Skocz do zawartości

Noctua NH D14 MOntaż?


Recommended Posts

Zacząłem prace mam tylko problem z wyjęciem zasilania płyty głównej któa znajduje się po lewej koło Coolera ;/.

 

Fotka Kabel koło Coolera.jpg

 

A tak to wygląda po wyjęciu kabli i zasilacza

 

Zasilacz i kable out.jpg

 

Niestety muszę użyć kabli modularnych,bo w tych nie odpinanych są tylko zasilania 2xPłyty głównej i 2x Karty Graficznej + 2x do nie wiem czego z napisem 12V

Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o zasilanie płyty, to tam na środku powinien byc taki mały zatrzask, trzeba go mocno nacisnąć i powinno się ładnie wysunąć. Nie ciągnij na siłe.

 

Twój cel teraz to wyprowadzić wszystkie kable z zasilacza na tył obudowy i potem wyciagc je przez dziury w odpowiednich miejscach. Zrób tez to samo z kablem zasiljacym procesor - teraz jest chyba puszczony przez grafike po lewej stronie (mam nadziej, ze wystarczy na długość).

 

A ten zasilacza modu87+, to jaki konkretnie model?

 

EDIT: podaj jeszcze nazwe twojej płyty, bo nie widze na tych zdjęciach gdzie ona ma to gniazdo zasilania - ZWÓJ zasłania :)

Link to post
Share on other sites

Zasilacz to Enermax Modu87+ EMG800AWT 800W

 

Problem z zasilaniem procka (Czy rozumiem te kable które wchodzą po lewej stronie procka?) że nie mogę wsadzić tam ręki żeby je wyjąć bo Cooler Noctua wadzi (jest tam 3,5 cm miejsca do tylniej scianki kasty)

 

Cholera mam problem jeszce kablem zasilającym kartę graficzną (jeżeli odwróce Zasilaczz wentylatorem do góry) to kable wychdzą niego dalej od dziur w bocznej ściance obudowy (tej co jest płyta główna) i nie wystarczy ich do podpięcia Grafiki zabraknie jakieś 4 cm ;/

Link to post
Share on other sites

Płyta główna to - Asus Rampage III Gene s.1366 X58

 

Dosunąłem zasilacz maksymalnie do bocznej ścianki (niestety zakryło to miejsca na śrubki) ale na styk kable do grafiki starczyły (zaraz wyśle fotki)

 

Foty do przesuniętego zasilacza na maksa w lewo. Dało mi to 2 cm kabla (niestety śruby ni pasują w otwory kasty już)

 

Przesunięty zasilacz.jpg

 

A Tu Fota kabla do zasilania grafiki i jego drogi.

 

Zasilanie karty..jpg

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o ten kabel do zasilania procesora - wyczytałem, że jego długośc to 59cm, a wysokośc twojej obudowy to 49cm, a z tego co widze to u góry nad gniazdem zasilania procesora nie ma dziury na ten kabel i trzeba go prowadzic z dziury po prawej na tym poziomie, tak ze nie nie wiem czy wystarczy na długość długość.

 

Te przewody do grafiki - na pewno są takie krótkie, nic się tam nie zagięło?

Wg specyfikacji powiny miec 49cm długości, więc spokojnie powinny wystarczyć.

:)

Link to post
Share on other sites

Kable mają dokładnie 49cm ale Radeon 5970 to taki grubas że ledwie jak przchodzą zaa tylnią scianą obudowy go oplatają. Wszystko dlatego ,że jeżeli chce mieć zasilacz wiatrakiem do góry to kable z niego wychodzące są dalej od tylniej ściany (ściany z płytą główną) jak na fotce i dlatego braknie tych 15 cm

Link to post
Share on other sites

Na później - możesz pomysleć o przedłużkach, koszt około 20-30PLN.

Sprawdź "na oko" czy ten kabel do zasilania procesora warto ruszać, czy na długość wystarczy jak opisałem wyżej.

 

Widze też na tych zdjęciach jakieś dziwne konstrukcje kabli od wentylatorów

Link to post
Share on other sites

Widze też na tych zdjęciach jakieś dziwne konstrukcje kabli od wentylatorów

Tak kable idą po coolerze ale postaram się je odpiąć i puścić za coolerem ,ale też nie wiem czy dam rade.

 

Kabla do procesora nie ruszam w ogole bo go nie wyjme (nie zmieszcze ręki bez wyciągania NOctua -coolera)

Link to post
Share on other sites

Kabla do procesora nie ruszam w ogole bo go nie wyjme (nie zmieszcze ręki bez wyciągania NOctua -coolera)

Małe kombinereczki powinny pomóc, jeśli masz pod ręką. Drugi sposób, to można odkręcić na chwile wentylator z obudowy jak ci się chce.

 

Ale tak jak pisze drachenfeles - ja bym to wszystko powyciągał i założył od nowa po bożemu. Naprawde żal patrzyć - taki sprzęcior a taki bałagan.

Link to post
Share on other sites

Jeden jest dla dzwięku w standardzie "HD Audio" a drugi w standardzie "AC'97". Pewnie na tych koncówkach są własnie takie napisy. lepiej jest podłączyc "HD Audio".

 

EDIT:

A widzę, że kolega mnie ubiegł z tym podłączeniem.

 

ogólnie nie sugerowałbym się zanadto tym jak to było podpięte przez tego barbarzyńcę ze sklepu

Trafne określenie :)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...