania brałbym i5. W pracy z wieloma częściami w aplikacjach cad na pewno zyska 5820k, lecz cena płyty głównej to prawie tysiąc złociszy... W obu przypadkach minimum wydaję się być 16GB RAM.

Części, które posiadam i zostaną użyte w rozbudowie obecnego PCta:

Obudowa: Zalman Z3 plu​​s
Zasilacz: ​Thermaltake Smart SE 530W Modular
GPU: ​AMD Radeon HD 7850 1GB
Dysk: Seagate 500GB 7​200
Monitor: BENQ GW2460  1080p​

Kartę graficzną wymienię najprawdopodobniej na 970/980/390x/Fury na początku przyszłego roku. ​

 

Prosiłbym także o wybór chłodzenia CPU  i dysku SSD, jeśli zmieścimy się z nim w budżecie do 3200 zł

Edytowane przez strasznypotfur
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=68790

Ja wybrałbym 6700k, do tego dobrałem cooler - Macho, wydajny i cichy, 2x 8GB 2666Mhz RAMy, płyta z chłodzoną i mocną sekcją zasilania i dysk SSD 120GB od Cruciala, jeden z najpopularniejszych modeli i najczęściej polecanych.

Edytowane przez mau5x
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...