Skocz do zawartości

R9 390 wersja MSI czy NITRO?


Recommended Posts

Witam,

 

Wybór z kilku względów padł na R9 390.

 

 

Pytanie tylko którą wersje wybrać? Z reguły te dwie nie są w sieci jakoś specjalnie porównywane i ciężko mi znaleźć odpowiedź.

 

W grę wchodzą tylko te dwie wersje gdyż zależy mi na wysokiej kulturze pracy (ciszy) pod obciążeniem jak i w spoczynku.

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-390-8gb-gddr5-512-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9-390-gaming-8g-707126/

 

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-r9-390-nitro-8gb-gddr5-512-bit-hdmi-dvi-3xdp-box-11244-01-20g-775349/

 

Dodam że obie wersje są z backplate, jednak ta MSI troszkę ładniej się prezentuje. Generalnie pewnie kartę będę za rok sprzedawał więc nie wiem czy MSI nie będzie lepszym wyborem z racji tego że przez wielu laików chyba jest bardziej rozpoznawalną marką? 

 

Do płyty głównej kompletnie nie będzie mi pasowała niestety wersja od MSI bo mam czarno-niebieską z77a-gd55 msi.

 

Jednak nie dla estetyki podejmuję wybór a bardziej przez wzgląd na kulturę pracy, która wersja w tej materii będzie lepsza?

Link to post
Share on other sites

Odnośnie tego - sam się zdziwiłem, ale wszystkie sklepy online jakie ostatnio odwiedziłem mają 24 m-ce gwarancji na produkty MSI, między innymi morele. Coś się zmieniło w polityce firmy?

 

http://www.x-kom.pl/p/244740-karta-graficzna-pci-e-msi-radeon-r9-390-8192mb-512bit-gaming.html

 

36 miesięcy

chyba po prostu morele.net leci w kulki 

Anonim (2015-07-17 19:27)

Ocena: 4/6
http://www.x-kom.pl/img/shop/gw/full.gif http://www.x-kom.pl/img/shop/gw/full.gif http://www.x-kom.pl/img/shop/gw/full.gif http://www.x-kom.pl/img/shop/gw/full.gif http://www.x-kom.pl/img/shop/gw/empty.gif http://www.x-kom.pl/img/shop/gw/empty.gif
Z przykrością musiałem zakupić tę kartę w innym sklepie. Nie wiem dlaczego, ale tutaj oferowana jest jedynie 2-letnia gwarancja, podczas gdy inne sklepy oferowały 3-letnią a pytanie o taki stan rzeczy nie spotkało się z odpowiedzią. Co więcej cena wcale nie jest niższa. Szkoda, bo lubię ten sklep.
X-KOM.PL (2015-08-07 11:03:16)
Dotychczasowa informacja na temat długości trwania gwarancji była nieprawidłowa. Oczywiście produkt posiada 36 miesięcy ochrony gwarancyjnej. Przepraszamy za błąd. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszym Sklepem Internetowym lub najbliższym salonem stacjonarnym.

 

 

Chyba teraz wszystko jasne.

Bierz od MSI masz 3 lata gw w przeciwieństwie do Sapphire tylko 2 lata gw.

 

Po roku mozesz sprzedać dwuletnią gw.

 

Jesli chodzi o oc to kwestia danej sztuki.

 

Za kulturą pracy także przemawia MSI.

 

 

co ciekawe nitro też ma 36 miesięcy 

 

@edit

 

jednak widzę że ma 24:

http://www.x-kom.pl/p/257416-karta-graficzna-pci-e-sapphire-radeon-r9-390-8192mb-512bit-tri-x-nitro-lite.html

 

Zatem wybieram wersję od MSI.

Jeszcze pytanie,

 

Komputronik czy X-kom?

Edytowane przez eQuware
Link to post
Share on other sites

Leci w kulki, wszystkie małe sklepy komputerowe nie dają 3 lat bo się np. boją że po 2 latach będą to musiały wysyłać do hurtowni a jak hurtownia im zwróci kasę, to muszą sami kupić kartę podobną lub oddać kasę co wielu nie lubi szefów. Osobiście pracuję w takim sklepie i chociaż hurtowania daje 3 lata to sklep daje 2 lata bo Unia nakazuje tak a powyżej to już gest sklepu. Tak słyszałem a ile w tym prawdy to nie wiem, ale najlepszą wymówkę jaką słyszałem od szefa to że nie wiadomo ile to coś leżało w hurtowni ale co ma piernik do wiatraka jak liczy się FV zakupu, no ale żeby nie dać dodatkowego roku Gwarancji to większość zrobi wszystko.

PS

Bież MSI ostatnio ją montowałem bardzo dobra krótka i dobrze usztywniona. 

Link to post
Share on other sites

@kamil_18_19

I co z tego, że sklep da mi 2 lata gw jak liczy się gwarancja producenta.

Jak sprzedasz mi kartę z gw  24m a producent daje 36m gw to po upływie 2 lat przyniosę Ci padniętą kartę i będę domagał się wymiany na podstawie gw producenta. Nie przyjmujesz karty to zakładam sprawę, którą wygrywam bez problemu a Ty pokrywasz koszt wymiany karty na sprawną + koszty sądowe. Tyle w temacie zaniżania gw.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

@kamil_18_19

I co z tego, że sklep da mi 2 lata gw jak liczy się gwarancja producenta.

Jak sprzedasz mi kartę z gw  24m a producent daje 36m gw to po upływie 2 lat przyniosę Ci padniętą kartę i będę domagał się wymiany na podstawie gw producenta. Nie przyjmujesz karty to zakładam sprawę, którą wygrywam bez problemu a Ty pokrywasz koszt wymiany karty na sprawną + koszty sądowe. Tyle w temacie zaniżania gw.

Nie wygrasz. Po dwóch latach sklep nie ponosi żadnej odpowiedzialności za kartę. Przeczytaj dobrze warunki gwarancji producenta i skorzystaj z jej warunków. Dobry sklep może Ci tylko w tym pomóc.

Link to post
Share on other sites

 

 

wszystkie małe sklepy komputerowe nie dają 3 lat bo się np. boją że po 2 latach będą to musiały wysyłać do hurtowni a jak hurtownia im zwróci kasę, to muszą sami kupić kartę podobną lub oddać kasę
 Gwarancja, ustawa, rękojmia - temat bardzo obszerny i niestosowne jest zaśmiecać nim wątku autora, a wszystko to, co napisałeś powyżej, nie jest prawdą, no może poza wymówką szefa, który chyba do końca nie zna asortymentu sprzedawanego w jego sklepie.

e://

 

 

 

Jak sprzedasz mi kartę z gw  24m a producent daje 36m gw to po upływie 2 lat przyniosę Ci padniętą kartę i będę domagał się wymiany na podstawie gw producenta. Nie przyjmujesz karty to zakładam sprawę, którą wygrywam bez problemu a Ty pokrywasz koszt wymiany karty na sprawną + koszty sądowe. Tyle w temacie zaniżania gw.
 Nie wprowadzaj w błąd kolejną teorią wszechmogącego. Na terytorium RP takie prawo nie istnieje.
Link to post
Share on other sites
Czyli co ja mam w końcu zrobić? 

Sapphire daje 2 lata gwarancji, niezależnie od informacji dotyczącej gwarancji w danym sklepie internetowym.

 

 

 

MSI - dla pewności zadzwonić i się zapytać.

 

 

Jednak odwiedzając jeden z rekomendowanych przez MSI sklepów internetowych w Polsce, przy tej karcie jest napisane, że ma 36 miesięcy gwarancji, ale jak wyżej - polecam zadzwonić i się upewnić. 

Link to post
Share on other sites

Napisałem do komputronika i x-kom z zapytaniem czy te 36 miesięcy to gwarancja producenta.


Tak podają na swoich stronach, więc chyba nie dają 24 miesięcy gwarancji producenta + 12 miesięcy swojej? 

 

Ale czy miałoby to jakieś znaczenie gdybym sprzedawał kartę?

 

Musiałbym pisać że został 1 rok gwarancji producenta + 1 rok gwarancji sprzedawcy?

 

Chyba nie, bo w końcu gwarancja to gwarancja jak by nie patrzeć nadal 2 letnia?

Link to post
Share on other sites

Napisałem do komputronika i x-kom z zapytaniem czy te 36 miesięcy to gwarancja producenta.

Tak podają na swoich stronach, więc chyba nie dają 24 miesięcy gwarancji producenta + 12 miesięcy swojej? 

 

Ale czy miałoby to jakieś znaczenie gdybym sprzedawał kartę?

 

Musiałbym pisać że został 1 rok gwarancji producenta + 1 rok gwarancji sprzedawcy?

 

Chyba nie, bo w końcu gwarancja to gwarancja jak by nie patrzeć nadal 2 letnia?

Sprzedawca nie udziela Ci gwarancji, a tylko rękojmi. To ty decydujesz

czy w razie awarii/usterki korzystasz z gwarancji czy rękojmi. W tym przypadku gwarancja jest korzystniejsza i możesz pominąć sprzedawcę. Wszystko masz napisane na karcie gwarancyjnej, a  w razie czego jest infolinia. Możesz śmiało, zgodnie z prawdą podawać ile wynosi gwarancja, nie zgub tylko dokumentu zakupu i prawidłowo wypełnionej przez sprzedawcę karty gwarancyjnej.

Link to post
Share on other sites

To sprzedawca wypełnia jakąkolwiek kartę gwarancyjną?

 

Nie spotkałem się z czymś takim przy kupowaniu różnych podzespołów.

Bo zazwyczaj się tego nie robi, ale większość produktów elektroniczynych łącznie z podzespołami komputerowymi takie coś posiada. Często sklepy nawet nie dają kart, a wypełniają je dopiero jak produkt trafi do reklamacji. W wielu przypadkach wystarczy dowód zakupu. Wielu producentów w tech chwili stosuje gwarancje typu "door tu door" lub autoryzowanych punktów serwisowych i wtedy sprzedawca na etapie reklamacji jest pomijany. Msi ma lub przynajmniej miał w polsce takie punkty. 

Link to post
Share on other sites

Ehhhh sam ostatnio poprawiałem morele.net  która na r9 390 NITRO udzielała 36m GW, na 100% to błąd na ich stronie w sprawie GW MSI.

 

Czyli sugerujesz że MSI jednak udziela 36 miesięcznej gwarancji na r9 390, a morele popełniło błąd?

 

Generalnie też wydaje mi się że skoro Komputronik i X-Kom mają napisane że jest 36 miesięcy to wydaje mi się że tak jest. Zobaczymy co odpiszą. W każdym razie biorę MSI najpewniej.

 

Lecz proszę czy udzieli mi ktoś odpowiedzi na temat mojego zasilacza i czy uciągnie tę kartę wraz z i7 3770K podkręconym do 4,2gHZ?

 

Zasilacz jak pisałem XFX 650W 80 plus bronz, zakupiony 2 lata temu, dokładnego modelu nie pamiętam, jednak mogę sprawdzić jeśli to konieczne.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz da sobie radę bez problemu, jednak karta zużywa więcej niż 260W (jakby wynikało z testu).
https://www.techpowerup.com/reviews/MSI/R9_390X_Gaming/28.html

Różnice wynikają z metodologii. Techpowerup, jako test typowego zużycia energii, stosuje Metro LL, a zużycie mierzy bezpośrednio ze slotu PCI-e, w odróżnieniu od Guru3D, gdzie zużycie energii przez kartę jest szacowane. Takie sprostowanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra, Komputronik i X-Kom odpisali, że gwarancja dla R9 390 MSI obejmuje 36 miesięcy (na pewno) i jest to okres gwarancyjny producenta.

 

 

Zatem wybieram wersję od MSI, po roku myślę że świetną opcją będzie sprzedanie jej z 24 miesięczną gwarancją :)

 

 

Mam nadzieje że trafi mi się jakaś sztuka bez piszczących cewek.

Link to post
Share on other sites

Dużo zależy od wrażliwości słuchu, rodzaju dźwięku z cewek (piszczenie, ćwierkanie, brzęczenie) i sposobu testowania ;)

Ja testowałem wiele kart graficznych i jeszcze nie spotkałem takiej, która by chociaż lekko nie zapiszczała w specyficznych warunkach :P Niektóre są dość głośne i każdy je usłyszy, inne na tyle ciche, że rzadko kto je słyszy. Ja mam tego pecha, że słyszę. Na szczęście aktualna która mi się trafiła należy do tych wybitnie cichych, potrzebujących ekstremalnego fps. Trafiały się takie które nawet przy wyświetlaniu <60fps były słyszalne i takie które potrzebują tysięcy fps by wydać z siebie jakieś dźwięki. Chyba nie trzeba mówić, że te drugie można uznać za ciche ;)

Tak samo wpływ na piszczenie ma OC. Jeśli już trafisz na piszczącą sztukę, to po dźwignięciu napięcia podczas OC będzie głośniejsza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...